Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Προγραμμα Προβολων Φεβρουαριου


  • This topic is locked This topic is locked
152 replies to this topic

#16 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 01 February 2008 - 01:52

Δυστυχώς για σένα, το έχει ο odin. Και ΘΑ το δείτε. :kill4u:


Ο odin ε ? Εντάξει, πλέον μπορώ να έρθω άφοβα (εκτός και αν άλλαξε στρατόπεδο) :Blissfull:

E5VV38U.jpg


#17 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 01 February 2008 - 02:01

Οχι,δεν θα το δουμε. Πρωτον γιατι αν το δουμε δεν θα βρισκεις πια Trivia να βαλεις (απο αυτα που βρισκει μονο η Yami-chan! )

Να 'ξερες τι repository με screenshots από διάφορα anime έχω... :wooi2:

Και δευτερον γιατι θα ειμαστε εξω απο την αιθουσα προβολων και θα διαθετουμε παγοκυστες και ανεμιστηρακια αυτιων μηπως και αποφυγουμε την ολικη εγκεφαλικη τηξη των παρευρισκομενων στις προαναφερθησες προβολες!

Να ξέρατε τι σας περιμένει με το Mind Game (θα φοβόσασταν αυτό περισσότερο)... :hahaha:

Ο odin ε ? Εντάξει, πλέον μπορώ να έρθω άφοβα (εκτός και αν άλλαξε στρατόπεδο) :Blissfull:

Δυστυχώς για σένα, he tries to prove a point αυτόν τον μήνα (σε κάτι παιδάκια που γελούσαν με το Angel's Egg και το Iblard Jikan), οπότε ναι, έχει αλλάξει στρατόπεδο. :hehehe:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#18 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 01 February 2008 - 02:08

Α ρε γαμώτο θα 'θελα να ξαναδώ Dead Leaves και Mind Game αλλά δεν το κόβω να τα καταφέρνω... :emptyonexg1:
Posted Image

#19 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 01 February 2008 - 03:05

Δυστυχώς για σένα, he tries to prove a point αυτόν τον μήνα (σε κάτι παιδάκια που γελούσαν με το Angel's Egg και το Iblard Jikan), οπότε ναι, έχει αλλάξει στρατόπεδο. :hehehe:


Συγγνώμη κιόλας, αλλά όσο ωραίο και να είναι ένα anime, αν έχει έναν διάλογο κάθε μισή ώρα, λογικό είναι να ακούγονται ψίθυροι/κουβέντες από δω κι από κει. Απλά μερικά anime δεν είναι κατάλληλα για δημόσιες προβολές. Τα Dead Leaves και Mind Game τι σχέση έχουν με τα παραπάνω ? :deadga6:

Σημειωτέον πως το Iblard Jikan το είδα δύο φορές συνεχόμενα :terror2:

E5VV38U.jpg


#20 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 01 February 2008 - 04:17

Γκουχ. Το έχω κ εγώ το dead leaves. :P

Λοιπόν. Υπέροχο πρόγραμμα αλλά ενίσταμαι. ΠΟΥ είναι το cat soup ΟΕΟ?

Ειναι αμαρτία να μην το βάλουμε, πραγματικά είναι..

Κατα τα άλλα θα σκοτώσω όποιον χρειαστεί για να είμαι εκεί :P

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#21 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 01 February 2008 - 08:17

Παιδες, αυτο το μηνα, κουμαντο στο προγραμμα κανει ο Dante...ξερετε ποιον θα κυνηγατε λοιπον....για καθε παραπονο...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#22 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 01 February 2008 - 09:49

Συγγνώμη κιόλας, αλλά όσο ωραίο και να είναι ένα anime, αν έχει έναν διάλογο κάθε μισή ώρα, λογικό είναι να ακούγονται ψίθυροι/κουβέντες από δω κι από κει. Απλά μερικά anime δεν είναι κατάλληλα για δημόσιες προβολές. Τα Dead Leaves και Mind Game τι σχέση έχουν με τα παραπάνω ?


