Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Rosario to Vampire


  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#31 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 25 February 2008 - 02:01

Moka την λένε.. Akashiya Moka ;)


Oops!!Μπερδεψα τα γράμματα.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#32 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 16 April 2008 - 03:44

:hahaha: το ch 35 του manga οπου
Spoiler:

είναι όλα τα λεφτά

#33 papous

papous

    Sky Ojii-san

  • Members
  • 472 posts

Posted 05 May 2008 - 19:36

bump!!!

πρωτα ειδα το ανιμε κ μετα αρχησα το μανκγα γτ ακουσα οτι ειναι διαφορετικα
κ πραγματικα το μανγκα ειναι ιμο 100 φορες καλητερο κ πεφτει κ ξυλο στο ανιμε μονο ι μοκα δερνει κ αυτο για 117 δευτερολεπτα το πολυ σε καθε επ.
ειμαι στο τσαπτερ 25 τωρα.

Posted Image


#34 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 13 May 2008 - 23:04

Παιδιά το manga είναι φοβερό πολύ πλακά, ένταση και δράσι(αυτό που θέλουμε δηλαδή:wooi2:)...εγώ άρχισα να το διαβάσω και μέχρι να τελεύσω και τα 36 chapter δεν σταμάτησα:nbleed:!!! Να πω κάτι ώμος ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ANIME:uhh:!!! Δεν φαντάζεστε πόσο χαλιά είναι σε σύγκριση με το manga πραγματικά ενώ στο manga έχουνε όλα μια σειρά το anime τα αποτελειώνει όλα εγώ το άντεξα μέχρι το 7 από εκεί και περά στα γρήγορα:chigau:...αυτααα! Πραγματικά πρέπει να το διαβάσετε για μένα είναι στο TOP 5 :kawaii:!!

Α μια και μολεις τωρα το εισα ΛΑΒΕ κοσμε chapter 37

Edited by Kenny, 13 May 2008 - 23:50.
merged


#35 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 21 May 2008 - 21:55

Διαβάζοντας ένα από τα αγαπημένα μου manga (μαντέψτε ποιο) ανακάλυψα κάτι πολύ παράξενο υπήρχε ένα με ακριβός με το ίδιο όνομα με τι μονή διάφορα ότι είχε το II :oo:. Λέω καμία σύμπτωση θα είναι...κάνοντας κλικ πανό του ανακάλυψα ότι είχε ακριβός το ίδιο σχέδιο με το πρώτο:oo:! Αυτό που έχω καταλάβει μέχρι τώρα είναι ότι αυτό είναι η συνεχεία μετά από το Season 1:dazed: που είναι 10 Voloumes:deadga6:(τώρα που χάνονται άλλο θέμα:emptyonexg1:)! Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω μονό που είναι τα chapter που μας οδηγούν στο 2 αλλά μάλλον δεν έχουν μεταφραστή ακόμα δίστιχος:emptyonexg1:. Λοιπόν κάποια άτομα σίγουρα γνωρίζουν το Rosario+Vampire αλλά οι ποιο πόλοι ίσως να μην γνωρίζουν γι`αυτο το λόγο θα σας πω με λίγα λόγια περί τίνος πρόκειται . Ο κεντρικός ήρωας είναι ένα αγόρι (τίποτα το πρότυπο θα μου πείτε ε διαβάστε παρακάτω) που πηγαίνει στο Λύκειο (ιδιωτικό όχι ότι κιοτή) ε ναι αλλά υπαρχή ένα πρόβλημα αυτό το Λύκειο είναι λίγο ποιο ιδικό...είναι για τέρατα:kakaka::kakaka::kakaka::kill4u:!!! Εκεί συναντά μια πανέμορφη βρικόλακας που του έχει μεγάλη αδυναμία και συνεχεία του πίνει το αίμα (άτιμες γυναίκες:hot:) . Λόγο το ότι η βρικόλακας μας είναι αθώο κοριτσάκι και κανί παρέα με τον ήρωα μας μπλέκονται σε προβλήματα...παλεύουν με τρολ, γοργονες, μεδουσα (ναι ναι έχει πολλά τερατακια από την ελληνική μυθολογία:hiding_something:) ακόμη και με kyuubi:OMG3:!!!Αλλά επειδή είναι άνθρωπος (και έχει νόστιμο κρεατάκι) μπορείτε να φανταστείτε τι γίνετε!! Έχει μπόλικο γέλιο, δράσι, κορίτσια που τον κινάγανε συνεχεία (να σας πω την αλήθεια επειδή το έχω πάθη να σε κυνηγάνε κοπέλες δεν είναι και πολύ αστείο μπορεί στα αλήθεια να πάθεις κάτι:beaten:). Το πρώτο μέρος μπορείτε να το βρείτε εδω με τον τίτλο Rosario+Vampire ενώ το 2 εδω με τίτλο Rosario+Vampire II δίστιχος από ότι φαίνετε είμαστε λίγο πίσω από την Ιαπωνία και χάνουμε επεισόδια(chapter εεε manga τέλος πάντων με πιάσατε τι ενωω:blurah5:) αλλά μην ανησυχείτε μέχρι εκεί που το έχω διάβαση το 2 είναι αυτόνομο(ε όχι εντελώς πρέπει να το διαβάσετε και το πρώτο)! Καλό διάβασμα και ελπίζω να σας αρέσει!!!:ureshii::ureshii::riiight:
*************************************************************************************************

Άσχετο αλλά παρόλο που ουσιαστικά αποτελεί συνέχεια του προτού δεν είναι ξεχωριστό? Ένταξη μπορι να κάνω λάθος αλλά ας μου πει κάποιος τουλάχιστο...

