Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει... [γενική συζήτηση]


  • Please log in to reply
5827 replies to this topic

#5266 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 26 June 2017 - 00:40

Wait, o Kai Idris τον έχει γράψει. Τι χάνω;

 

Του filthy casual Gunsmasha δεν το διορθώνω.

 

δεν προλαβα να το γραψω και το διορθωσες, απλα διπλοτσεκαρα οτι ήταν λαθος :P



#5267 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 26 June 2017 - 19:39

Page Jump

 

1. Scarlet D. / Mob (Mob Psycho)

2. The Gunsmasha / Metabee (Metabots)

3. Fallen Mpougatsa / Jouslain Tytania (Tytania)

4. Kamen Tantei Zura / Ariabert Tytania (Tytania)

5. Takayama Yuichi / ? (?)

6. Black Kaiser / Germany-Ludwig (Hetalia)

7. Kai / Idris Tytania (Tytania)

8. Lord Leon / Escanor (Seven Deadly Sins) (PRAISE THA MOTHERFUCKING SUN MOTHERFUCKERS)

9. Kamui / ? (?)

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

 

Για όσους δεν έχουν ξαναπαίξει Παλέρμο και φοβούνται να δηλώσουν συμμετοχή, θέλώ απλώς να πω ότι δεν έχει σημασία καθώς κανείς δεν έχει ξαναπαίξει κάτι παρόμοιο. Είστε όλοι ίσα δηλαδή.


Edited by Osama Bin Laden, 27 June 2017 - 01:19.


#5268 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 26 June 2017 - 20:51

ωχ δεν μας βλεπω να μαζευομαστε... 



#5269 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 26 June 2017 - 23:08

Στειλτε κανα ΠΜ στους συνηθεις υποπτους που πεταν τη σκουφια τους... 


stasou%2520mygdala.jpg


#5270 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 26 June 2017 - 23:27

Κι εγώ θα ήθελα να παίξω αν είναι να γίνει (αν και ακόμα και σχεδόν όλα τα ενεργά μέλη δεν φτάνουν ούτε τους μισούς παίκτες atm) οπότε χαρακτήρα θα διαλέξω μόνο αφού μαζευτεί ο κόσμος.


O6rrvsU.jpg


#5271 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 26 June 2017 - 23:32

Κι εγώ θα ήθελα να παίξω αν είναι να γίνει (αν και ακόμα και σχεδόν όλα τα ενεργά μέλη δεν φτάνουν ούτε τους μισούς παίκτες atm) οπότε χαρακτήρα θα διαλέξω μόνο αφού μαζευτεί ο κόσμος.

 

Ναι, καλώς.

 

Σε βάζω στην λίστα και βλέπουμε.



#5272 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 26 June 2017 - 23:32

Kiεγω θα μπαινα αλλα την επόμενη βδομάδα θα λειπώ (και μάλλον δύσκολο να υπάρχει ίντερνετ  so...well αν δεν μαζευτούμε και αργήσει να ξεκινήσει  πιθανόν να μπώ, ως το νούμερο 18)  :canthelp:


フカフカ

#5273 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 27 June 2017 - 23:51

Λοιπόν, επειδή όπως περίμενα δεν υπήρχε περίπτωση να μαζευτούμε, θα φτιάξω κάτι άλλο. Θα αφήσω τις εγγραφές ανοιχτά κανονικά μέχρι την Πέμπτη, αλλά αμφιβάλλω ότι θα μαζευτούμε 18.

 

'Οποιος θέλει πάντως μέχρι την Πέμπτη μπορεί να μπει, δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Kamui, πες μου αν θες να παίξεις ή όχι όποτε μπορέσεις ώστε να ξέρω αν θα έχω 8 ή 9 παίκτες. Αν γίνεται, θα προτιμούσα να έχω εννιά.


Edited by Osama Bin Laden, 27 June 2017 - 23:53.


#5274 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 27 June 2017 - 23:53

και το παιχνιδι μου ακομα αγνοειται sniff sniff T_T, πρεπει οπως και δηποτε να ειναι 18 ε; δεν τρωει nerf;


Edited by Scarlet D., 27 June 2017 - 23:54.


