Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Μα Ποτε Επιτελους θα τελειωσει?


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#31 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 01 March 2008 - 00:15

γενικως πρεπει καποια στιγμη αυτες οι σειρες να τελειωσουν γιατι παραπηγε μακρια η βαλιτσα...το bleach εχει αρχισει και κουραζει...πρεπει και ο θεατης καποια στιγμη να νιωσει οτι τελειωσε και μαλιστα με αισιο τελος για να επελθει η ευχαριστηση...αυτη η συνεχης αγωνια κουραζει....στο τελος θα θελουμε να το δουμε μονο και μονο για να δουμε ΠΟΥ θα το παει...και δεν θα το βλεπουμε επειδη ειναι αρκετα πορωτικο...(στην αρχη ηταν)....
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#32 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 01 March 2008 - 01:35

Επισης να πω και κατι αλλο.Ποσες ειναι οι πιθανοτητες να τελειωσει καποιο απο τα one piece, naruto, bleach ας πουμε και να μην καταφερουν τον στοχο τους οι πρωταγονιστες?Μαλλον μηδενικες.

#33 p3rk3le

p3rk3le

    * u c h i h a *

  • Members
  • 10 posts

Posted 01 March 2008 - 02:20

Το Naruto πάντως σε 1μιση-2 χρόνια το κόβω να τελειώνει.

Aυτό πως ακριβώς το έκοψες? το Shippuuden ειναι στο ep. 48 που ουσιαστικά είναι το ch. 303 του Naruto στο manga. Αυτη τη παρασκευή κυκλοφόρισε το 391 και όπως το κόβω η μάχη -προσπαθώ να μη πω spoiler για όποιους δεν διαβάζουν το manga- θα τελειώσει σε 2-3 chapters. Και μόλις τελειώσει αυτή η μάχη ο τάδε θα έχει ολοκληρώσει το σκοπό του κατά το μισό. και αν σκεφτούμε οτι το shippuuden ξεκίνησε με το ch. 245 και τον βρήκε στο 380, και έστω οτι του πάρει να βρεί τον δεύτερο επίσης σε 135 κεφάλαια θα φτάσουμε στο 530, ε συγνώμη αλλά 2 χρόνια δε μου φαίνεται να αρκούν. Μιλάω τελείως υποθετικά φυσικά και εξηγώ μέσα σε spoiler γιατι αυτό με κούρασε. Για όσους παρακολουθούν τις εξελίξεις του manga
Spoiler:

Και δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ επίτιδες δεν είδα fillers naruto όπως την είχα πατήσει με το bleach γιατί απλά καταφέρνουν να σε ξενερώσουν. και παρότι θέλω να δω πού θα πάει επιτέλους, δε θέλω να τελειώσει τώρα σύντομα. όχι πριν το lost τουλάχιστον (κάπου άκουσα θα χει 8-9 seasons κ είμαστε στη 4). Αυτα. Σας ζάλισα. Τελος

... Φανταστείτε να βλέπαμε επισόδεια Death Note που ο L με τον Light αποφασήζουν αν παίξουν τουρτοπόλεμο για να περάσει η ώρα...

LMAO
"This is a battle. Of course it's gonna be unfair. That which is called battle was a monster originally born of unfairness and intolerance. 'I can't stand that guy', 'I can beat that guy', 'I can't forgive that guy'... We make enemies for all sorts of reasons. And from the moment you make an enemy, until one of you draws his last breath - you're in battle."
--Nnoitra
Spoiler:

#34 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 01 March 2008 - 02:31

Σιγουρα τα fillers καταστρεφουν το anime, αλλα δεν θεωρω σωστο να συνεχιζει με διαφορετικη ιστορια το anime απ' οτι το manga, αφου υποτιθεται οτι ειναι βασισμενο πανω του. Μπορουν απλα να περιμενουν το manga να προχωρισει πολυ, ωστε το anime να μην το εφτανε τοσο γρηγορα.

#35 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 01 March 2008 - 14:10

Προσωπικά δεν με πειράζει να δώ original story αρκεί να είναι καλό. Τα fillers του Naruto απλά δεν βλεπόντουσαν.

Μεχρι τωρα δεν εχω βρει κανεναν που να εχει δει ολα τα fillers του Naruto και να μην παραδεχτηκε οτι τουλαχιστον το 1/3 ηταν καλα. Οι περισσοτεροι ειπαν "Ειναι filler, δεν τα βλεπω" (βλεπεις και ενα παραδειγμα λιγο πιο πανω απο αυτο το post) χωρις να του δωσουν καμια ευκαιρια. Προσωπικα βρισκω τα μισα απο εκεινα τα επεισοδια ανταξια της σειρας (ξερω παλι λιγο ειναι αλλα you get my point).

δεν θεωρω σωστο να συνεχιζει με διαφορετικη ιστορια το anime απ' οτι το manga, αφου υποτιθεται οτι ειναι βασισμενο πανω του.

