Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει [STARTED!!!]


  • This topic is locked This topic is locked
369 replies to this topic

#61 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 28 February 2008 - 14:46

[Lucifer]
Δεν κατάλαβα! Μια χαρά είναι το ονοματάκι μου... Στα αρχαία ελληνικά σημαίνει αυτός που φέρνει την αυγή. Πολύ ωραίο είναι!!!
Ο Ιchigo τι έχει να πει για όλα αυτά? Είναι γνωστό ότι ώρες-ώρες δεν είναι ο εαυτός του...



(Άσχετο: Το ήξερα ότι δεν θα τα θυμάμαι όλα αυτά τα ονόματα με τέτοια μυαλά! :drink:)

#62 Damaged.Rose

Damaged.Rose

    Kizu Ken Kubomi....

  • Members
  • 98 posts

Posted 28 February 2008 - 14:49

Χμ...Εγώ θα πω...Aprilia...Ύποπτο, πραγματικά ύποπτο...:orly:

Posted Image


#63 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 28 February 2008 - 14:50

Yuzuriha Nekoi [D.Neko-Angel]

Sugoooi!! Έρχομαι μαζί! Ψοφάω για παγωτό!

και δεν έρχεσαι Fay μου, ευπρόσδεκτος είσαι. Μόνο να ντυθείς ελαφριά έχει ζέστη έξω, μην μου βάλεις κάνα άσπρο γουναρικό. Και ελπίζω να τα πας και καλά με τον Inuki μου ^^ Επίσης όποιος άλλος θέλει να έρθει μαζί για παρέα κανένα πρόβλημα, καλο είναι να πάρουμε και λίγο αέρα να συνέλθουμε από το πρωινό σοκ



off game: μήπως στην αρχή κάθε post μας να βάζουμε το όνομα τους characters μας με πράσινα γραμματάκια?? για να μην τρέχουμε κάθε φορά στο πρώτο post και να ψαχνόμαστε ποιος είναι ποιος

rrmr.png


#64 Damaged.Rose

Damaged.Rose

    Kizu Ken Kubomi....

  • Members
  • 98 posts

Posted 28 February 2008 - 14:51

και δεν έρχεσαι Fay μου, ευπρόσδεκτος είσαι. Μόνο να ντυθείς ελαφριά έχει ζέστη έξω, μην μου βάλεις κάνα άσπρο γουναρικό. Και ελπίζω να τα πας και καλά με τον Inuki μου ^^ Επίσης όποιος άλλος θέλει να έρθει μαζί για παρέα κανένα πρόβλημα, καλο είναι να πάρουμε και λίγο αέρα να συνέλθουμε από το πρωινό σοκ


Για παγώτο και αερά? ΕΓΩ!!!!!!:wooi2:

Posted Image


#65 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 28 February 2008 - 15:06

Στην αρχή κάθε ποστ να βάζετε το όνομα σας όπως πολύ σωστά επεσήμανε η d.neko και εγώ ξέχασα να σας πω... και για ακόμα καλύτερα βάζετε

Onizuka-sensei [Spawn_I]

κάπως έτσι...

και μη ξεχνιόμαστε ψήφους...

#66 louna22

louna22

    Anime Freak

  • Members
  • 334 posts

Posted 28 February 2008 - 15:10

Aprilia

Το αθώο μου ονοματάκι ύποπτο????
Πάντως δεν νομίζω να ήταν ο Alucard....Συνήθως σε τέτοιες αίθουσες (τουλάχιστον στις περισσότερες) κάπου βρίσκεται μια εικόνα ή ένας σταυρός αντικείμενα που διώχνουν μακριά τα Vampir.
Ήξεραν βέβαια ότι θα ερχόταν στην διάλεξη και ότι επρεπε να τα βγάλουν απο την αίθουσα για να μπορεί να μπει, αλλά σαν Έλληνες που ως γνωστόν τα αφήνουν όλα για τελευταία στιγμή δεν το έκαναν. Το άφησαν για σήμερα....
Μη με ρωτήσετε πως κυκλοφορεί μέρα μεσημέρι δεν ξέρω! Ίσως έχει φιλίες με το Blade?
xaxa

#67 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 28 February 2008 - 15:40

Agito/akito

Aprilia ο μόνος αθώως που ξέρω είναι αυτός ο ηλίθιος ο Akito επωμένος άστα αυτά και πές μας τι έκανεςε εκγτέρες το βράδυ
"[FONT="]Αφού η μ@λακια πάει σύννεφο ας μοιραστούμε ομπρέλες" [/FONT]
[FONT=Arial Black]ΚΑΡΙ0ΛΗΣ[/FONT]
Posted Image

#68 louna22

louna22

    Anime Freak

  • Members
  • 334 posts

Posted 28 February 2008 - 15:55

Aprilia

:hmmm: πρέπει να βρω άλωθι ε?
Νομίζω ότι κάτι επισκεύαζα στο Ramrod......


