Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Manga στα ελληνικά από την Anubis


  • Please log in to reply
873 replies to this topic

#421 IlPalazzo

IlPalazzo

    Anime Fan

  • Members
  • 147 posts

Posted 22 September 2008 - 14:36

Εγώ αγοράζω φανατικά το Rurouni Kenshin, και απ' ό,τι έμαθα αν αργήσεις δεν το βρίσκεις. Θετικό αυτό.

Όσον αφορά το γιατί το Love Hina είναι τελευταίο, υπάρχουν δύο λόγοι. Ο ένας είναι ότι δεν αρέσει σε όλους, εμένα π.χ. μου φάνηκε πολύ μέτριο. Δε θα 'δινα τα λεφτά μου για να το διαβάσω.
Ο άλλος είναι ότι το προωθούν ως shoujo, κάτι που μου φαίνεται αδιανόητο. Δεν έχω δεδομένα για το αν και κατά πόσο αρέσει σε κορίτσια, αλλά... χλωμό το κόβω.

Γενικότερα, πιστεύω υπάρχουν πολλά άλλα αξιόλογα manga που θα μπορούσαν να βγάλουν... άραγε δε θα πουλούσαν σειρές όπως

Αν έχυνα ένα δάκρυ για κάθε λεπτομέρεια που χάνεται στη μετάφραση, ο Νώε θα έπρεπε να φτιάξει καινούρια κιβωτό.

 

唯今翻訳...


#422 Cursed blade keeper

Cursed blade keeper

    a man of mystery

  • Members
  • 97 posts

Posted 30 September 2008 - 19:46

Επειδή είμαι κάπως άσχετος με τα manga ήθελα να ρωτήσω το εξής:
Το Rurouni Kenshin στην ελληνική έκδοση από ότι έχω δει έχει βγει σε 3 βιβλία. Αυτό σημαίνει πως θα είναι μόνο τόσα ή ότι τα υπόλοιπα αναμένονται και πως η σειρά θα έχει τον ίδιο αριθμό με τα ιαπωνικά όπως είναι και το λογικό; ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας φανεί πολύ αστείο:wis:

Edited by Cursed blade keeper, 30 September 2008 - 21:27.

:hero:

#423 donjuan

donjuan

    ...

  • Members
  • 15 posts

Posted 30 September 2008 - 20:12

το rurouni kenshin ειναι 28 volume και λογικα θα εχουν παρει πακετο τα δικαιώματα για να το βγάλουν ολοκληρομένο

#424 Cursed blade keeper

Cursed blade keeper

    a man of mystery

  • Members
  • 97 posts

Posted 02 October 2008 - 16:47

Ξέρετε μήπως πότε είναι να βγει ο τέταρτος τόμος;
:hero:

#425 Guest

Guest

    Starting...

  • Members
  • 21 posts

Posted 04 October 2008 - 00:12

Ελπίζω από την επόμενη εβδομάδα να βγει. Επειδή μάλλον δεν διάβασες το υπόλοιπο thread, οι τόμοι κάθε σειράς βγαίνουν ανά 1-2 μήνες, με τους τόμους των διαφορετικών σειρών manga της Anubis να έχουν διαφορά περίπου μία βδομάδα μεταξύ τους. Πρόσφατα βγήκαν οι τέταρτοι τόμοι για τις 3 από τις 5 σειρές, οπότε περιμένουμε και τον τέταρτο τόμο του Rurouni σύντομα. Ακριβείς ημερομηνίες δεν δίνει η Anubis.

#426 Cursed blade keeper

Cursed blade keeper

    a man of mystery

  • Members
  • 97 posts

Posted 04 October 2008 - 11:31

Ναι πράγματι
Ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική σου απάντηση
Να σαι καλά
:hero:

#427 Alpasar

Alpasar

    Anime Newbie

  • Members
  • 157 posts

Posted 04 October 2008 - 19:16

Μήπως ξέρει κανείς πότε περίπου θα κυκλοφορήσουν καμιά καινούργια σειρά μανγκα,ως αποτέλεσμα του ερωτηματολογίου που ειχαν μοιράσει?

#428 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 04 October 2008 - 19:31

Δεν μπορώ να βοηθήσω πάντως το ερωτηματολόγιο εγώ το ξαναβρήκα στον 4ο τόμο του Blade οπότε υποθέτω ότι είναι εν ενεργεία ακόμα η έρευνα με τα ερ/λόγια.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#429 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 07 October 2008 - 13:50

Πριν καμια εβδομαδα αγορασα τον 1ο τομο του Rurouni Kenshin Απο Fnac στην τιμη των 10 ευρω(αρκετα καλη κατα τη γνωμη μου) και μπορω να πω πως ειχαν κανει καλη δουλεια(βεβαια μπορουσαν και καλυτερα).Ευτυχως που δεν μεταφρασαν τα ονοματα και διαφορες αλλες λεξεις:bahhh: γιατι ποιος ξερει τι ονοματα θα ειχαν βαλει!Δυστηχως ειχαν μονο τον 1ο και τον 3ο τομο :nanana: (ελπιζω να φερουν τον 2ο ASAP! )

#430 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 09 October 2008 - 09:46

Ο 4ος τόμος Kenshin επιτέλους κυκλοφόρησε. Μπορείτε να τον βρείτε στα γνωστά κομικσάδικα.

E5VV38U.jpg


#431 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 09 October 2008 - 17:20

Ο 4ος τόμος Kenshin επιτέλους κυκλοφόρησε. Μπορείτε να τον βρείτε στα γνωστά κομικσάδικα.

e-shop????

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#432 Etemon

Etemon

    Super Saiyan

  • Members
  • 169 posts

Posted 09 October 2008 - 17:44

Γνωρίζετε πότε θα κυκλοφορήσει το 5 Volume Naruto απο Anubis??Έχω τα αλλα 4..επίσης έχω και το 1 Volume απο Rurouni Kenshin!!
[SIGPIC]Posted Image[/SIGPIC]

#433 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 09 October 2008 - 22:09

e-shop????


Δεν ξέρω πότε θα κυκλοφορήσει στο e-shop. Εδώ δεν έχει ανακοινωθεί καν στην ιστοσελίδα της Anubis.

E5VV38U.jpg


#434 ai_chan

ai_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 09 October 2008 - 23:20

:gotit:επιτέλους!!!! καιρός ήταν να βγεί ο kenshin!!!!!

#435 Alpasar

Alpasar

    Anime Newbie

  • Members
  • 157 posts

Posted 10 October 2008 - 10:42

Posted Image :wis:

Δεν ξέρω πότε θα κυκλοφορήσει στο e-shop. Εδώ δεν έχει ανακοινωθεί καν στην ιστοσελίδα της Anubis.

Posted Image Μόλις ανακοινώθηκε!:congrats:

Edited by Phantom Duck, 10 October 2008 - 14:42.
Double post merged