Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία

Η νύχτα πέφτει [STARTED!!!]


  • Κλειδωμένο Θέμα Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
369 replies to this topic

#46 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Φεβρουάριος 2008 - 21:42

καλα σου λεει, δεν βλεπεις οτι καθυστερεις το παιχνιδι??:mador2:

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα


#47 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 27 Φεβρουάριος 2008 - 22:23

Δε θέλω human character ρε, μη με πρήζετε. :stubborn:

Αν δεν δέχεται ο DM —εεε, ο Spawn_I :P— non-human characters, δεν θα συμμετάσχω. Peace. :calm:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#48 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4.640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Φεβρουάριος 2008 - 22:28

Δε θέλω human character ρε, μη με πρήζετε. :stubborn:

Αν δεν δέχεται ο DM —εεε, ο Spawn_I :P— non-human characters, δεν θα συμμετάσχω. Peace. :calm:


yeah I like him as a dog, I want to have him on my knees and pet him
and rub his belly and everything,

#49 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Φεβρουάριος 2008 - 22:38

[quote name='Kenny']Δε θέλω human character ρε, μη με πρήζετε. :stubborn:]
Πως στο διαολο θα γινεις Δολοφονος-Επιθεωρητης-Πολιτης, αν ο χαρακτηρας σου δεν εχει νοημοσυνη-ειναι τετραποδος??

Spoiler:





Αντε να τελειωνουμε με αυτο το θεμα και να αρχισουμε επιτελους!!

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα


#50 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 27 Φεβρουάριος 2008 - 22:43

Ο Ein έχει νοημοσύνη. Παίζεις μαζί του shogi και σε νικάει! :OMG3:

Επίσης, τα tachikomas είναι εξάποδα και έχουν κι αυτά νοημοσύνη. :tensai:

Watch your anime, people... :stubborn:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#51 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Φεβρουάριος 2008 - 23:44

ότι νομίζεις Κεννυ... φίξαρε το και πες μου


έτσι κ αλλιώς αύριο θα κλείσουν οι συμμετοχές και θα στηθεί το παιχνίδι σιγά σιγά...

#52 Carnival Of Rust

Carnival Of Rust

    Anime Newbie

  • Members
  • 51 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Φεβρουάριος 2008 - 02:51

Ελπίζω να πρόλαβα και εγώ αν ναι διαλέγω Kintaro Oe.

Spoiler:

Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα

#53 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Φεβρουάριος 2008 - 10:37

Εγγραφές έκλεισαν... Τσεκαρετε πρώτο ποστ...

Μοιράζονται ρόλοι...

#54 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2.291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Φεβρουάριος 2008 - 11:06

Αύριο ήταν η μεγάλη μέρα. θα γινόταν οι διάλεξη για τη διάδοση των άνιμε και για τη βελτίωση τους. Οι χαρακτήρες μας πέφτουν ήσυχοι για ύπνο.

Τοπογραφικό

Spoiler:


Την άλλη μέρα, ξεκινάνε για τη διάλεξη. Τα φώτα όμως είναι ακόμα κλειστά... Καλά δεν έχει έρθει κανείς;

Το φως ανοίγει αλλά ξαφνικά οι 19 ήρωες μας αντικρίζουν τον καθηγητή πεσμένο στο πάτωμα... Κάποιοι τρέχουν να δουν τι έχει γίνει αλλά τα νέα δεν είναι καλά. Ο Onizuka-sensei είναι νεκρός...

