Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

My own anime fanart


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#61 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 20 October 2008 - 10:09

Me likes. Δυο παρατηρήσεις μόνο χωρίς να ξέρω βέβαια τι αποτέλεσμα ήθελες. H σκιά στο δέντρο το κάνει σαν να είναι πολύ επίπεδο κολλημένο σε τοίχο. Θα μπορούσες να παίξεις με τις αποχρώσεις στο εσωτερικό του για πιο αληθοφανή "στρογγυλότητα" των κλαδιών και του κορμού. Τέλος, η αστερόσκονη στο κάτω μέρος φαίνεται επαναλαμβανόμενη. Δοκίμασε να χρησιμοποιείς το scatter και το shape dynamics για να μπλέκονται πιο πολύ τα brush strokes.

Edited by sunday, 22 October 2008 - 01:58.

Posted Image


#62 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 20 October 2008 - 13:49

Hiona by ~Dark-Primrose-11 on deviantART

long time no upload..enjoy:king:

epicness is epic... I rly love this αν κ πραγματικα δεν εχω ιδεα απο τετοια πραματα:P btw does she look like Hagu from Honey and clover η ειναι ιδεα μου?
but I actually like the way your fanart is going... moar abstract may be your thing...
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#63 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 20 October 2008 - 14:06

J O K E R ::Welcome Chaos:: by ~Dark-Primrose-11 on deviantART

Η ταινια τα σπασε..ενα fanart ηταν unavoidable..ακομα κι αν δεν ειναι anime style ..μακαρι να μπορουσα να ζωγραφισω και τον Two-face..καταρα..


Το αγαπημένο μου,κορυφή:hahaha:

Μιας και κι εγώ fan της ταινίας,βγήκε πολύ καλός,χρωματισμοί και έκφραση άψογοι!

Keep it up:thumbup:

#64 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 28 October 2008 - 13:16

That was Rly Nice....Keep it up...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#65 Mixed Blessing

Mixed Blessing

    FaithBringsWay2Impossible

  • Members
  • 72 posts

Posted 10 December 2008 - 11:15

Μου αρέσει πάρα πολύ... Και ο συνδυασμος χρωματων και το κοριτσι. το μονο ισως που θα ηθελα να παρατηρησω είναι ότι μου φαίνεται ότι τοποθετησες το κορίτσι λίγο ψηλά σε σχέση με το που φαίνεται ότι αρχιζει ο κορμός του δέντρου. Δεν ξερω αν υποτιθεται οτι το κοριτσι βρίσκεται πιο περα στο βαθος αλλα αν ναι ίσως η λιγες σκιες να εδιναν καλύτερη αισθηση του βαθους η διαφορετικα ααν ανεβάσεις λίγο το χιονι και ασπρίσεις λίγο την βάση του δέντρουθα το κανουν να μοιαζει πιο μικρο σε μεγεθος και οτι ξεκιναει ο κορμός πολύ πιο πάνω. Αυτο μονο είχα να πω δεν ειναι κατι τραγικο και παλι μπραβο πολυ ωραια δουλεια.

Σε ευχαριστώ για όλα τα καλά σου λόγια και τις παρατηρήσεις σου :)
Όσο για το δέντρο...όντως δεν πρόκειται για κορμό καλλυμένο από χιόνι ,εκεί κάτω στη βάση του,αλλά για τη σκιά του πανω στο χιόνι.Μάλλον την παραέκανα σκούρα για σκιά και μπερδεύει όπως είπες.Στην πραγματικότητα το δέντρο βρίσκεται πιο πίσω από τη Hiona=(
Πάντως χάρηκα που σου άρεσε Τ_Τ

πολυ καλη δουλεια!!!
μπραβο.......

Να 'σαι καλά!;)

Me likes. Δυο παρατηρήσεις μόνο χωρίς να ξέρω βέβαια τι αποτέλεσμα ήθελες. H σκιά στο δέντρο το κάνει σαν να είναι πολύ επίπεδο κολλημένο σε τοίχο. Θα μπορούσες να παίξεις με τις αποχρώσεις στο εσωτερικό του για πιο αληθοφανή "στρογγυλότητα" των κλαδιών και του κορμού. Τέλος, η αστερόσκονη στο κάτω μέρος φαίνεται επαναλαμβανόμενη. Δοκίμασε να χρησιμοποιείς το scatter και το shape dynamics για να μπλέκονται πιο πολύ τα brush strokes.

Me happy you like.
Όντως το δέντρο το ζωγράφισα υπερβολικά επίπεδο.Τωρα που το σκεφτομαι θα επρεπε να ειχα χρησιμοποιησει το blur για να δέσω τους διαφορετικούς τόνουςτου καλυτερα και να του προσδώσω μια πιο γενική θολουρα (και καλά) απο τη χιονισμένη ατμοσφαιρα....=|
γιατι να μην μου έρχονται αυτά τη δεδομένη στιγμή;!-_-
Όσο για το scatter και το shape dynamics..πού ακριβώς βρίσκονται αυτά;Δε νομίζω να τα έχει παρει καπου το ματι μου στο Phοtoshop 0.7
..Many thanks πάντως για όλα σου τα καλά λόγια και tips^_^



epicness is epic... I rly love this αν κ πραγματικα δεν εχω ιδεα απο τετοια πραματα:P btw does she look like Hagu from Honey and clover η ειναι ιδεα μου?
but I actually like the way your fanart is going... moar abstract may be your thing...

Gratefulness is grateful :nod2:Thanks κοπελιαααα!!=D
Hehahhiauheha..oντως εχει κατι απο Hagu *-*
Ζωγραφισα τη Hiona λιγο μετα αφοτου τελειωσα τον πρωτο κυκλο του Honey and Clover ^.^
And about abstract..ε νταξει..δεν ειναι και τοσο αφηρημενο :huh:λιγο στον κοσμο του βεβαια ειναι:D

Το αγαπημένο μου,κορυφή:hahaha:

Μιας και κι εγώ fan της ταινίας,βγήκε πολύ καλός,χρωματισμοί και έκφραση άψογοι!

Keep it up:thumbup:

Thanks thanks Zoro!;)

;252734']That was Rly Nice....Keep it up...

Arigato Peri-kuuuun!!
Εκτιμώ το ενδιαφέρον σου για το artwork μου:blingeye2:
Posted Image

You cannot l e a v e the past , but you cannot l i v e in the past



...Death leaves no beautiful corpses...

#66 Mixed Blessing

Mixed Blessing

    FaithBringsWay2Impossible

  • Members
  • 72 posts

Posted 01 March 2009 - 13:19

twilight by ~Dark-Primrose-11 on deviantART :wis:
NeloAngelo TheForgottenWarrior by ~Dark-Primrose-11 on deviantART :borednn9:
Well...αυτά τα καινούρια...Hope you like 'em people..^_^
Posted Image

You cannot l e a v e the past , but you cannot l i v e in the past



...Death leaves no beautiful corpses...