Εσύ Αgito/Akito έχεις άλωθι?

#69 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 28 February 2008 - 15:59

στο πρώτο ποστ προστέθηκε και το Τοπογραφικό της υπόθεσης για να τα έχετε όλα μαζεμένα σαν quick reference...


εδιτ: και επειδή το παιχνίδι στηρίζεται στο ΚΕΙΜΕΝΟ... παρακαλώ ξανατσεκαρετε και κάντε edit τα ποστ σας ώστε να διαβάζονται από όλους και να μπορούν να κατανοηθούν... δε θα θέλατε να σας βγάλουν εκτός παιχνιδιού μονο κ μόνο επειδή δε σας καταλαβαίνουν...

και ένας ορθογραφικός έλεγχος από τον browser πάντα βοηθάει...

#70 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 28 February 2008 - 15:59

Ryoma Echizen


Εγω παλι ενα εχω να πω.Ημουν στο ιδιο δωματιο με το Sanosuke και τον ειδα ιδιαιτερα παραξενο.Αφου σχεδον εμοιαζε οτι ηθελε να επαναστατησει εναντιον των anime γιατι πιστευε οτι ειχαν διαδοθει υπερβολικα στις μαζες και εχαναν την παλια τους αιγλη...Ηταν αντιθετος παντα με τις διδαχες του Onizuka-sensei,ηθελε να γυρισει στα παλια οπου τα anime τα ηξεραν 5 ατομα.Δεν ξερω αλλα αυτο ισως ηταν ενα κινητρο.

#71 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 28 February 2008 - 16:06

Majo Rika [Kienzan]
Posted Image
Το σίγουρο είναι οτι κανένας απο οσους είναι μαθητές δε σκοτώσε τον onizuka γιατι όλοι τον αγαπάνε.



Ο πραγματικός δολοφόνος απο την αλλη είναι συνήθως υπεράνω πάσης υποψίας και δεν υποπευόμαστε. ποτέ!!

Ενα τυχαίο παραδειγμα τέτειας παρίπτωσης είναι ας πούμε ο περίφημος Ντεντεκτιβ L[Karkas]:df13952b:.
Φτάνει να συνηδητοποιήσετε οτι με την αστυνομία υπο τον ελενχο του το μονο του εμπόδιο για την επικράτηση του είμαστε εμεις! Λογικό ειναι να μας θέλει νεκρούς.:df13952b:
Posted Image


#72 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 28 February 2008 - 16:07

Sanosuke Sagara [Μελκορ1431]

για ενα λεπτο ρε παλικαρια. που πατε γαι παγωτο? εδψω εχει γινει εγκλημα. εχουν αρχισε ιοι κατηγοριες , μηυπως δεν ενδιαφερεστε? μηπως ξερετε ηδη ποιος εινα ιο ενοχος? και καλα η Dneko ξερει οτι θα την υποπτευθω αμεσως. αλλα εσεις παλικαρια DmVagos & Damaged Rose που πατε? μπας και βρηκατε ευκαρια? ειδικα εσυ Damaged Rose που κατηγορεις την Louna χωρις ομως ουτε μια δικαιολογια? εδω κατι μου βρωμαει

Edit: SP dora , εγω? που τον Δασκαλο τον ειχα σαν πατερα? που εχω στην πλατη μου το kanjii 4 GTO?

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#73 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 28 February 2008 - 16:29

Αgito/Akito


Aprilia

:hmmm: πρέπει να βρω άλωθι ε?
Νομίζω ότι κάτι επισκεύαζα στο Ramrod......


Εσύ Αgito/Akito έχεις άλωθι?


