Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Rosario to Vampire


  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#76 Daz

Daz

    私は新幹線になりたい

  • Members
  • 771 posts

Posted 11 May 2011 - 10:54

μετα το τελευταιο τευχος τα πραγματα εχουν παρει το δρομο τους για το μεγαλο ντου, μετα το κλασσικο powerup (που αν και ειχε προβληματα τελικως πετυχε).

Spoiler:

Posted Image
Posted Image

ALSO i survived the new forum change thing... we need a new tag.


#77 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 03 June 2011 - 01:46

Buff him, buff him. He will need it.

Παρεπιπτοντως, checkaρετε τον Tsukune πως ηταν στην αρχη του manga και πως ειναι τωρα. Κλασικη αλλαγη απο gag σε shounen manga.

#78 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 24 June 2011 - 09:22

Όντως πλέον δινουν αρκετη βαση σε τέτοιου είδους φανσερβις, αν και για να λέμε την αλήθεια από παντα προσεχαν στη μαχη να εχουν εντυπωσιακές εμφανισεις, αλλά κυρίως οι "κακοί" του έργου. Οπως ο Hokuto στην υβριδική του μορφή, ή παλιότερα ακόμα ο kyubi.

Τεσπαν, βγήκε και το 42 καλό ήταν, είχε τον κλασικο χαβαλέ και τους τσακωμους ζήλειας αναμεσα στα κορίτσια (παραήταν μαλλον σοβαρα τα προηγουμενα και ηθελε να το ελαφρύνει) Αλλά προχώρησε και την ιστορία αναφορικά με τον Arucard. Ισως μαλιστα να προχωρησε και υπερβολικά γρήγορα, αλλα anw θα δείξει.

Ας μην ξαναγκρινιαξω για την ταχύτητα που βγαίνουν. :)

Edited by Lord Leon, 23 August 2011 - 23:08.

stasou%2520mygdala.jpg


#79 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 23 August 2011 - 23:05

Βγήκε και το 44.
Και ήρθε η ώρα της πρώτης καλής μάχης. Αν και ψιλοαναμενόμενο αυτό με την Rubi, αλλά οκ, καιρός ήταν να δωθει και λίγο focus σε αυτόν το χαρακτήρα.

Λοιπόν να πω την αλήθεια μου αρέσει όπως εξελίσσεται σε σχεδόν καθαρό shounen, αρκεί να μην αλλάζει κάποιες από τις βασικές παραμέτρους του. Δηλαδή ήδη από θέμα μάχης πλοκής κτλ. έχει βάλει κάτω μερικά από τα πιο γνωστά shounen για πλάκα, και δεν έχει φτάσει καν στο κυριως μέρος του, αλλα ρε γμτ, γιατι σταματησαν τις ιστορικές παρουσιασεις γνωστων youkai οπου τουλαχιστον κραταγαν λίγο τα προσχήματα;

Πλέον ούτε πηγες, ουτε τερατομορφοι χαρακτήρες ουτε τίποτα. Εχουμε πήξει στα bishounen με φοβεροτρομερές δυνάμεις κτλ. Κάπου εχει αρχίσει να μου λείπει μέχρι και η νυχτεριδα που κραταγε το σκορ.

Αλλά ακόμα και έτσι, είναι πολύ κρίμα αυτή η σειρά να μην έχει το ανιμε που της αξίζει. Σκηνες όπως η μεταμόρφωση του Tsukune, οι μαχες με την Aqua, το seal του Alucard από την Αkasha, με ενα καλό τεχνικο team μπορουσαν να κανουν τις μάχες του fairy tail π.χ. να ωχριουν σε epicness χωρίς πολύ προσπάθεια.
Ας ελπίσουμε οτι θα τον πάρουν καποια στιγμη χαμπάρι και θα τον αξιοποιησουν αναλογα.

Edit: Τελικά μου φαίνεται αυτό το θρέντ το χω πάρει στην πλάτη μου. Oh well, όποιος δεν το βλέπει, αυτός χανει.

stasou%2520mygdala.jpg


#80 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 23 August 2011 - 23:12

Βγήκε και το 44.

Αλλά ακόμα και έτσι, είναι πολύ κρίμα αυτή η σειρά να μην έχει το ανιμε που της αξίζει. Σκηνες όπως η μεταμόρφωση του Tsukune, οι μαχες με την Aqua, το seal του Alucard από την Αkasha, με ενα καλό τεχνικο team μπορουσαν να κανουν τις μάχες του fairy tail π.χ. να ωχριουν σε epicness χωρίς πολύ προσπάθεια.
Ας ελπίσουμε οτι θα τον πάρουν καποια στιγμη χαμπάρι και θα τον αξιοποιησουν αναλογα.


i agree with you... θα γινόταν πολύ καλό anime...

