Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

*shrugs*


  • This topic is locked This topic is locked
127 replies to this topic

#16 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 09 February 2008 - 22:00

0_0

amazing art! ποσο καιρο ασχολεισαι?

#17 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 09 February 2008 - 22:12

Παρα πολυ ωραια δουλεια!!!!.....αξιζει να κανεις και κατι πιο πολυπλοκο...
Στην πρωτη εικονα η εκφραση του προσωπου ειναι απιστευτη...
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#18 Saucegay

Saucegay

    can't draw lol

  • Members
  • 60 posts

Posted 09 February 2008 - 23:30

Wow. Δεν περίμενα να αρέσουν οι μουτζούρες μου. Χ) Όσο για το πόσο καιρό ασχολούμαι... Χμμμ άρχισα να σχεδιάζω συστηματικά (με ανατομία και φωτοσκιάσεις και άλλα άθλια πράγματα) πριν κανένα εξάμηνο. To photoshop το αγόρασα τον Οκτώβριο και απο τότε το έχω χρησιμοποιήσει... 4 φορές? Γενικά βαριέμαι να ζωγραφίσω... και να γίνω καλύτερη... και να μάθω καινούργιες τεχνικές... DX

#19 Saucegay

Saucegay

    can't draw lol

  • Members
  • 60 posts

Posted 09 February 2008 - 23:57

I can't tell if I love or hate this one (probably hate)... Από ένα σημείο και μετά έχασε το νόημά του και απλά... διαλύθηκε? Παραφορτώθηκε? Αυτομαστιγώθηκε και πέθανε? Dunno. Γι'αυτό και θα παραμείνει για πάντα ημιτελές. -.-

Spoiler:

Edited by Saucegay, 17 July 2008 - 13:10.


#20 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 10 February 2008 - 00:03

I can't tell if I love or hate this one (probably hate)... Από ένα σημείο και μετά έχασε το νόημά του και απλά... διαλύθηκε? Παραφορτώθηκε? Αυτομαστιγώθηκε και πέθανε? Dunno. Γι'αυτό και θα παραμείνει για πάντα ημιτελές. -.-

you gotta be kidding me! :oo:
just m(_ _)m

#21 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 10 February 2008 - 00:27

I can't tell if I love or hate this one (probably hate)... Από ένα σημείο και μετά έχασε το νόημά του και απλά... διαλύθηκε? Παραφορτώθηκε? Αυτομαστιγώθηκε και πέθανε? Dunno. Γι'αυτό και θα παραμείνει για πάντα ημιτελές. -.-


Αν έχω καταλάβει καλά κοιτάζοντας για πρώτη φορά το τόπικ σου,τα σκίτσα,δλδ οι φόρμες που έχεις κάνει είναι καθαρά δικά σου πράγματα,οπότε τα παραπάνω μάλλον τα λές για να μας σπάσεις τα νεύρα.:oo::hahaha:Girl,you so totally rock through yor art!!!
Ειδικά το τελευταίο είναι κορυφή και μου θυμίζει Tim Burton ή και λίγο Ben Templesmith στο χρωματισμό.Τώρα τι να πώ,για εμένα είναι ίσως η καλύτερη δουλειά που έχω δεί εδώ:congrats:πραγματικά,το γουστάρω πάρα πολύ.

Και μια συμβουλή:όλοι οι άνθρωποι έχουντην ικανότητα να σχεδιάζουν,μόνο που κάποιοι έχουν και την ικανότητα του προσωπικού στυλ και της εξέλιξης.Αυτά που κάνεις για 6 μήνες είναι πολύ μα πολύ μπροστά.Επειδή πιο πάνω διάβασα ότι δεν το προσπαθείς πολύ να σου πώ ότι θα είναι κρίμα αν δεν το προσπαθήσεις,αν όχι επαγγελματικά τουλάχιστον να βελτιωθείς για εσένα.Αν και πάλι εσύ ξέρεις καλύτερα,αλλά θα ήθελα πολύ να δώ τι άλλο μπορείς να βγάλεις.

Απο εμένα respect και συνέχισε για το καλύτερο:nod:
Posted Image

#22 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 10 February 2008 - 00:40

15 χρονών και σχεδιάζεις με τόση ακρίβεια; :oo:

Με συγχωρείς, πάω για λίγο στη γωνίτσα μου να κλάψω.

Posted Image

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#23 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 10 February 2008 - 15:54

Ok you have great talend:oo::wooi2:
Και γω ζωγραφίζω αλλά...Jesus Christ!!!!!!your work is marvellous...και ο΄τι κι αν ειν το υλικό που χειρίζεσαι για να το βάψεις και all that stuff,τα χεις απογειώσει..Τι φαντασία???!!!Σαφώς μπορείς να βελτιωθείς..στην ανατομία πχ...αν και δεν έχεισ πολλά να βελτιώσεις to be honest...maybe what you need is to work in different styles,you could put more chars in one pic,in various movements...congratulations!!!You deserve the best as an artist!!


Σε εκλιπαρώ όμως να μου πεισ πώς βάφεις τις ζωγραφιές σου...με τι πρόγραμμα τισ δουλεύεισ??*χαζή ερώτηση αλλά αναγκαία για μένα *
-.-;;;
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#24 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 10 February 2008 - 16:17

Και θέλω να σπουδάσω και visual design, τρομάρα μου. Ταλεντάρες σα κι εσένα με κάνουν να νιώθω...άσε....

*πάει στη γωνία δίπλα στο Kenny*:deadga6:

#25 Saucegay

Saucegay

    can't draw lol

  • Members
  • 60 posts

Posted 10 February 2008 - 16:17

Good ol' photoshop cs. Διάφορες τεχνικές βέβαια... Layers and masks are your friends though. XD Κοίταξε τα tutorial στο Deviant...όχι ότι είναι και η Βίβλος του CG artist αλλά εγώ απο εκεί πήρα μερικές ιδέες.

#26 Saucegay

Saucegay

    can't draw lol

  • Members
  • 60 posts

Posted 10 February 2008 - 16:22

Some fan sābisu, perhaps? XD (Speed paintings ftw)

Spoiler:


#27 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 10 February 2008 - 16:28

OK :nod: :nod:


(Μονο τα δοντια δε μ αρεσουν)

Posted Image


#28 Saucegay

Saucegay

    can't draw lol

  • Members
  • 60 posts

Posted 10 February 2008 - 16:54

Come on, all geeks wear braces. X)

#29 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 10 February 2008 - 20:32

Καλα σοβαρολογεις???
Αυτο που λες οτι ειναι ημιτελες, φαινεται πραγματι τελειωμενο....
no kidding...μου αρεσει πιο πολυ απο το δευτερο!!!!!
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#30 Saucegay

Saucegay

    can't draw lol

  • Members
  • 60 posts

Posted 10 February 2008 - 21:02

Thankies.
Posted Image