Aprilia
νομίζεις
ότι επισκεύασες κάτι στο ramrod..... (με μικρα βήματα πάει κάπωςποιο μακριά της) και ρωτάς για εμένα στο καπάκι? διλαδί θές να μου πείς ότι είμαι ύποπτος?:emptyonexg1:(με βλέμα απελπησίας)
"[FONT="]Αφού η μ@λακια πάει σύννεφο ας μοιραστούμε ομπρέλες" [/FONT]
[FONT=Arial Black]ΚΑΡΙ0ΛΗΣ[/FONT]
Posted Image

#74 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 28 February 2008 - 16:48

off game: melkor έχω την εντύπωση ότι όταν αναφέρουμε κάποιον τον αναφέρουμε και με το όνομα του character που έχει επιλέξει, τουλάχιστον μέχρι στιγμής από ότι βλέπω από τα αλλα post έτσι γίνετε

------------------

Yuzuriha Nekoi [D.Neko-Angel]

για ενα λεπτο ρε παλικαρια. που πατε γαι παγωτο? εδψω εχει γινει εγκλημα. εχουν αρχισε ιοι κατηγοριες , μηυπως δεν ενδιαφερεστε? μηπως ξερετε ηδη ποιος εινα ιο ενοχος?

Sagara[melkor] το ξέρω ότι ουδέποτε ήσουν υπόδειγμα καλού παιδιού ή υπόδειγμα ψυχραιμίας, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι ανάγκη να παρεξηγείς έτσι την αγάπη μου για τα παγωτά. Τι να κάνω αυτή είμαι,τρελαίνομαι για παγωτά και pooky (a fictionalized version of Pocky). Και στο κάτω κάτω στο προηγούμενο post μου ήμουν ξεκάθαρη πιστεύω όταν είπα να πάμε για να πάρουμε λίγο αέρα για να συνέλθουμε από το σοκ. Μας συνέβη κάτι πολύ άσχημο, το να πάρουμε λοιπόν λίγο αέρα και να φάμε κάνα παγωτάκι για να συνέλθουμε λίγο απο ότι έχουμε περάσει μέχρι στιγμής ε! δεν πιστεύω ποια ότι όλο αυτό είναι και τόσο κακό

και τώρα κάτι από τις τελευταίες εξελίξεις που με παρεξένεψε...

Εγω παλι ενα εχω να πω.Ημουν στο ιδιο δωματιο με το Sanosuke και τον ειδα ιδιαιτερα παραξενο.Αφου σχεδον εμοιαζε οτι ηθελε να επαναστατησει εναντιον των anime γιατι πιστευε οτι ειχαν διαδοθει υπερβολικα στις μαζες και εχαναν την παλια τους αιγλη...Ηταν αντιθετος παντα με τις διδαχες του Onizuka-sensei,ηθελε να γυρισει στα παλια οπου τα anime τα ηξεραν 5 ατομα.Δεν ξερω αλλα αυτο ισως ηταν ενα κινητρο.

Ryoma[dora]σε βλέπω να ρίχνεις κατευθείαν κατηγορία στον Sanosuke Sagara[melkor] και μάλιστα μου δίνεις την εντύπωση ότι το κάνεις αρκετά παθιασμένα.Και ο Sano δεν είναι αντίπαλος σου στο tennis για να παθιάζεσαι έτσι. Για αυτό και η όλη κατάσταση μου φαίνεται κάπως περίεργη. Μήπως ryoma[dora] μου προσπαθείς να μας κρύψεις κάτι??

rrmr.png


#75 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 28 February 2008 - 16:49

Posted Image
Alucard [Phantom]



Fay
Mε σένα στο δωμάτιο έπρεπε να κοιμηθώ αγκαλιά με ένα μπολ σκορδαλιά...:emptyonexg1:


Ναι, για αυτό δεν μπορούσα να κοιμηθώ όλη νύχτα :hahaha:. Μήπως αυτό ήταν το σχέδιό σου Fay, να με απομακρύνεις ώστε να μην υπάρχουν μάρτυρες ?




Υπενθυμίζω τους γενικούς κανόνε.
1) ό,τι θέλουμε να ρωτήσουμε το κάνουμε με γαλάζιο χρώμα και italic,
2) σε κάθε Post μας έχουμε μία ψήφο με κόκκινο χρώμα,
3) στην αρχή κάθε post βάζουμε το όνομα του χαρακτήρα μας και κατά προτίμηση και το nickname μας. Καλύτερα με πράσινο χρώμα όπως είπε η D.Neko για να ξεχωρίζει.

E5VV38U.jpg