Aλλο ψιθυροι και κουβεντες και αλλο να σκαμε στα γελια βλεπωντας τα τοπια του Iblard Jikan (πραγμα που προσωπικα θεωρω κατορθωμα:sadist:) και να ξεσπας σε χειροκροτηματα οταν ακους τον πρωτο διαλογο στο Angel's Egg:sigh2:

Η σχεση αυτων των δυο ειναι οτι θα κανουν το κοινο να θεωρουν αυτα που ειδαμε στις προηγουμενες προβολες φυσιολογικα:hehehe:

#23 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 01 February 2008 - 12:59

Ολο παραπονα ειστε..μια καλη κουβεντα δε λετε...αμαν! Το αυγο του αγγελου, ηταν μακραν απο τις πιο ανουσιες ταινιες που εχω δει...οχι καλλιτεχνικα..γιατι ειχε αποψη, και σκηνοθεσια, και χρωμα, και ατμοσφαιρα..αλλα λογικο ειναι, μετα απο 20 λεπτα οταν ακους "anata..dare?" να ξεσπας σε χειροκροτημα...ειναι αυτο που λεει ο Phantom..μερικες ταινιες, δεν ειναι για προβολη...και ειδικα για προβολη σε ατομα με (ειδικες αναγκες?) ιδιαιτεροτητες σαν γκρουπ που ειμαστε εμεις...εδω δεν καθομαστε ησυχοι οταν οι διαλογοι πεφτουν βροχη...σε βωβο κινηματογραφο θα κατσουμε ησυχοι? Λοιπον, οσον αφορα τις προβολες του φεβρουαριου..ερχομαι τελειως ανυποψιαστη στην πρωτη, για το τι προκειται να δω...αν δε μου αρεσει, θα χρειαστει μαλλον να με δεσετε στην καρεκλα...για τις επομενες θα δουμε..ολο και καποιος καλος σαμαρειτης θα βρεθει για να μην κουβαλιεμαι εγω...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#24 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 01 February 2008 - 14:14

Πόσο άδικο έχετε.. CAT SOUP ξαναλέω επιβάλετε.

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#25 Skyhigh

Skyhigh

    In need of vacation...

  • Members
  • 99 posts

Posted 01 February 2008 - 15:11

Αριστούργημα το Cat Soup φίλε Mormengil, αλλά δεν παραείναι hardcore για προβολές ;

#26 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 01 February 2008 - 21:52

Εγώ πάντως θα έρθω σε όλες. Όσο για τα άτομα που δεν θέλουν να έρθουν έχω τρόπο να τα απειλήσω (για κάποια από αυτά). Έχω τα μάνγκα σας. Αν τα θέλετε δεν πρέπει να σημειώσετε ούτε μία απουσία διαφορετικά τα κρατάω εγώ.

Είμαι πολύ κακός τελικά.

Λοιπόν τα λέμε από κοντά την Κυριακή. Ελπίζω να έρθουν όλοι. Όσο για τα άνιμε τα κατεβάζω όλα για να τα έχω για back up. Σε περίπτωση που δεν τα φέρει κάποιος να τα έχω εγώ. Δεν λέει να χάσουμε το κάψιμο.
Posted Image

#27 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 01 February 2008 - 22:15

Αριστούργημα το Cat Soup φίλε Mormengil, αλλά δεν παραείναι hardcore για προβολές ;


Maybe yes maybe no..there's only one way to know for sure. And it includes playing it :P

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#28 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 01 February 2008 - 22:29

Ε, δεν είναι και πιο hardcore από το Ai no Kusabi που παίχτηκε παλαιότερα...

Ελάτε τώρα... κάντε τη χάρη στον φίλο μου τον MoRm... ^^

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#29 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 01 February 2008 - 22:31

Εγώ θα έρθω αυτή την Κυριακή.

#30 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 01 February 2008 - 22:39

Ε, δεν είναι και πιο hardcore από το Ai no Kusabi που παίχτηκε παλαιότερα...

Ελάτε τώρα... κάντε τη χάρη στον φίλο μου τον MoRm... ^^


Eσύ κοίτα να βρείς τρόπο να κατεβείς σε κάποια προβολή.. άντε :P

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear