Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#61 Zouhan

Zouhan

    業火に鋼鉄

  • Members
  • 397 posts

Posted 10 June 2009 - 22:15

^Off to teh downloadz :bike:

#62 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 11 June 2009 - 11:43

Παιδία διπλή release από THORA, 1080p και 720p. Είδη ετοιμάζομαι να την απολαύσω σε 1080p. Άντε τρεχάτε να προλάβετε πριν το πάρει πρέφα η Funi.

Κανα καλό παιδί που να βουλεται να seedαρει την 720p version για μας τους small-screenfags υπάρχει?
Posted Image

#63 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 11 June 2009 - 11:52

Wtf ρα.


Το βράδυ η 720π κατέβαινε με ~150κβ/σ και τώρα με δυσκολία ποιάνει 30άρια. D;

MLN, με όσο κατεβάζω ανεβάζω, hang in thar.

HnH5aB0.jpg


#64 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 11 June 2009 - 13:02

Κανα καλό παιδί που να βουλεται να seedαρει την 720p version για μας τους small-screenfags υπάρχει?


γτ δε μπαινεις στο channel των thora, να το κατεβασεις απο ενα απο τα 4 bot τους?

#thoranime <---

#65 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 11 June 2009 - 18:31

Θα την κατέβαζα από irc αλλά δεν το εμπιστεύομαι για μεγάλα αρχεία... Ο chatzilla δεν κάνει resume τα download αν κοπούν και δεν μπορώ με τίποτα το mirc.:stubborn: Oπότε I am stuck with 25-30 kb/s τώρα...

#66 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 12 June 2009 - 19:52

What abou says +ovar 9k
Ασε που τωρα που πιασε καλοκαιρι πιανει στις ταρατσες καμια 500αρια βαθμους κελσιου να'ουμε και το ασυρματο σερνεται σαν το φιδ' ούτως ή αλλως.Οποτε torrentακι κι οποτε κατέβει.
Posted Image

#67 Raziel666

Raziel666

    Trolling is srs bzns

  • Members
  • 326 posts

Posted 04 July 2009 - 20:07

ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΠΙΑ;;;

Click me
Brighter Death Now
Posted Image
エルゴ プラクシー
死の代理人
Ergo Proxy
The Agent Of Death

Quote from Mentar: "The day I release h264 in an .avi container is the day I quit encoding..."

#68 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 04 July 2009 - 21:08

ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΠΙΑ;;;

Click me

Χεχε, μην τρελαίνεσαι, μόνο το preview για την 2η ταινία διαφέρει, διότι τότε που φτιάχνανε την 1η ταινία δεν είχαν αποφασίσει ακόμα τι σκηνές να βάλουν στη 2η... ενώ τώρα η 2η ταινία είναι έτοιμη, οπότε διάλεξαν σκηνές από εκεί και έκαναν ένα σωστό preview. :drink:

Η ταινία η ίδια δεν είχε επιπλέον βελτιώσεις (αν και ικανό τον έχω τον Anno, όταν βγουν και οι 4 ταινίες, να τις ξανα-μανα-εκδώσει, με τις "τελικές διορθώσεις" :hahaha:).

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#69 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 04 October 2009 - 01:22

ολιγον τεχνικη ερωτηση. κατεβαζω τωρα την 1080p εκδοση και βλεπω διαφορους να λενε οτι εχουν προβλημα να την τρεξουν σε υπολογιστη. εγω σκεφτομαι να συνδεσω το λαπτοπακι με hd τηλεοραση,παιζει να μου την δειχνει σπαστα? α και το 2.0 ποτε βγαινει?

#70 DeathGuard

DeathGuard

    Πολύ 日本語 ρε παιδί μου...

  • Members
  • 207 posts

Posted 04 October 2009 - 01:26

Eξαρτάται από το λάπτοπ σου.Γενικά αν είναι σχετικά πρόσφατης τεχνολογίας (2πύρηνος 2g ram κάλουτσικη κάρτα γραφικών) και έχει τα τελευταία codecs δεν θα έχεις πρόβλημα.
Intelligence is nothing without wisdom...

#71 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 04 October 2009 - 13:05

ολιγον τεχνικη ερωτηση. κατεβαζω τωρα την 1080p εκδοση και βλεπω διαφορους να λενε οτι εχουν προβλημα να την τρεξουν σε υπολογιστη. εγω σκεφτομαι να συνδεσω το λαπτοπακι με hd τηλεοραση,παιζει να μου την δειχνει σπαστα? α και το 2.0 ποτε βγαινει?

Πάντα υπάρχει περίπτωση να μην παίζει κάτι άσχετα με αυτό που ρωτάς. Από το hardware του υπολογιστή σου μέχρι τους codec εξαρτώνται όλα.
Κατέβασε το, και αν έχεις πρόβλημα υπάρχει το κατάλληλο μέρος για να ρωτήσεις. Πριν όμως διάβασε τα sticky, ειδικά αυτό.

Για το πότε θα βγει το 2.0 αν γνωρίζει κανείς κάτι, ας απαντήσει.

Άκυρο. Να μην απαντήσει. Όποιες ερωτήσεις σχετικά με το 2.0 παρακαλώ να γίνονται εδώ.

Edited by Nighteyes, 04 October 2009 - 13:12.

Posted Image

Posted Image


#72 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 10 October 2009 - 10:12

Λοιπόοον το είδα και εγώ με την σειρά μου το Rebuild (το 1.11 to be exact) και τολμώ να πω ότι με άφησε με ανάμεικτα συναισθήματα.

Οπτικά ήταν σίγουρα eye candy. Εξαιρετική δουλειά από όλες τις απόψεις. Προσεγμένη μέχρι τελευταίας λεπτομέρειας, και με τις σκηνές δράσης να κόβουν πραγματικά την ανάσα. Ο ακουστικός τομέας ήταν επίσης προσεγμένος στο στύλ της σειράς. Μου άρεσε ιδιαίτερα το κομμάτι που έπαιζε κατά την μάχη με τον τελευταίο άγγελο.

Παρόλαυτά η περιορισμένη διάρκεια της ταινίας και ο μεγάλος όγκος πλοκής τον οποίο είχε να καλύψει άφηναν αναπόφευκτα κενά στην υπόθεση. Επίσης κάποιες από τις αλλαγές με ξένισαν προσωπικά.

Spoiler: + spoilers on the series.


In any case, δεν πιστεύω ότι οι ταινίες απευθύνονται σε κοινό που δεν έχει δει την σειρά και ας λέει ο Hideaki /a/nno ότι θέλει. Και αυτό γιατί αν κρίνω από την πρώτη τους λείπει αυτό το οποίο ξεχωρίζει το Νeon Genesis Evangelion. Οι σωστά και ομαλά ψυχολογημένοι χαρακτήρες that is.

Αποτελούν όμως ένα αρκετά καλό (αν ξεπεράσει κανείς ορισμένα σημεία) συμπλήρωμα για το κοινό, και έναν αποτελεσματικότατο τρόπο για τον Anno να αυξάνει το κομπόδεμά του.

#73 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 10 October 2009 - 21:34

Spoiler: + spoilers on the series.


Spoiler:

Posted Image
Posted Image

#74 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 10 October 2009 - 21:57

Spoiler: + spoilers on the series.

Spoiler:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||