#5275 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 27 June 2017 - 23:59

Εγώ  θέλω να παίξω, για χαρακτήρα κάτι έχω στο μυαλό μου αλλά θα καθυστερήσω λίγο μπας και βρω κάτι καλύτερο.


O6rrvsU.jpg


#5276 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 28 June 2017 - 00:01

Ήμουν διατεθειμένος να το νερφάρω στους 16 αν μας έλειπαν δύο άτομα, αλλά πιο κάτω δεν γίνεται για πολλούς λόγους. Ακόμα και το 16 είναι υπερβολή της υπερβολής.

 

Είναι κρίμα γιατί πραγματικά ήταν κάτι που δεν είχατε ξαναδεί και που ήμουν σίγουρος ότι θα σας ξετρέλενε, ειδικά από την στιγμή που υπάρχει τόσο πολύ RP σαν μέρος του παιχνιδιού. Μακάρι να το είχα τελειώσει στην ώρα του πριν 2-3 χρόνια. Θα ήταν μια αξέχαστη εμπειρία για το τελευταίο μεγάλο Παλέρμο.

 

Θα φτιάξω στο μεταξύ κάτι άλλο για λιγότερα άτομα έχοντας ακόμα αμυδρά την ελπίδα ότι κάποιοι από τους παλιούς τακτικούς θα μπουν και θα δηλώσουν συμμετοχή ώστε να φτάσουμε (τουλαχιστότατον) τους 16.



#5277 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 28 June 2017 - 00:12

1. Scarlet D. / Mob (Mob Psycho)

2. The Gunsmasha / Metabee (Metabots)

3. Fallen Mpougatsa / Jouslain Tytania (Tytania)

4. Kamen Tantei Zura / Ariabert Tytania (Tytania)

5. Takayama Yuichi / ? (?)

6. Black Kaiser / Germany-Ludwig (Hetalia)

7. Kai / Idris Tytania (Tytania)

8. Lord Leon / Escanor (Seven Deadly Sins) (PRAISE THA MOTHERFUCKING SUN MOTHERFUCKERS)

9. Kamui / ? (?)

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

 

Θα αποκαλύψω και κάτι άλλο σχετικά με το 18άρι Παλέρμο που πιστεύω ότι θα ενδιαφέρει γενικά, μπας και κάποιοι φοβούνται να δηλώσουν μην καταλήξουν πάλι "βαρετοί" απλοί πολίτες:

 

 


α) Υπάρχουν τουλάχιστον δύο παρατάξεις (π.χ. αθώοι-δολοφόνοι) που δεν μπορούν να νικήσουν μαζί.

β) Δεν μπορώ να σας πω ψέματα σε οτιδήποτε και να με ρωτήσετε.

γ) Οι ρόλοι, λειτουργούν ακριβώς όπως περιγράφετε στο pm ρόλου που θα σας σταλεί.

γ) Οι ρόλοι, λειτουργούν ακριβώς όπως περιγράφετε στο pm ρόλου που θα σας σταλεί. Επίσης, όλοι σχεδόν οι παίκτες έχουν ρόλο.


Edited by Osama Bin Laden, 28 June 2017 - 00:25.


#5278 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 28 June 2017 - 00:14

ε ελα ρε αν ειναι νερφαρε το τοτε, τι περιμενεις XD



#5279 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 28 June 2017 - 00:16

Δεν έχουν μαζευτεί 16 ώστε να μπω στην "διαδικασία" να το νερφάρω. Είπα απλώς ότι είμαι διατεθειμένος να το αρχίσω με 16 αν μαζευτούν.



#5280 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 28 June 2017 - 01:08

Δεν έχουν μαζευτεί 16 ώστε να μπω στην "διαδικασία" να το νερφάρω. Είπα απλώς ότι είμαι διατεθειμένος να το αρχίσω με 16 αν μαζευτούν.

κατσε νομιζω ειπες οτι 14 ειναι ετσι κι αλλιως υπερβολη, οποτε μπορεις να το κανεις 12αρακι ας πουμε αν δεν βρουμε