Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ψαχνω για Artist....


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1 redarion

redarion

    Jugdement day.....

  • Members
  • 52 posts

Posted 16 February 2008 - 03:01

λοιπον παιδες.....:nod: ψαχνω .. ναι καλα διαβασατε:nosey: για artist ναι:wooi2: ειμαι απο αθηνα .. οποτε καπου κοντα να βρισκετε:emptyonexg1: φτιαχνω ενα Manga μαζι με εναν φιλο μου :nosey: και δεν ξερω που να βρω artist σας παρακαλω αν ενδιαφερετε καπιος να μου κανει pm η reply ty very much:congrats:


EDIT:για να ξερετε ο artist θα εχει τις ιδιες οικονομικες απολαβες που υπαρχουν και στην jp.
Posted Image

#2 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 16 February 2008 - 03:04

Να μας πείτε και τους σκοπούς σας...ίσως το κατά πόσο θέλετε να το πάτε επαγγελματικά,κάτι για το τι είδους καλλιτέχνη ψάχνετε,τι manga θα φτιάξετε,για ποιο λόγο να σας εμπιστευθούμε?....
Posted Image

#3 redarion

redarion

    Jugdement day.....

  • Members
  • 52 posts

Posted 16 February 2008 - 03:13

Να μας πείτε και τους σκοπούς σας...ίσως το κατά πόσο θέλετε να το πάτε επαγγελματικά,κάτι για το τι είδους καλλιτέχνη ψάχνετε,τι manga θα φτιάξετε,για ποιο λόγο να σας εμπιστευθούμε?....


σκοπος ενας εχουμε το story,τωρα χρειαζομαστε εναν artist για να μπορεσουμε να το φτιαξουμε σωστα.
επαγγελματικα αν παει καλα το ολο πραμα θα το συζητησουμε....
τωρα το τι ειδους για αρχη θελουμε δειγματα τις δουλειας του/της και βλεπουμε αν μας κανει η οχι.
το ειδος ειναι action κατα βαση και story σε δευτερο σταδιο..(γενικα)
τωρα τι ενοεις με το "να σας εμπτιστευτουμε" εγω για εναν artist ψαχνω για να συνεχισω το project μου τπτ αλλο.... πειτε μας τι θελετε να μαθετε και αν μπορουμε να σας ενημερωσουμε..
Posted Image

#4 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 16 February 2008 - 15:03

Αχ, κρίμα. Είμαι από Θεσσαλονίκη.

#5 redarion

redarion

    Jugdement day.....

  • Members
  • 52 posts

Posted 16 February 2008 - 15:18

Αχ, κρίμα. Είμαι από Θεσσαλονίκη.


ωντος κριμα..... :(

EDIT: μαλλον θα σε παρω γιατι απο οτι βλεπω κανενας απο αθηνα δεν ενδιαφερεται...... ελεος... :P
Posted Image

#6 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 16 February 2008 - 22:06

Αυτο πρόκειται να γίνει επαγγελματικά ή απλά για προσωπική fun?

Posted Image


#7 redarion

redarion

    Jugdement day.....

  • Members
  • 52 posts

Posted 17 February 2008 - 19:05

Αυτο πρόκειται να γίνει επαγγελματικά ή απλά για προσωπική fun?



και για τα δυο.....
Posted Image

#8 Tora-sama

Tora-sama

    Greek Pirate

  • Members
  • 27 posts

Posted 15 September 2008 - 13:35

Γεια σας παιδια,ειμαι μαζι με τον redarion και ειμαστε partners στο manga αυτο.Εχουμε φτιαξει ηδη το μεγαλυτερο part του στορυ,ολους τους χαρακτηρες και με λιγα λογια,ολο το project ειναι ετοιμο.Το μονο που μας λειπει ειναι ο manga artist.Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται και ειναι απο Αθηνα,παρακαλω να ποσταρει εδω.Παιδια,το παμε εππαγελματικα,να το δωσουμε στην Ιαπωνια.Για αυτο μονο οσοι πραγματικα ενδιαφερονται και δεν το κανουν για να περασει η ωρα ας ποσταρουν.Σας ευχαριστω.Αντε,μπας και βγαλουμε και κανα ελληνικο manga στην αγορα!Ειτε ποσταρετε εδω ειτε στειλτε PMs σε εμενα ή στον redarion.:tensai:

#9 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 16 September 2008 - 11:13

Ε, δείξτε και κάτι να μας γλυκάνετε.

