Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

|ΠΟΛΛ| : Φώτης Εναντίον Λ


  • Please log in to reply
136 replies to this topic

Poll: Ποιος Rules the Anime? (155 member(s) have cast votes)

Ποιος Rules the Anime?

  1. Light Yagami (62 votes [40.00%])

    Percentage of vote: 40.00%

  2. L (or else known as Ryuuzaki) (93 votes [60.00%])

    Percentage of vote: 60.00%

Vote Guests cannot vote

#46 Gaia

Gaia

    マザーアース

  • Members
  • 182 posts

Posted 25 February 2008 - 20:24

Ψηφισα τον Light γιατι ειναι θανασιμα εξυπνος.... πολυ πονηρος και δολιος. Παρ'οτι δεν τον παω καθολου... μ'εκπλησσει:terror2:



#47 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 26 February 2008 - 14:10

Eγω Psifizo L (και με τα 2 Χερια...)
Spoiler:

Εγω παντα πιστευα οτι ο L τον ειχε παρει χαμπαρι απο την αρχη τον Φωτη αλλα....Παντος αμα ειχατε μεσα τον Ryuuk Εκει θα την πεταγα την Psifo!!!:hahaha:
Spoiler:

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#48 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 26 February 2008 - 15:24

L!!!!!! Θεός.- :nod:

#49 Trail

Trail

    Linux Ubuntu

  • Members
  • 89 posts

Posted 26 February 2008 - 18:56

Δε το πιασα αυτό με την psifo :|

#50 FuzzNuts

FuzzNuts

    Shichibukai

  • Members
  • 205 posts

Posted 26 February 2008 - 20:16

shit i thought that i was the only one that liked L more than Light...:wooi2:

ο L ειναι απλα θεικος...ανετα ποιο εξυπνος απο τον Light,
Spoiler:

Posted Image
WHO THE HELL DO YOU THINK IAM!!!!???!!!:8):


#51 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 27 February 2008 - 13:38

Μάλιστα. Διαβάζοντας τα post, πήρα μια ιδέα.

Το λοιπόν για μένα, ο Λάμδας, όχι γιατί ήταν γλυκός ή επειδή είμαι fangirl, αλλά επειδή τον Φώτη μου μέσα! Όχι, το διεστραμμένο του μυαλό δε με τραβάει καθόλου, προτιμώ έναν άνθρωπο με φυσιολογικά πάθη. Κι ανάθεμα αν το πάθος του να γίνει Θεός σε έναν κόσμο που ο ίδιος πιστεύει ότι είναι καλός είναι φυσιολογικό.

Όπως είπε και ο Ryuk: "If you do that, you'll be the only one with a bad personality.":hahaha: Έτσι, έτσι, πέστα!

Όλοι λένε πόόόσο ιδιοφυία ήταν ο Κίρα, αλλά εγώ δεν το πιστεύω. Μπράβο ρε μωρό για την ηθική του να θες ένα κόσμο απαλλαγμένο από το κακό, αλλά μόνο ένας ηλίθιος δε θα καταλάβενε ότι η τρομοκρατία μόνο ο κατάλληλος τρόπος δεν είναι γι'αυτό! Και μόνο ένας με απίστευτη ανωριμότητα και καμία εμπειρία στη ζωή δε θα μπορούσε να πάρει χαμπάρει ότι οι άνθρωποι έχουν τη βία μέσα τους!

Ο μόνος τρόπος να καταπολμήσεις την έμφυτη κακία των ανθρώπων είναι η παιδεία και η ανατροφή, όχι η τρομοκρατία! :chigau: Ο Κίρα, όχι μόνο ιδιοφυία δεν ήταν για μένα αλλά απίστευτα αργόστροφος! Βρε ουστ!:roar:

Ούτε ο Λάμδας μ'άρεσε, αλλά από τον Φώτη χίλιες φορές!

Βέβαια, αγαπημένος χαρακτήρας ο Ryuk. :lovulovu:Ήταν ο μόνος λόγος που διάβασα το manga ως το τέλος!

Αυτά.

#52 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 04 March 2008 - 23:17

O Λαμδα ρουλαρει τους παντες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#53 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 22 March 2008 - 12:34

Έχω φτάσει στο επεισόδιο 8 και πραγματικά ο L είναι Θεός! Είναι έξυπνος, και μην ξεχνάμε ότι στο anime εμείς έχουμε όλες τις πληροφορίες που ο L δεν έχει, και όμως (τουλάχιστον μέχρι εκεί που έχω δεί) καταφέρνει να βγάλει λογικά συμπεράσματα. Η λογική του είναι άρτια, και οι παραξενιές του ανθρώπινες. Είχε την δύναμη να παρουσιαστεί σε αρκετά άτομα για να μπορέσει να λύσει την υπόθεση Kira...

Ο Light είναι 17χρονος, πανέξυπνος, όσο και ο L, αλλά είναι παρανοϊκός. Θέλει σώνει και καλά να "σώσει" τον κόσμο, να τον κάνει όπως αυτός θέλει, χωρίς να λάβει υπ'όψιν του αλήθειες ή ψέμματα. Σκοτώνει χωρίς κανέναν ενδοιασμό, ακόμα και άτομα που δεν είναι εγκληματίες, μόνο και μόνο για να προστατέψει την διεστραμμένη εικόνα που έχει για τον τέλειο κόσμο που ο ίδιος θέλει να φτιάξει και να βασιλέψει.

Οπότε L!

#54 retsudo

retsudo

    Anime Freak

  • Members
  • 369 posts

Posted 22 March 2008 - 12:53

Και ο L ειναι καθαρματακι:
Spoiler:

Posted Image

#55 Saucegay

Saucegay

    can't draw lol

  • Members
  • 60 posts

Posted 22 March 2008 - 16:18

L γιατί ξέρει να τρώει και δε φρικάρει κάθε τρια δευτερόλεπτα όπως ο Kira-face που την είχε δει και Chuck Norris τρομάρα του.
And what's up with the OCD neat hair thing?

Και κάτι άσχετο.

Spoiler: Major Death Note Spoiler


Τότε ας προσκυνήσουμε όλοι τον Matsuda.
Posted Image

#56 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 22 March 2008 - 17:57

(Φώτης χα0χα0χα0χα ΧDDD)
ahem Εγω ψηφίζω L γιατι τουλαχιστον δεν τον πιάνουν κρίσεις πανικού xP

#57 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 22 March 2008 - 18:01

Ψηφίζω Light... Η μπακαλιαρόφατσα του L μου έσπαγε τα νεύρα.
Spoiler:

Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel

#58 Jimakos

Jimakos

    Starting... The Game!

  • Members
  • 60 posts

Posted 22 March 2008 - 18:29

Για μένα Λαμδας με τα μπούνια!
Spoiler:


#59 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 23 March 2008 - 13:23

L F.T.W.!
(Αν και ο Ryuuku είναι ο αγαπημένος μου, αλλά αν τον ψήφιζα τότε το thread αυτό θα ήταν Ryuuku vs Rem....)

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#60 AxI

AxI

    LeD-Zepp

  • Members
  • 63 posts

Posted 26 March 2008 - 18:24

Light because pure evil will rule the world;)