Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Azumanga Daioh


  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#76 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 06 July 2008 - 14:20

σε κουραζει το azumanga και οχι το lucky star???????

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#77 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 06 July 2008 - 14:24

σε κουραζει το azumanga και οχι το lucky star???????


Ναι ρε συ. Το Azudai είναι πολύ πιο κουραστικό από το Lucky Star. Στο πρώτο πάνω από δύο επισόδεια μονοκοπανιά δε μπορείς να δεις γιατί μετά είσαι κάπως έτσι=====>:blurah5: ενώ lucky star τα είχα δει όλα σε δυο μέρες.

Posted Image


#78 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 07 July 2008 - 10:22

σε κουραζει το azumanga και οχι το lucky star???????


Με κουράζει γιατί δεν υπάρχει ένα στοιχειώδες έστω σενάριο έτσι ώστε να έχεις την περιέργεια να δεις τι γίνεται πιο πέρα, και οι χαρακτήρες δεν αναπτύσσονται αρκετά (μέχρι το σημείο που έχω δει). Το lucy star μπορεί πάλι να μην έχει σενάριο, αλλά οι χαρακτήρες αναπτύσσονται , και αναφέρονται σε πράγματα που τα γνωρίζεις, και γελάς για αυτό τον λόγο.
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#79 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 07 July 2008 - 18:47

εγω να πω την αληθεια δεν μπορουσα να το δω...με εκνευριζε απιστευτα...
είχα δει 7 επεισοδεια σε 2 χρονια...
αλλα μια μερα εβαλα να δω το Lain...και μετα στο καπακι το speedgrapher...ε τοτε σε 24 ωρες είχα τελειωσει το azumanga...
είναι αναλογα με την ωρα του...εκεινη την ωρα ηθελα απλα να καψω εγκεφαλικα κυτταρα...και με βοηθησε...:emptyonexg1:

Posted Image
I shall conquer the universe...

#80 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 09 July 2008 - 23:09

Κατεβάζω αυτή τη στιγμή ένα torrent με ost του azumanga...Και έχει μέσα ένα zip που λέει azumanga movie ost!!!!!!
Trolling?No movie out there,is there??:blurah5:
Oshiete kudasai!
Posted Image

#81 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 09 July 2008 - 23:18

Υπάρχει το Azumanga Daioh - The Very Short Movie (όνομα και πράγμα - γύρω στα 5 λεπτά διαρκεί). Τίποτα το ιδιαίτερο μπροστά στη σειρά.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#82 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 09 July 2008 - 23:23

Mμμμ...Μάλλον γι αυτό μιλάει αν σκεφτείς ότι είναι μόνο 5 MB ενώ τα υπόλοιπα soundtrack φτάνουν και τα 100...Thanx!
Spoiler:

Posted Image

#83 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 10 July 2008 - 15:36

Μπορεί να μου αρέσουν οι "καμένες" σειρές με πολύ γέλιο, η συγκεκριμένη όμως με κουράζει λίγο. Βλέπω 1-2 επεισόδια κάθε φορά για να χαλαρώσω από άλλα πιο σοβαρά anime.

χμμμ η αληθεια ειναι οτι κ εγω στην αρχη αφου ειδα δυο επισ. το παρατησα για μερικους μηνες... κ το συνεχισα μετα απο καιρο... ειναι βασικα να εισαι στην διαθεση να δεις το συγκεκριμενο anime και κυριως να μην ψαχνεις για κατι με υποθεση... να περιμενεις απλα να δεις τις ζωες μερικων μαθητριων κ τπτ παραπανω... οχι complicated stuff, με τετοιο σκεπτικο το AzuDai ειναι υπερτατα διασκεδαστικο:hahaha:
και αν ειναι δυνατον οτι εχει main char κοριτσια δεν σημαινει οτι ειναι και shoujo... μαλλον random θα το ελεγα... αν κρινουμε απο τη randomness πολλων χαρακτηρων:erk::orly:
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#84 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 10 July 2008 - 15:41

Βασικα το Azu ειναι η εισαγωγη σε ενα αλλο genre του humour, πολυ υποσυνειδητο, και μεσα απ' αυτο περνανε αληθειες και γελια.
Πρεπει να ναι κανεις αρκετα προετοιμασμενος, και να χει περασει αρκετη ωρα με την κωμωδια γενικοτερα. Slapstick experience will be appreciated;)...

Posted Image


#85 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 10 July 2008 - 16:12

Βασικα ειναι ο ορισμος του καμμενου ολο το ανιμε

#86 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 10 July 2008 - 16:18

Βασικα ειναι ο ορισμος του καμμενου ολο το ανιμε

[offtopic]Κι εγω το νομιζα αυτο μεχρι που ενας αξιοτιμος κυριος που εχει ποσταρει παραπανω μου πασαρε το Gyagu Manga Biyori και το Atama Yama σαν καραμελες με LSD και σωπασα:P[/offtopic, sorry, απλως εξυπηρετω πιθανους afficionados των καμμενων κυτταρων]

Posted Image


#87 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 10 July 2008 - 16:52

[offtopic]Κι εγω το νομιζα αυτο μεχρι που ενας αξιοτιμος κυριος που εχει ποσταρει παραπανω μου πασαρε το Gyagu Manga Biyori και το Atama Yama σαν καραμελες με LSD και σωπασα:P[/offtopic, sorry, απλως εξυπηρετω πιθανους afficionados των καμμενων κυτταρων]


ARIGATO!!!:congrats:

#88 Labrokratis

Labrokratis

    Anime / Asia Party Organizer

  • Members
  • 637 posts

Posted 03 November 2009 - 03:04

Άλλο ένα anime που παρακολούθησα λίγο - λίγο το καλοκαίρι, για να δω πως προέκυψε η φράση: "My Wifeu"!

Μετά από θαλασσινό μπανάκι, και με διάθεση "είμαι έτοιμος να ροχαλίσω για μεσημέρι, ας δω και κάτι να με πάρει στα σίγουρα", βλέπετε ευχάριστα.
Με καιρό χειμωνιάτικο, άστο καλύτερα!

Πάντως το "Μάϊ γουάιφου" έχει γράψει ιστορία και θα παραμείνει μία αιώνια φράση στο λεξιλόγιο των απανταχού οτακού!

#89 Franklin

Franklin

    save pelekoudi

  • Members
  • 291 posts

Posted 11 February 2010 - 04:45

Καιρος να ξεθαψω το thread γιατι τελειωσα πριν λιγες μερες τη σειρα και την αγαπησα. Τα πολλα λογια ειναι περιττα. Ενα τρισχαριτωμενο comedy.
Λατρεψα τη γατα, τον καθηγητη (χωρις σχολια), την αφηρημαδα της Οsaka :blingeye2: ... Να το δειτε. Αυτα.
Posted Image

#90 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 11 February 2010 - 15:53

Μιας και ξεθάφτηκε το thread, να κάνω και εγώ την ερώτηση μου.
Είχα διαβάσει πριν πολύ καιρό πως ετοιμάζεται/είναι έτοιμη μια ταινία που θα διηγείται τι γίνεται μετά το τελευταίο επεισόδιο. Θα υπάρξει όντως αυτή η ταινία ή είναι φήμη?
Τι στο yaoi συμβαίνει?