#10 satousei

satousei

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 16 September 2008 - 12:07

meno athina kai sxediazo xronia.. poy na steilo doyleia moy gia deigmatismo?
tha thela na dokimaso na voithiso:bahhh:
ok?
:wooi2:nice :)

#11 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 16 September 2008 - 15:03

Πρωτον - Παρακαλούμε μη χρησιμοποιείτε greeklish στις απαντήσεις σας...

Δευτερον - Υπαρχει ολοκληρο section στο forum με δειγματα δουλειας ατομων εδω μεσα που σχεδιαζουν...γιατι δεν κανετε μια βολτα απο κει, να δειτε τι παιζει?Απο κει κι'επειτα απλα ψαχνετε να δειτε που μενει αυτος του οποιου τα σχεδια σας εκαναν εντυπωση.
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#12 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 16 September 2008 - 15:23

Κοιτα ειναι λιγο δυσκολο να βρεις ατομα απο φορουμ να σε βοηθησουν.(μπορει να μην σε εμπιστευτουν κτλ)Γιατι δεν δοκιμαζεις σε αγγελια?

#13 redarion

redarion

    Jugdement day.....

  • Members
  • 52 posts

Posted 18 September 2008 - 19:04

Ε, δείξτε και κάτι να μας γλυκάνετε.


χαχα κοιτα spoils εγω δεν κανω :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: αλλα ενα μικρο preview θα το κανουμε..... :wis:
Posted Image

#14 redarion

redarion

    Jugdement day.....

  • Members
  • 52 posts

Posted 19 September 2008 - 20:05

Οριστε μια περιληψη για το manga μας. Χωριζεται σε δυο μερη. Εδω θα σας δωσουμε μια περιληψη για το πρωτο μερος,ωστε να παρετε μια ιδεα για το τι μιλαμε. Καταρχας νας σας πουμε οτι στο συγκεκριμενο story εμπεριεχονται πολλα realms(κοσμοι).

Το πρωτο μερος λεγεται Judgement's Gate.:tensai:

Καθε 300 χρονια,ανοιγει μια πυλη η οποια ενωνει ολα τα realms με το realm της Γης. Αυτη η πυλη λεγεται Judgement's Gate.:burningbe3: Στην χρονικη περιοδο που βρισκομαστε(21ος αιωνας) τα περισσοτερα realms, ειτε εχουν καταστραφει ειτε προσπαθουν να συνελθουν απο τις ζημιες που προκαλεσαν οι συνεχεις πολεμοι.:deadga6: Καποια realms πολεμουσαν για την επιβιωση τους ενω αλλα για την κατακτηση της Judgement's Gate.:bath: Δυο απο αυτα τα realms που θελουν να κατακτησουν την Judgement's Gate ειναι το Hell Realm και το Heaven Realm.:fromabove: Το πρωτο θελει τον ελεγχο ωστε να μπορεσει να κατακτησει ολους τους κοσμους ενω το Heaven για να την κλεισει ωστε να διατηρησει την ισσοροπια των κοσμων. Τα δυο realms αυτα εχουνε απο εναν εκλεκτο.:congrats: Στο πρωτο μερος θα ασχοληθουμε με τεσσερα realms.:oo:

Αυτο ηταν ενα πολυ μικρο review για το story.:nanana: Ισως δωσουμε πιο πολλες πληροφοριες πιο μετα. Παντως,σας υποσχομαστε οτι το story ειναι πολυ καλοδουλεμενο, με πολλες ανατροπες και καλες μαχες.:drink::byejg9:
Posted Image

#15 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 19 September 2008 - 20:12

O Satusei έγινε μέρος της σχεδιαστικής ομάδας;