Κάποιοι δε θέλουν να διαδωθούν τα άνιμε μάλλον... Ποιοι είναι αυτοί;

Οδηγίες
Spoiler:


#55 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Φεβρουάριος 2008 - 13:45

Posted Image
Alucard [Phantom]





Ο Lucifer πρέπει να την έκανε την ζημιά, πως να εμπιστευτείς κάποιον με τέτοιο όνομα :/

E5VV38U.jpg


#56 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1.939 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Φεβρουάριος 2008 - 14:15

Ο Lucifer πρέπει να την έκανε την ζημιά, πως να εμπιστευτείς κάποιον με τέτοιο όνομα :/


Άκουσες τίποτα, μιας και μένετε στο ίδιο δωμάτιο; Είδες μήπως κάτι; :wis:

Εγώ υποψιάζομαι πάντως και τον Shibata Hajime. Δεν βιάζομαι να απαγγείλω την τελική μου κατηγορία όμως. :df13952b:
1

#57 louna22

louna22

    Anime Freak

  • Members
  • 334 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Φεβρουάριος 2008 - 14:20

Εγώ λέω Rob Lucci ....ίσως ήθελε να τον ληστέψει... άλλωστε το λέει και το όνομα από μόνο του...! lol

#58 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Φεβρουάριος 2008 - 14:31

Ο Lucifer πρέπει να την έκανε την ζημιά, πως να εμπιστευτείς κάποιον με τέτοιο όνομα :/


Posted Image
Fay [dmvagos]
Ενώ είναι ευκολότερο να εμπιστευτείς έναν αιμοχαρή και σαδιστή βάμπιρα; Δεν θέλω να φανώ κακός, αλλά υποπτεύομαι εσένα Alucard... Mε σένα στο δωμάτιο έπρεπε να κοιμηθώ αγκαλιά με ένα μπολ σκορδαλιά...:emptyonexg1:
Δημοσιευμένη  εικόνα
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#59 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1.045 Δημοσιεύσεις:
  • Locationathens, greece

Καταχωρήθηκε 28 Φεβρουάριος 2008 - 14:38

Yuzuriha Nekoi [D.Neko-Angel]

Ο Lucifer πρέπει να την έκανε την ζημιά, πως να εμπιστευτείς κάποιον με τέτοιο όνομα :/

αχχχ Alucard ίσως να μην μπορείς να εμπιστευτείς κάποιον από το όνομα του, ίσως να μην μπορείς να εμπιστευτείς κάποιον που έχει περίεργο-σκοτεινό παρελθόν, ίσως επίσης και να μην μπορείς να εμπιστευτείς κάποιον που έχει κάποια περίεργη ιδιότητα π.x. είναι vampire. Τέλος πάντων δεν θα σε κρίνω εγώ την δεδομένη στιγμή για αυτό, εδώ εγώ ανήκω στους masters of inugami. Σιγά μην κολλήσω στα vampires ή στα περίεργα ονόματα Kαι μάλιστα χωρίς να έχω μέχρι στιγμής αρνητικά στοιχεία. Για αυτό ακριβώς και για την ώρα απλός θα περιμένω να δω τις εξελίξεις. Και για να περάσει και η ώρα επειδή είμαι πολύ ενεργητικός άνθρωπος πάω τώρα στο πάρκο να τσακίσω κάνα παγωτάκι με μπόλικο σιρόπι σοκολάτας και μπόλικα κερασάκια για γαρνιτούρα :P
Όσο για τον Onizuka-sensei πολύ κρίμα που τον χάσαμε έτσι άδικα, ειλικρινά αυτή την στιγμή δεν μπορώ να φανταστώ ποιος θα έκανε κακό σε έναν άνθρωπο που πάντα έδινε ζωή σε όλα. Πηγή έμπνευσης, κεφιού και γέλιου ήταν ο συγχωρεμένος.

rrmr.png


#60 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Φεβρουάριος 2008 - 14:41

Για αυτό ακριβώς και για την ώρα απλός θα περιμένω να δω τις εξελίξεις. Και για να περάσει και η ώρα επειδή είμαι πολύ ενεργητικός άνθρωπος πάω τώρα στο πάρκο να τσακίσω κάνα παγωτάκι με μπόλικο σιρόπι σοκολάτας και μπόλικα κερασάκια για γαρνιτούρα :P


Posted Image
Fay [dmvagos[
Sugoooi!! Έρχομαι μαζί! Ψοφάω για παγωτό!
Δημοσιευμένη  εικόνα
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel