Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 1 votes

Ποιος πιστευετε οτι εχει το δυνατοτερο Bankai στο Bleach?


  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#31 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 24 June 2008 - 20:47

Ρε rori,(btw καιρό είχαμε να σε δούμε)λογικό δεν είναι να έχει μεγάλο growth σε δύναμη κλπ?
Πως αλλιώς θα έφτανε στις μεγάλες μάχες..?

#32 AkiRoC

AkiRoC

    Anime Amateur

  • Members
  • 64 posts

Posted 24 June 2008 - 21:51

Ρε μαν καλα λεει ο τυπας απο πανω.
Επισης παιζει και να μην εχει καμια σχεση αυτο που ειπες με τα μαλλια του :terror2:

#33 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 24 June 2008 - 22:52

Όσο και να μη θέλω να το πιστεψω όντας bleachtard από τους λίγους,ο roricon μάλλον έχει δίκιο guys...Το bleach είναι στα τρία μεγάλα shounen οπότε έχει άπειρο μέλλον μπροστά του...Δεν θα εκπλαγώ με ένα Sankai(3rd release ξέρω γω) ή με το να ξεπεταχθούν όλοι της seireitei ως vizard...Ontopic τώρα και αν τελικά αποκτήσει θα συμφωνήσω με τα παιδιά που λέγανε ότι ο Zaraki είναι ο πιο πιθανός candidate για best bankai ever!Έτσι απλά...
Btw δείτε αυτό:[media]http://www.youtube.com/watch?v=UCFjytQhIsQ[/media]και αυτό:[media]http://www.youtube.com/watch?v=qV_E30g9g4g[/media]Το δεύτερο είναι ψιλο-ηλιθιότητα αλλά δεν πειράζει...
Δεν είναι spoiler μην τρελαίνεστε...Αστειάκια είναι...
Posted Image

#34 AkiRoC

AkiRoC

    Anime Amateur

  • Members
  • 64 posts

Posted 24 June 2008 - 23:24

Ρε η δεν εχει καμια σχεση αυτο που λες εσυ με τον rori η εγω δεν εχω καταλαβει καλα.

Βtw οταν τελειωσει το videaki με τον uliquiorra δειχνει ενα video οπου λεγεται Grimmjo vs Shiro και δειχνει τον white Ichi να σκαει Getsouga Tenzou (καπως ετσι ειναι). Αυτο γιατι δεν το θυμαμαι εγω???

#35 angwolf

angwolf

    sukemenos

  • Members
  • 103 posts

Posted 25 June 2008 - 10:24

Ούτε εγώ το θυμάμαι μήπως είναι ψεύτικο:oo:? Μάλλον ναι:drink:
Είναι αντικειμενικό ποιος έχει το δυνατότερο bankai μάλλον ο φραουλιτσας
Posted Image

#36 ta-

ta-

    my blood runs cold

  • Members
  • 25 posts

Posted 25 June 2008 - 11:02

Για εμενα πολι imba bankai ειναι του byakuya απο οσο εχουμε δει δλδ παρολα αυτα ομως του Aizen το bankai θα λιωνει σιγουρα
Posted Image

#37 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 25 June 2008 - 15:46

Aχχχ...Τα βιντεάκια ούτως ή άλλως ψεύτικα είναι!!Γι'αυτό και είπα δεν είναι spoiler...Όσο για το vid μετά το τρομερό ulqui's real form μάλλον κάτι πατήσατε και σας έβγαλε άλλο vid(βλανα νεο plugin για το youtube στο anime.gr γι'αυτό μάλλον)γιατί εμένα μόνο τα14 δευτερα του vid ulqui μου δείχνει....
Εννοούσα σχετικά με α υτά που έλεγε ο rori ότι αφού ο Ichigo ανακαλύψει κάποιο νεο level release(περα απο bankai και vizard form) oι υπόλοιποι σιγά σιγά θα αρχλισουν να αποκτούν vizard forms&bankais....
Posted Image

#38 AkiRoC

AkiRoC

    Anime Amateur

  • Members
  • 64 posts

Posted 26 June 2008 - 15:12

ΜΑλλον ναι ετσι ωστε να μπορουν να ειναι καπως στο επιπεδο του Φραουλιτσα.

Δεν ειπα οτι οταν το παταω μου βγαζει αλλο βιντεο απλα οταν τελειωσει εχει απο κατω αλλα παρομοια και ενα απο αυτο ειναι αυτο με τον ασπρουλιαρη.

Fake ειναι γιατι η σκηνη που κανει ο ασπρουλιαρης Getsouga Tenshou ειναι απο εκει που παλευει ο Φραουλιτσας μαζι του στον 'εσωτερικο του κοσμο'.

#39 Ferian

Ferian

    Nique Le Systeme

  • Members
  • 183 posts

Posted 26 June 2008 - 15:45

xaxaxaxa τι αλλο θα δουμε... FIRE IN THE HOLE, HEAVY ARMS!!!!! :) τρελαθηκα στα γελια!!! :) αν κ οπως εχω ξαναπει top banka= Shenbonzakura Kageyoshii

#40 Tidus87

Tidus87

    Kanzen Kankaku Dreamer

  • Members
  • 65 posts

Posted 27 June 2008 - 13:22

Και εγώ πιστέυω οτι ενα απο τα δυνατότερα ή τουλάχιστον απο τα πιο εντυπωσιακά Bankai είναι του Βyakuya... Shire Senbonzakura Kageyoshi!!!

#41 super sayian

super sayian

    Anime Fan

  • Members
  • 183 posts

Posted 27 June 2008 - 14:11

εμενα δε μ αρεσε,βασικα μου τη βαραει με το κολλημα που εχουν οι σχιστοματιδες για τα blossom flowers ,για το θεο φτανει να παιζουν παντου δεν εχουν κατι αλλο να δειξουν?

#42 Barrend

Barrend

    Starting...

  • Members
  • 22 posts

Posted 27 June 2008 - 17:24

Θα συμφονήσω με ΜΟμο. Για μένα τοπ μπανκαι θα είναι του Urahara και του Hirako. \m/
Posted ImagePosted Image
Posted Image
With The power Of this Sword I Shall stand agaist you.

#43 AkiRoC

AkiRoC

    Anime Amateur

  • Members
  • 64 posts

Posted 28 June 2008 - 00:55

Δεν εχουμε δει κανενος απο τους δυο αλλα μαλλον θα ειναι IMBA!!
Του Byakuya ειναι πολυ super duper εντυπωσιακο και δυνατο οπως λεει και οTidus.

#44 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 28 June 2008 - 00:58

Βασικά ο Shinji ίσως να αποδειχτεί και ο δυνατότερος χαρακτήρας της σειράς για το άμεσο μέλλον...Δεν ξέρω,αργότερα μάλλον θα χώσουν το φράουλα με ένα από τα κλασσικά κλισεδιάρικα τρικάκια των shounen,αλλά αυτή τη στιγμή αυτός και ο Aizen φαντάζουν creme de la creme...
Posted Image

#45 serenity_halliwell

serenity_halliwell

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 02 July 2008 - 11:04

Θα συμφονήσω με ΜΟμο. Για μένα τοπ μπανκαι θα είναι του Urahara και του Hirako. \m/
Posted ImagePosted Image


Θα συμφωνήσω!!Και θα προσθέσω και του Aizen..