Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

live to draw ad draw to live ^-^ απλώς άνοιξε με~~


  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#31 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 30 April 2008 - 06:57

Hey there!Σε ευχαριστώ για την προσοχή στην τέχνη μου,και για τις παρατηρήσεις.Το σκελετό που λες,πραγματικά τον έχω υπ΄όψη μου και καταλαβαίνω πως χρειάζεται για περισσότερη κίνηση και πιο εντυπωσιακό αποτέλεσμα..απλώς εμένα μέχρι τώρα μου αρέσει να εστιάζω στις λεπτομέριες του προσώπου και τις εκφράσεις-συναισθήματα των χαρακτήρων.Σαφώς,και κάτι παραπάνω όπως λες στην ανατομία θα το απογείωνε περισσότερο('άριστο'?δε μπορώ να το κρίνω αυτο αντικειμενικά για μένα:borednn9: )
και το άλλο με τις λαδομπογιές μου κάνει εντύπωση!Λες να το δοκιμάσω?Δε το είχα σκεφτεί ποτέ ^^


Οταν αρχικα κανεις σκελετο στο σχεδιο θα σου παιρνει λιγη ωρα, οταν ομως συνηθισεις, θα γινεται τοσο γρηγορα που μετα θα σου δινει περιθωριο και ορεξη να αφιερωσεις το υπολοιπο χρονο σου στις εκφρασεις και τις λεπτομερειες.Αλλωστε μην ξεχνας, οτι ακομα και η σταση ενος σωματος συμβαλλει μεγιστα στην εκφραση που θες να δωσεις.Παρε παραδειγμα εναν ηθοποιο.Οταν θελει να δειξει λυπη, δεν παιζει μονο το προσωπο του, παιζει ολο του το κορμι.Η αναλογη σταση του σωματος, παρεα με την εκφραση του προσωπου παει την γενικη εκφραση ενα βημα παραπερα.Απο την αλλη, οι λαδομπογιες ειναι σουπερ..:wooi2:...κι εγω στην αρχη τις φοβομουν..οπως κι αλλοι εδω μεσα, αλλα δεν μπορω ουτε να ξεκινησω να σου περιγραφω τι ενιωσα οταν ακουμπησα για πρωτη φορα το πινελο με τη λαδομπογια στο τελαρο...ειμαστε βλεπεις για 13 χρονων και πανω...pm me for details...σιγουρα στην αρχη ειναι τρομακτικη αισθηση, και η εντυπωση οτι δεν μπορεις να ελεγξεις κατι τοσο ρευστο ειναι αγχωτικη, αλλα οταν αρχισεις και παιρνεις μπρος, δε θα θελεις να πιασεις αλλο υλικο στα χερια σου...Ganbatte ne!:congrats:
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#32 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 04 May 2008 - 20:14

Οταν αρχικα κανεις σκελετο στο σχεδιο θα σου παιρνει λιγη ωρα, οταν ομως συνηθισεις, θα γινεται τοσο γρηγορα που μετα θα σου δινει περιθωριο και ορεξη να αφιερωσεις το υπολοιπο χρονο σου στις εκφρασεις και τις λεπτομερειες.Αλλωστε μην ξεχνας, οτι ακομα και η σταση ενος σωματος συμβαλλει μεγιστα στην εκφραση που θες να δωσεις.Παρε παραδειγμα εναν ηθοποιο.Οταν θελει να δειξει λυπη, δεν παιζει μονο το προσωπο του, παιζει ολο του το κορμι.Η αναλογη σταση του σωματος, παρεα με την εκφραση του προσωπου παει την γενικη εκφραση ενα βημα παραπερα.Απο την αλλη, οι λαδομπογιες ειναι σουπερ..:wooi2:...κι εγω στην αρχη τις φοβομουν..οπως κι αλλοι εδω μεσα, αλλα δεν μπορω ουτε να ξεκινησω να σου περιγραφω τι ενιωσα οταν ακουμπησα για πρωτη φορα το πινελο με τη λαδομπογια στο τελαρο...ειμαστε βλεπεις για 13 χρονων και πανω...pm me for details...σιγουρα στην αρχη ειναι τρομακτικη αισθηση, και η εντυπωση οτι δεν μπορεις να ελεγξεις κατι τοσο ρευστο ειναι αγχωτικη, αλλα οταν αρχισεις και παιρνεις μπρος, δε θα θελεις να πιασεις αλλο υλικο στα χερια σου...Ganbatte ne!:congrats:


Wow.You seem to be used at oil-stuff and you sound so experienced too O.O;
Και ναι ρε συ!<3:thatsit:
Σαφώς και μπορώ(και θα το κάνω) να εκφράσω emotion χρησιμοποιώντας απλές στάσεις του σώματος...θα πρέπει να το δουλέψω αυτό ,λίγο πολύ@_@
φχαριστώ για τις συμβουλές παρεπιμπτόντως :congrats:

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΦΙΛΤΑΤΟΙ~~
μια νέα ζωγραφιά καταφτάνει..να σαρώσει στο animegr*λεμετωρα*

Heroine:Moonlight Mistress by ~mangangelo on deviantART
αυτή η δημιουργία πήγαινε για ένα διαγωνισμό παγκόσμιο αλλά τελικά...έμεινε στη σκοτεινιά ,πίσσα,έρεβος,ήττα:emptyonexg1:</3
δε θα το πιστέψετε αλλά κέρδισε ....ένας ιπόκαμπος ...και μια μαιμού με όπλα για χέρια -.-;; E-Λ-Ε-Ο-Σ
anyway,i still like my pic :)
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#33 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 05 May 2008 - 11:32

ΚΑΚΩΣ δεν το εβαλες στο διαγωνισμο...με σιγουρια μπορω να σου πω οτι ειναι μια απο τις καλυτερες δημιουργιες σου....
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#34 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 30 May 2008 - 17:05

woot!Σε ευχαριστώ κοπελούδι :)
το έστειλα στο διαγωνισμό ...απλά δεν πήρε καμιά θέση..δεν διακρίθηκε*δραματικές στιγμές* :P
φχαριστώ για την υποστήριξη πάντως και διαγωνισμοί θα υπάρξουν κι άλλοι

ΩΡΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ....ΜΕΓΑΛΟ?:nosey:

Too late-Kaisora by ~mangangelo on deviantART ένα φαναρτάκι εδώ...στην τιμή των 1000 ουάο
και για τους δύσκολους έχουμε μια εναλλακτική....: Kyo's lonely melody by ~mangangelo on deviantART
fell free to απολαύσετε τα:thumbup:
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#35 Azixel

Azixel

    Shinigami from fire

  • Members
  • 17 posts

Posted 30 May 2008 - 23:13

το έστειλα στο διαγωνισμό ...απλά δεν πήρε καμιά θέση..δεν διακρίθηκε*δραματικές στιγμές* :P



Eιναι αναγκη να μου το θημισεις αυτο το αναθεματισμενο διαγωνισμο?:knock-knock:
Τι ξεφτυλα να χασουμε απο εναν ιπποκαμπο και μια μαιμου.Ναι ακομα δεν το εχω χωνεψει :erk:
Αλλα οκ,πες καταλαβαινω γτι να μην βγω εγω,αλλα η δικη σου δουλεια και της Ελενης αξιζε ρε γαμωτο >___<
Αλλα εννοια σου και θα τους φτιαξουμε εμεις :bike::fromabove:

Χαχαχα!! Τεσπα,οπωσ και σ ειπα στα comments η δουλεια σ ειναι πολυ καλη,εγς φανατικη οπαδος τ Kh ως σηνυθως πρωτη πρωτη προσκινω :congrats:
Αλλα...δε λεω,και η αλλη η pic μαμαει ;)

KEEP IT UP BUDDY!!!!!!:riiight:


Edited by Azixel, 30 May 2008 - 23:19.

Posted Image

I have many names,but even if i have check my DA gallery:http://flamingkhheart.deviantart.com/

and steal some of ur time to watch my vids:

http://www.youtube.com/user/firekhgirl

:gn2:

#36 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 31 May 2008 - 11:21

Eli-chan thanks για το support.Εκτιμώ τα καλά σου λογάκια για τις ζωγραφιές μου.Άντε να δούμε τώρα στους άλλους διαγωνισμούς που τιμήσαμε με την συμετοχή μας,τι ψάρια θα πιάσουμε;)
και μη το ξεχάσω....
:burningbe3:ΚΑΤΩ ΟΙ ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΙ

σε φιλώ:drink:


ΑΑΑΑΑ..και κάτι ακόμα,καλώς σε βρήκαμε και στο animegr ρειιιιιιι
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#37 Azixel

Azixel

    Shinigami from fire

  • Members
  • 17 posts

Posted 31 May 2008 - 12:26

Eli-chan thanks για το support.Εκτιμώ τα καλά σου λογάκια για τις ζωγραφιές μου.Άντε να δούμε τώρα στους άλλους διαγωνισμούς που τιμήσαμε με την συμετοχή μας,τι ψάρια θα πιάσουμε;)
και μη το ξεχάσω....
:burningbe3:ΚΑΤΩ ΟΙ ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΙ

σε φιλώ:drink:


ΑΑΑΑΑ..και κάτι ακόμα,καλώς σε βρήκαμε και στο animegr ρειιιιιιι


ΚΑΤΩ ΟΙ ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΙΜΟΥΔΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :redcard2::nanteee:
Αχ να'σαι καλα βρε,καλως σας βρηκα!!!! ^_^ :congrats:
Posted Image

I have many names,but even if i have check my DA gallery:http://flamingkhheart.deviantart.com/

and steal some of ur time to watch my vids:

http://www.youtube.com/user/firekhgirl

:gn2:

#38 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 11 June 2008 - 11:34

κατω και οι ουρακοταγκοι επισης.:hahaha:

πολυ ωραια σχεδια. ειδικα το moonlight mistress και ο kakashi τα σπανε. φτιαξε και κανα itachi να βλεπουμε να πορωνομαστε:hero:

Edited by mihalakis21, 11 June 2008 - 11:51.

Posted Image

#39 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 11 June 2008 - 13:02

κατω και οι ουρακοταγκοι επισης.:hahaha:

πολυ ωραια σχεδια. ειδικα το moonlight mistress και ο kakashi τα σπανε. φτιαξε και κανα itachi να βλεπουμε να πορωνομαστε:hero:


Itachi ε ?Γιατί τέτοιο κόλλημα?:)
αν μοιραστείς με μένα το πάθος σου θα δω τι μπορώ να αποδώσω στον τύπο για να πορώνεσαι όπως θες:P


and thanx για τα καλα σου λόγια.:bike:
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#40 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 11 June 2008 - 14:45

ε απλα ο itachi ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας απο naruto και οσο να ναι χρειαζομαστε ενα καλο σχεδιο του απο καποια που ξερει να ζωγραφιζει:)
Posted Image

#41 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 12 June 2008 - 08:27

ε απλα ο itachi ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας απο naruto

Mα πως γινετε να μην το εχουμε καταλαβει?:hahaha::orly::hahaha:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#42 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 12 June 2008 - 12:50

;191584']Mα πως γινετε να μην το εχουμε καταλαβει?:hahaha::orly::hahaha:


χεχε:hahaha: νομιζα οτι δεν φενοταν:hahaha:

gexion ετοιμαζεις τιποτα καινουργιο???
Posted Image

#43 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 posts

Posted 12 June 2008 - 16:47

εχω ενα requeeeest
κανε morita απο honey and cloveeeeeeeeeeeer plzzzzzzzzzzzzzzzzzzz:congrats::congrats::congrats:
Posted Image
πραγματικα θελω να ψοφησω

#44 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 13 June 2008 - 11:38

Hey,παίδες :hi:
Τώρα που τα σχολεία κλείσανε η τέχνη μου αναγεννιέται!!!!
Spoiler:


Λέω να πιάσω κανά fanart...προς μεριά Itachi και Morita...ok, Johnare & Mihalaki21?!:)

Kαι Peri-kun!Τα δικά σου με Mamimi-chan και Lain είναι σταθερές αξίες:hihi2:
Ήταν από τα πρώτα έργα που ανέβασα όταν άνοιξα το thread μου εδώ!
Άντε τώρα λέω να κάνω κάτι πρωτοποριακό για μένα...θα εξερευνήσω το photoshop και θα αφήσω κάτω τις ξυλομπογιές να αναπαυτούν in peace at last

ελπίζω να μη σας απογοητεύσω :greece:

νέα δουλείτσα i am comingggggggggggg:df13952b:

Edited by gexion, 13 June 2008 - 13:34.

Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#45 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 13 June 2008 - 13:05

yiha. θα φτιαξεις itachi??? ωραια:wooi2:
Posted Image