Αλλο "βασιζεται στο μανγκα" , αλλο "ειναι αναγκασμενο να αντιγραφει παντου και παντα το μανγκα".
Posted Image

#36 potpap

potpap

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 04 March 2008 - 13:13

Το one piece ΔΕΝ πρέπει να τελειώσει ποτέ γιατί είναι Υ-Π-Ε-Ρ-Ο-Χ-Ο ότι καλύτερο έχει υπάρξει
τώρα για τα άλλα anime / manga αδιαφορώ ας τελειώσουν όποτε θέλουν

#37 stean_202

stean_202

    Anime Amateur

  • Members
  • 72 posts

Posted 04 March 2008 - 13:34

Μεχρι τωρα δεν εχω βρει κανεναν που να εχει δει ολα τα fillers του Naruto και να μην παραδεχτηκε οτι τουλαχιστον το 1/3 ηταν καλα. Οι περισσοτεροι ειπαν "Ειναι filler, δεν τα βλεπω" (βλεπεις και ενα παραδειγμα λιγο πιο πανω απο αυτο το post) χωρις να του δωσουν καμια ευκαιρια. Προσωπικα βρισκω τα μισα απο εκεινα τα επεισοδια ανταξια της σειρας (ξερω παλι λιγο ειναι αλλα you get my point).
Αλλο "βασιζεται στο μανγκα" , αλλο "ειναι αναγκασμενο να αντιγραφει παντου και παντα το μανγκα".



No offence αλλά μόλις βρήκες ένα, είχαν φτάσει σε ultimate σημείο βλακίας (ninja chef anyone? :deadga6:) . Για μένα 2-3 άξιζαν αλλά μέχρι εκεί.Τα filler δεν είναι και ότι καλύτερο αλλα αν είναι αξιοπρεπή (Bleach Bounto Arc) δεν με ενοχλούν και τόσο.

#38 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 04 March 2008 - 14:24

οσο το anime "πουλαει" θα συνεχιζει.οταν αρχισει να μην πουλαει θα επισπευθει το τελος του.

#39 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 13 March 2008 - 10:24

To naruto μου άρεσε πολύ στην αρχή, αλλά κάποια στιγμή έγινε ανούσιο και το παράτησα. Μετά με το shippuden (πως γράφεται) άρχισα να το ξαναβλέπω, αλλά μια από τα ίδια. Ειδικά εκείνη η παράλληλη μάχη του Gai sensei co με τους εαυτούς τους - έλεος!
One piece το λατρεύω! Δεν θέλω να τελειώσει. Έχει απίστευτο storyline, απίστευτους χαρακτήρες, και ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το τι είναι ο καθένας, και πως θα συνδεθεί με τους πρωταγωνιστές!
Spoiler: One Piece spoiler, episode 310

Τα filler δεν λείπουν βέβαια, αλλά συνήθως είναι μικρές ιστορίες, που τελειώνουν μέσα σε 3-10 επισόδεια και βλέπονται ευχάριστα. Ή μια σειρά 5-7 filler, ένα για τον κάθε ήρωα.
Bleach το ξεκίνησα, αλλά έχω δει πολύ λίγο για να έχω άποψη.



#40 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 13 March 2008 - 10:42

[off topic] εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι...
ποτε θα τελειώσει η τόλμη και γοητεία? ξεκίνησε όταν πήγαινα τρίτη δημοτικού και τώρα είμαι 27[/off topic]

#41 Sanosuke

Sanosuke

    Anime Fan

  • Members
  • 245 posts

Posted 13 March 2008 - 11:14

Τωρα μου θυμισες το inu yasha ακομα περιμενω...κανα τελος....αν και νομιζω καπου διαβασα οτι θα τελειωνε στο μανγκα..η εχει τελειωσει?
Posted Image

#42 Steiner_Zidane

Steiner_Zidane

    Anime Freak

  • Members
  • 319 posts

Posted 13 March 2008 - 19:34

off-topic:

και παρότι θέλω να δω πού θα πάει επιτέλους, δε θέλω να τελειώσει τώρα σύντομα. όχι πριν το lost τουλάχιστον (κάπου άκουσα θα χει 8-9 seasons κ είμαστε στη 4).

To Lost ανακοινώθηκε πέρυσι ότι θα τελειώσει στις 6 σεζόν, σε 2 χρόνια από τώρα δηλαδή θα φτάνει στο τέλος του... Οπότε το Lost θα τελειώσει πριν το Naruto κι ας άρχισε 2,5 χρόνια αργότερα.:P
Posted Image

#43 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 13 March 2008 - 19:36

Τωρα μου θυμισες το inu yasha ακομα περιμενω...κανα τελος....αν και νομιζω καπου διαβασα οτι θα τελειωνε στο μανγκα..η εχει τελειωσει?

Αν εννοείς το άνιμε, δεν θα βγεί άλλο. Το manga ακούω 2 χρόνια τώρα πως τελειώνει και τελειωμό δεν έχει!

#44 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 15 March 2008 - 01:57

αυτα καποτε θα τελειωσουν , αυτο ειναι σιγουρο , εγω τα αλλα που θα ερθουν φοβαμαι!
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#45 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 16 March 2008 - 12:57

Αν εννοείς το άνιμε, δεν θα βγεί άλλο. Το manga ακούω 2 χρόνια τώρα πως τελειώνει και τελειωμό δεν έχει!


Προσωπικα μιλωντας και χωρις να ξερω κατι, δε θα μου εκανε καθολου εντυπωση αν εβγαινε δευτερη σεζον στο ανιμε μολις τελειωσει το μανγκα.
Posted Image