Posted Image


#81 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 07 January 2012 - 23:25

Λοιπόν να πω την αλήθεια μου αρέσει όπως εξελίσσεται σε σχεδόν καθαρό shounen, αρκεί να μην αλλάζει κάποιες από τις βασικές παραμέτρους του. Δηλαδή ήδη από θέμα μάχης πλοκής κτλ. έχει βάλει κάτω μερικά από τα πιο γνωστά shounen για πλάκα, και δεν έχει φτάσει καν στο κυριως μέρος του, αλλα ρε γμτ, γιατι σταματησαν τις ιστορικές παρουσιασεις γνωστων youkai οπου τουλαχιστον κραταγαν λίγο τα προσχήματα;

Πλέον ούτε πηγες, ουτε τερατομορφοι χαρακτήρες ουτε τίποτα. Εχουμε πήξει στα bishounen με φοβεροτρομερές δυνάμεις κτλ. Κάπου εχει αρχίσει να μου λείπει μέχρι και η νυχτεριδα που κραταγε το σκορ.



49 πλέον και αναθεωρω. Οι αναφορες συνεχιζονται, οπου αυτο επιβαλλεται, και αν κρινω από το πολύ ωραίο αυτό επεισοδιο, το κοβω να περναει τα ορια του seinen, αν κρατησει αρκετα το μανγκα.
Παντα ειχα μια συμπαθεια στον wong fong, επειδη ηταν πιο ανθρωπινος, και ηλπιζα οτι δεν θα ειναι παντα ο καραγκιοζακος της σειρας οσο ο Τσουκουνε θα τρωει ολο το χαρεμι.

Αν και το ba-gua style παντα μου ταιριαζε περισσοτερο σε γυναικες ( και γενικα ωρες ωρες τον κανει να αδερφιζει τον κακομοιρη για να σπασει πλακα) και φαινεται και στο μανγκα αυτο, παρόλα αυτα εβγαζε μια ωραια badassila.

Ελπιζω πάντως πισω από την οργανωση να μην κρυβεται o Stanley Ipkiss.

stasou%2520mygdala.jpg


#82 vlahader

vlahader

    Συμπανάρχης

  • Members
  • 36 posts

Posted 02 February 2012 - 19:09

@Lord Leon

Μπορείς να μου θυμίσεις σε παρακαλώ ποιος χαρακτήρας είναι ο Stanley Ipkiss γιατί έχω ψιλόκολήσει; (βαριεμαι επισης να ψάχνω ένα ένα τα κεφαλαια..)
H Rukia cosplay είναι θεά!!! Posted Image

#83 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 02 February 2012 - 20:26

Posted Image

Aυτός :thatsit:

Αστειάκι ηταν που εχει σχεση με το τελευταίο chapter και τον κεντρικο κακο, δεν ειναι στο ροζαριο.

stasou%2520mygdala.jpg


#84 vlahader

vlahader

    Συμπανάρχης

  • Members
  • 36 posts

Posted 03 February 2012 - 00:15

Χαχα! αυτός παίζει να κρυβεται και πίσω από ένα συγκεκριμένο χαρακτήρα σε ένα άλλο πολύ γνωστό shonen! :P
H Rukia cosplay είναι θεά!!! Posted Image

#85 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 17 February 2012 - 03:55

Οι Muda Scantrad droppάρουν το R+V. :(

I guess I'll start buying the VIZ volumes.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#86 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 17 February 2012 - 04:34

Έλα ρε φίλε ξενέρα γιατί σε αυτό το manga.και εμείς που το διαβάζουμε τώρα μου λες??

Posted Image


#87 kagemaru igano

kagemaru igano

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 17 February 2012 - 23:21

παιδια αξιζει να το το αρχισω το μανγκα εχω δει μονο την πρωτη σεζον απο το ανιμε ?ο πρωταγωνιστης γινεται καθολου badass η ειναι loser γενικως???

#88 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 17 February 2012 - 23:29

Ειναι απείρως καλύτερο το μανγκα από το ανιμε, εκτος αν σου αρεσει κυρίως το fanservice το οποιο αναλογικα μειωνεται ,θα έλεγα, στο μανγκα.

Οσο για τον tsukune
Spoiler:

stasou%2520mygdala.jpg


#89 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 17 February 2012 - 23:40

Ακόμα και στο fanservice είναι καλύτερο το manga, μιας και το σχέδιο του Akihisa Ikeda παραήταν όμορφο για να το αποδώσει σωστά το... πολυαγαπημένο μου studio GONZO. Χώρια ότι το anime αναλώθηκε στις σαχλαμαρίτσες και δεν άγγιξε τίποτα από τα κεφάλαια where shit kicks into high gear. Εγώ το λέω σε όλους όσους μου λένε ότι σκέφτονται να δουν το R+V. Αγνοήστε το anime και πιάστε το manga. Και για όσους είδαν ήδη το anime, ξεχάστε ό,τι είδατε και πιάστε το manga από την αρχή.

Spoiler:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#90 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 17 February 2012 - 23:46

παιδια αξιζει να το το αρχισω το μανγκα εχω δει μονο την πρωτη σεζον απο το ανιμε ?ο πρωταγωνιστης γινεται καθολου badass η ειναι loser γενικως???

Δες το και μην ρωτάς καθόλου.
Spoiler:

Οπότε τρέχεις να το διαβάσεις.

Posted Image