Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anatolia story


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 12 February 2008 - 20:15

Έχουμε και λέμε.
Time travel.Μια μαθήτρια(από που αλλού απο την Ιαπωνία) γυρίζει πίσω στο χρόνο αλλά όχι στην αρχαία Ιαπωνία, αλλά στην αρχαία Συρία τότε που είχαν διαφορές οι Σύριοι με τους Αιγύπτιους(αν και να πω την αλήθεια δεν πολύ θυμάμαι να είχαν διαφορές).Τέσπα η Yuri πηγαίνει πίσω στην αρχαία Συρία και το ένα φέρνει το άλλο και ερωτεύεται τον πρώτο πρίγκιπα της Συρίας.Αλλά έλα μου ντε που η καλή του μητριά τον θέλει τόσο πολύ στον θρόνο που καταλαβένεται ότι του κάνει την ζωή πολύ εύκολη.

Λοιπόν για να μπαίνουμε στο παρασύνθημα είναι ένα romance μανγκα έχει αρκετή συννομοσία μέσα δραση κλπ κλπ.
Αλλά πραγματικά παιδιά δεν έχω ή μαλλον έχω δει τόσο αγωνιώδες ανιμε βεβαια αλλά στο ίδιο στυλ το fushigi Yuugi.

Download

Edited by Kenny, 17 October 2011 - 19:00.

You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#2 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 12 February 2008 - 21:18

Και εγω που νομιζα οτι αναφεροταν στο ιδιωτικο σχολειο Ανατολια :oo:

Posted Image



#3 ayame

ayame

    chance encounter

  • Members
  • 142 posts

Posted 26 August 2008 - 09:03

δεν το έχω διαβάσει αναλυτικά ,αλλά απ' τα λίγα που έχω ρίξει μια ματιά είναι καταπληκτικό. Κι από άποψη πλοκής και σχεδίου και ερωτικής ατμόσφαιρας.
Spoiler:

ρε, παιδιά μήπως βρήκατε καμιά καλύτερη έκδοση του 15ου τόμου, γιατί αυτή που έχω είναι χάλια (φαίνεται σχεδόν η από πίσω σελίδα κ έχει κν δυο αμετάφραστα μπαλονάκια);
Spoiler:


"A bunny that gets eaten by the wolf every night, surely knows the wolf well..."

#4 amaya3

amaya3

    high priestess of homin

  • Members
  • 362 posts

Posted 15 June 2009 - 17:17

Λοιποοοόν...ξέθαμα.Έχω διαβάσει μέχρι το chapter 13.Freakish Mary Sue alert!:madtodeath:Δεν την αντέχω την πρωταγωνίστρια.Δεν είναι τόσο whiny και weak όσο οι πρωταγωνίστιρες των shoujo συνήθως αλλά είναι το ίδιο εκνευριστική!Όσο για την πλοκή...plain,plain,plain.Κακιά βασίλισσα και δεν συμμαζεύεται...>_____> Οι υπόλοιποι χαρακτήρες ανύπαρκτοι και αν δεν είχε smut το manga δεν πιστεύω να διάβαζα μέχρι το 13...Θα το συνεχίσω όμως(καλό μου κουράγιο),θέλω να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη πριν βιαστώ να το καταδικάσω.Μπορεί να βελτιώνεται αργότερα...αν και αμφιβάλλω.Κρίμα γιατί είχα ακούσει πολύ καλά λόγια και το περίμενα αλλιώς.

Edited by amaya3, 16 June 2009 - 13:27.

2s9p2fs.jpg
 


#5 ayame

ayame

    chance encounter

  • Members
  • 142 posts

Posted 16 June 2009 - 13:26

ναι βιάζεσαι να το κρίνεις. δεν ανήκει στην "ώριμη" κατηγορία μόνο για τις...νοστιμιές, αλλά κ για δραματικές σκηνές όπως
Spoiler:

Spoiler:


"A bunny that gets eaten by the wolf every night, surely knows the wolf well..."

#6 sumiregusa

sumiregusa

    Anime Amateur

  • Members
  • 80 posts

Posted 30 March 2010 - 13:08

Για να ακριβολογουμε μου κινησε το ενδιαφερον το voice drama και αρχισα να ασχολουμαι.
Συγκριτικα με τα υπολοιπα που εχω διαβασει, ειναι σαφως καλυτερο και με πολυ ισορροπημενους βασικους χαρακτηρες.
Η πρωταγωνιστρια ηταν συμπαθητικη, ο Kail ερωτευσιμος, απερισκεπτοι μεν αλλα οχι σε σημειο που να τους θεωρησω ενοχλητικους.
Για οποιον ενδιαφερεται προτεινω και το Ouke no Monsou, το οποιο θεωρω οτι επηρρεασε αρκετα τη συγκεκριμενη ιστορια και κινειται σε παρομοιο εδαφος αλλα με καποιες διαφορες στη διεξαγωγη.

#7 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 30 March 2010 - 16:24

Για να ακριβολογουμε μου κινησε το ενδιαφερον το voice drama και αρχισα να ασχολουμαι.
Συγκριτικα με τα υπολοιπα που εχω διαβασει, ειναι σαφως καλυτερο και με πολυ ισορροπημενους βασικους χαρακτηρες.
Η πρωταγωνιστρια ηταν συμπαθητικη, ο Kail ερωτευσιμος, απερισκεπτοι μεν αλλα οχι σε σημειο που να τους θεωρησω ενοχλητικους.
Για οποιον ενδιαφερεται προτεινω και το Ouke no Monsou, το οποιο θεωρω οτι επηρρεασε αρκετα τη συγκεκριμενη ιστορια και κινειται σε παρομοιο εδαφος αλλα με καποιες διαφορες στη διεξαγωγη.


To Ouke no Monsou ειναι ολοκληρωμενο?? ποσα κεφαλαια παριπου??

Παιδια κ εγω το διαβασα το μανγκα και το βρηκα πολυ καλο (και βασικα αν δεν ειχε τοσο συναισθημα δεν θα το εβαζα στην κατηγορια των σουτζο) Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη η Γιουρι μου εσπαζε λιγο τα νευρα (το κλασσικο στιλακι που ολοι θελεουν να π***** την πρωταγωνιστρια) αλλα μετα εστρωσε αρκετα το πραμα.Μ αρεσει πολυ η συνομοσια που παιζεται και οι ολες ανατροπες

Το προτεινω ανεπιφυλακτα και σε πιο ανοιχτομυαλα αγορακια!!!
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#8 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 30 March 2010 - 16:54

Τούτο το μήνα τελείωσε και η μετάφραση του τελευταίου (28ου) τόμου. Με εξαίρεση ένα κεφάλαιο του 13ου τόμου που λείπει, είναι πλέον πλήρως scanlated. Βέβαια μερικά scans είναι eyecancer, αλλά δε βαριέσαι.

Καλό manga είναι (ας είναι καλά ο φίλος μου ο Άγγελος που μου το πρότεινε :P) αλλά λίγο αργόόόόό βρε παιδάκι μ'. XD All in all, είναι σίγουρα ένα από τα πιο αξιόλογα shoujo που έχουν πέσει στα χέρια μου. Μακάρι να ήταν κι άλλα έτσι.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#9 ~riaria~

~riaria~

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 06 April 2010 - 20:02

Den katafera na to diavasw mexri to telos. Isws se kapoia fash na to kanw. Apo kapoio shmeio kai epeita varethika. Pantws kapws paromoio einai kai to Legend of Nereid pou einai manhwa. Nomizw mou aresei pio poly apo to Anatolia Story ;)


http://en.wikipedia.org/wiki/Legend_of_Nereid