Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Cosplay Meeting Αθήνας - Κυριακή 9 Μαρτίου 2008


  • This topic is locked This topic is locked
257 replies to this topic

#16 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 28 February 2008 - 20:18

Και γω έχω μερικές ιδέες,αλλά 0 υλικό...

#17 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 28 February 2008 - 21:04

Shiiiit δεν υπάρχει περίπτωση να έχω όλη την στολή μέχρι τότε :emptyonexg1: δεν πειράζει θα δω τι θα καταφέρω

#18 Damaged.Rose

Damaged.Rose

    Kizu Ken Kubomi....

  • Members
  • 98 posts

Posted 28 February 2008 - 22:42

WOOOOOOO!:wooi2:

θα έρθω!!!!! Ελπίζω δηλαδή....Άντε να δούμε τι και αν θα ντυθούμε!!!!:orly:

Posted Image


#19 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 28 February 2008 - 22:52

Κατά πάσα πιθανότητα θα έρθω.Τώρα αν θα ντυθώ κάτι δε ξέρω θα δούμε.Θέλω μεν αλλά δε ξέρω τι.

Posted Image


#20 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 28 February 2008 - 23:02

Κατά πάσα πιθανότητα θα έρθω.Τώρα αν θα ντυθώ κάτι δε ξέρω θα δούμε.Θέλω μεν αλλά δε ξέρω τι.


Ντύσου παππούς Ninja που κυνηγάει κοριτσάκια :rolleyes:
phmava.php

#21 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 28 February 2008 - 23:07

Ντύσου παππούς Ninja που κυνηγάει κοριτσάκια :rolleyes:


Αν δεν έχει και κανά καλό κοριτσάκι εκεί γύρω να κυνηγήσω όμως δε θα έχει πλάκα.Δε θα μπορώ να παίξω καλά τον ρόλο.Οπότε κοπελιές ελάτε:hehehe:

Posted Image


#22 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 28 February 2008 - 23:40

Δεν χρειάζεται να 'χεις απαραίτητα έτοιμη στολή για να κάνεις cosplay. Mε λίγη φαντασία και μεράκι μπορείς να κάνεις κι ένα απλό, καλό cosplay και με το τίποτα. Για παράδειγμα, ο φίλτατος Blademaster X έκανε ωραιότατο cosplay του Harima από School Rumble:
Spoiler:




#23 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 28 February 2008 - 23:46

Δεν χρειάζεται να 'χεις απαραίτητα έτοιμη στολή για να κάνεις cosplay. Mε λίγη φαντασία και μεράκι μπορείς να κάνεις κι ένα απλό, καλό cosplay και με το τίποτα. Για παράδειγμα, ο φίλτατος Blademaster X έκανε ωραιότατο cosplay του Harima από School Rumble:

Spoiler:


LOLARA...Τι γαματο....:laugh:harima ftw

#24 EverDesperate

EverDesperate

    Starting... To MovE....

  • Members
  • 12 posts

Posted 29 February 2008 - 00:06

λίγο νωρίς δεν είναι??? εμείς οι μεγαλύτεροι θα φάμε ντομάτες ντυμένοι μέρα μέρα... κρίμα και το κιμονό...

#25 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 29 February 2008 - 00:15

Δεν είναι και πολύ των ντυσιμάτων (για εμένα τον ίδιο προσωπικά, φάση έχουν κατά τ'άλλα γενικά), αλλά, yep, i'll try to be there για τον κόσμο & την παρεά. :)
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#26 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 29 February 2008 - 00:21

Δεν το κανόνισα τυχαίο το cosplay meeting (ναι, εγώ έριξα την ιδέα στον holborn στον AnimePlanet.gr και του πρότεινα να κανονιστεί σε συνεργασία με Anime//GR και AnimeClipse) την τελευταία μέρα των αποκριών: όλοι, μεγάλοι και μικροί, βγαίνουν από το πρωί ντυμένοι για τα καρναβάλια οπότε δεν θα είμαστε σαν τις μύγες μέσα στο γάλα. Και το κανόνισα τέτοια ώρα γιατί θα μας πάρει σίγουρα αρκετή ώρα μέχρι να μαζευτούμε αρκετά άτομα (σε μεγάλες συναντήσεις πέφτουν κλασσικά κι οι σχετικές καθυστερήσεις ορισμένων ατόμων). Κρίμα που δεν βρήκα πουθενά στο internet gakuran για να ντυνόμουν ouendan. Aλλά δεν πειράζει: βρήκα ήδη τι άλλο θα ντυθώ (σας το φυλάω για έκπληξη την άλλη Κυριακή που θα γίνει το cosplay meeting).

#27 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 29 February 2008 - 00:28

Θα ντυνόμουν Hentai Kamen αλλά φοβάμαι μήπως έχει κρύο και κρυώσω:P

Posted Image

Posted Image


#28 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 29 February 2008 - 01:08

Aν δεν ήταν το κρυο θα ντυμόνουν God Hand :hahaha: :
Gametrailers.com - God Hand - Japanese TV Spot

#29 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 29 February 2008 - 08:37

όλο δεν προλαβαίνει ο six-winged angel και τελικά θα τον δούμε να έρχεται με κανά eva :oo:

κάτι έχω υπόψη μου να ντυθώ... θα γίνει μια προσπάθεια μέσα στην εβδομάδα. Αν δεν ευδοκιμήσει υπάρχει πάντα και η [εύκολη] εναλλακτική λύση

#30 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 29 February 2008 - 08:54

μπορείτε πάντα να ντυθείτε χαρακτήρες απ' το ΚΕΗΚ ξέρετε..........:hahaha::congrats:

Posted Image