Edited by Neuro, 21 May 2008 - 23:11.
Το μετακομισαν


#36 papous

papous

    Sky Ojii-san

  • Members
  • 472 posts

Posted 22 May 2008 - 16:14

Δν ξερω αν ειναι ξεχωριστο γτ το ειδα αλλα δν το ξεκινησα
για το λογο οτι το μανγκα εχει φτασει μεχρι το 40 τσαπτερ που τελιωνει η 1τι σεζον

αλλα εχει γινει μεταφραση μεχρι το 38 οποτε περιμενουμε ακομα
η 2ρι σεζον εχει φτασει μεχρι το 8 η 9 αν δν κανω λαθος
παντος πραγματικα το ανιμε ειναι χαλια αλλα εχει πολυ παραπανω fan service (βυζομπαλα κολους τετοια xD )

Posted Image


#37 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 27 May 2008 - 22:39

Βγήκε το chapter 39 μιλάμε είναι όλα τα λεφτά!!! Και να μην έχετε διάβαση τα προηγούμενα δεν υπαρχή περίπτωση να μην κλάψετε από το γέλιο!!!
Posted Image

#38 IlPalazzo

IlPalazzo

    Anime Fan

  • Members
  • 147 posts

Posted 10 September 2008 - 11:46

BUMP.

Μόλις βγήκε (ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ) το 11ο κεφάλαιο Rosario+Vampire II. Δεύτερο συνεχόμενο cliffhanger. ΑΜΑΝ! Πόση ένταση θα μας δημιουργήσει πια;

Για όσους δεν το 'χουν διαβάσει, η 17χρονη γιαπωνέζα Mizore βασανίζεται απ' τα κλασικά ερωτήματα της μέσης 34χρονης ελληνίδας, οίτοι το
Spoiler:


Εν πάσει περιπτώσει, το σενάριο γίνεται όσο πάει και συναρπαστικότερο και αστειότερο. Χρειάστηκε να το διαβάσω σε δώσεις, ένα πράμα. Προτείνεται.


Υ.Γ. Ο Tsukune είναι πλέον ο ήρωάς μου. Ακόμη και μοναχοί θα ζήλευαν την εγκράτειά του. Συνέχισε έτσι αγόρι μου!

Αν έχυνα ένα δάκρυ για κάθε λεπτομέρεια που χάνεται στη μετάφραση, ο Νώε θα έπρεπε να φτιάξει καινούρια κιβωτό.

 

唯今翻訳...


#39 dante_forever_rx8

dante_forever_rx8

    Starting...

  • Members
  • 15 posts

Posted 11 September 2008 - 13:36

ρε παιδια υπαρχει κανενα λινκ να εχει ολα τα μανγκα σκαναρισμενα...τα θελω για αρχειο αλλα δεν τα βρισκω πουθενα...

επισης αν υπαρχει γενικα σελιδα που να εχει πολλα σκαναρισμενα μανγκα θα μου ηταν πολυ χρησιμη...ευχαριστω προκαταβολικα

#40 IlPalazzo

IlPalazzo

    Anime Fan

  • Members
  • 147 posts

Posted 11 September 2008 - 13:45

Εγώ τα διαβάζω από εδώ. Ψάξε λίγο παραπάνω στο site και θα βρεις και άλλα.

Για download να σου προτείνω το animeEDEN: Got Anime?, κάποτε είχε manga αλλά τώρα δεν ξέρω αν τα ξανάβαλε.

Αν έχυνα ένα δάκρυ για κάθε λεπτομέρεια που χάνεται στη μετάφραση, ο Νώε θα έπρεπε να φτιάξει καινούρια κιβωτό.

 

唯今翻訳...


#41 IlPalazzo

IlPalazzo

    Anime Fan

  • Members
  • 147 posts

Posted 07 October 2008 - 19:26

Βγήκε καινούριο κεφάλαιο!


Θετικό: Η δράση αγγίζει κόκκινο. Σεναριακό κύκλο με τόσο μεγάλη διάρκεια (ή μάλλον, με τόσο μεγάλη αγωνία) πρώτη φορά βλέπω σ' όλη τη σειρά.

Αρνητικό: Τρίτο συνεχόμενο cliffhanger! Γιατίιιιιι...

Αν έχυνα ένα δάκρυ για κάθε λεπτομέρεια που χάνεται στη μετάφραση, ο Νώε θα έπρεπε να φτιάξει καινούρια κιβωτό.

 

唯今翻訳...


#42 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 08 October 2008 - 04:38

Ένα έχω να πω...page 37 :wooi2::wooi2::wooi2:

#43 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 08 October 2008 - 11:18

Ναι το ήξερα πως ήταν ****** :hahaha::hahaha::hahaha: . *Όλα τα λεφτά είναι η σκηνή με το φιλί
:nbleed::nbleed::nbleed::lovulovu:
Posted Image

#44 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 09 October 2008 - 12:51

εχω διαβασει μεχρι το chapter 22 απο το rosario to vampire 1!!!
πολυ καλο ειναι μονο που το καθε τευχος εχει πολλες σελιδες και βαριεμαι να το διαβαζω.....

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'


#45 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 13 October 2008 - 19:42

εχω διαβασει μεχρι το chapter 22 απο το rosario to vampire 1!!!
πολυ καλο ειναι μονο που το καθε τευχος εχει πολλες σελιδες και βαριεμαι να το διαβαζω.....


OMG :oo::frozen: ντροπή να τα διαβάζεις όλα:kill4u:...αλλιώς θα σε κάνω δα δα :hahaha::hahaha::hahaha:!!!
Posted Image