Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Macross Frontier


  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#46 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 13 April 2008 - 20:19

δεν βρήσκω το 2ο επεισόδιο απο shinshen εσείς από που το κατεβάσατε;

[Gattai] Macross Frontier - 02 [1280x720 h264] [A406A2E6] mkv : Anime > Other - Mininova

Posted Image



#47 PETROSAL

PETROSAL

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 15 April 2008 - 00:40

XEREI KAPOIOS KANENA SAIT ME rapidshare OPOU NA BRO KAI NA KATEBASO OLA TA MACROSS EYXARISTO

#48 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 15 April 2008 - 07:50

Τέλεια σειρά :congrats:

#49 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 15 April 2008 - 09:24

XEREI KAPOIOS KANENA SAIT ME rapidshare OPOU NA BRO KAI NA KATEBASO OLA TA MACROSS EYXARISTO


μη γραφεις κεφαλαια επειδή στον γραπτό λόγο σημαίνει ότι φωνάζεις.
Είναι αδύνατο να τα κατεβάσεις όλα με rapidshare είναι γύρω στα 10 dvd αν θες μπες στην ανάλογη αλυσίδα για να πάρεις τα dvd.
http://www.anime.gr/forums/%C4%E9%E1%EA%DF%ED%E7%F3%E7-%F4%F9%ED-anime/3984-macross-vs-robotech-reseed-chain.html

#50 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 19 April 2008 - 23:04

Χρειάζεται να έχω δει κάποιο άλλο Macross για να καταλάβω τι γίνεται ή να το αρχίσω;Όχι τίποτα άλλο έλεγα να το αφήσω λίγο να μαζευτούν επεισόδια και να το ξεκινήσω αλλά έβαλα να δω λίγο random σκηνές και έπεσα πάνω σε αυτή
Youtube Video
τη σκηνή και δεν μπορώ τώρα να κρατηθώ.Όπως ξέρετε έχω μια αδυναμία στα kawaii κορίτσια:nbleed:

ΥΓ.Μόλις είδα τη σκηνή δεν άντεξα και έβαλα και άκουσα αυτό το βιντεάκι(ολόκληρο:wooi2:)

Youtube Video

Posted Image


#51 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 19 April 2008 - 23:09

οχι, κρινοντας απο τα 2 πρωτα επισοδεια , πιστευω οτι δεν χρειαζεται να εχεις δει καποιο αλλο Macross/Robotech για να το παρακουλουθησεις.
το γενικο στορυ το δινει στην αρχη κα ιετσι δνε υπαρχει προβλημα. ακομα ηδη εχει παρατηρηθει μια συνδεση με καποια παλιοτερη σειρα αλλα προκειται μαλλον περι απογονου. οποτε εισαι ανετος

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#52 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 20 April 2008 - 13:27

Βγηκε το 3 επεισοδιο.

Posted Image



#53 Nomedor

Nomedor

    BK-201

  • Members
  • 151 posts

Posted 20 April 2008 - 19:43

Βγήκε και μπορώ να πω ότι αυτό το επεισόδιο με ψιλοαπογοήτευσε από θέμα artwork, έπεσε αρκετά η ποιότητα σε σχέση με τα 2 προηγούμενα.
Τουλάχιστον το στόρι καλά πάει. Ελπίζω αυτό το επεισόδιο να είναι η εξαίρεση.
Για να δούμε!

#54 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 21 April 2008 - 20:25

Πάντως αν υπήρξε πτώση ποιότητας στο artwork ήταν μικρή γιατί εγώ τουλάχιστον δεν την πρόσεξα.Πάντως και το τρίτο τα έσπασε .Μάλλον όμως λέω να περιμένω τους Menclave για να το ευχαριστηθώ καλύτερα όσον αφορά την μετάφραση.

#55 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 21 April 2008 - 20:42

ουτε και τα δικα μου απειρα ματια "πιασανε" την πτωση ποιοτηταw. anyway, δεν με ενδιαφερει. need more Macross F!!!! need, need, need, need!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EDIT: να σημειωσω εδω , οτι νομιζω οτι ειναι η πρωτη φορα σε σειρα Macross/Robotech που στοιχειωδως δειχνει γυμνο. κρατω μια επιφυλαξη για το Zero που δεν θυμαμαι αν εγινε κατι τετοιο. anyway, μου εκανε εντυπωση

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#56 Nomedor

Nomedor

    BK-201

  • Members
  • 151 posts

Posted 22 April 2008 - 00:27

Ναι ναι!
Κι όμως το Zero είχε ελάχιστο γυμνό, λίγο βυζ@κι το τέλος του 2 επεισοδίου! :wooi2:

Εμένα πάντως μου φάνηκε ότι το σχέδιο ήταν λίγο πιο πρόχειρο ρε γμτ στο 3ο επεισόδιο. Πως να το πω; Λίγο πιο άδειο, τέσπα!
Ξέρει κανένας πόσα επεισόδια θα είναι το F; Κάτι έχει πέσει στην υπόληψη μου για 13 ισχύει;

#57 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 22 April 2008 - 21:47

Ελπίζω πως όχι...Μακάρι να δούμε μία ολόκληρη season 26 επεισοδίων.Πάντως το ΑΝΝ λέει ότι έχει 13 τίτλους επεισοδίων επιβεβαιομένους Macross Frontier (TV) - Anime News Network

#58 HellasVagabond

HellasVagabond

    Anime Fan

  • Members
  • 191 posts

Posted 30 April 2008 - 18:06

Αργειτε...Βγηκε και το 4ο....
Γενικα Καθε σαββατο βγαζουν στο Gattai το νεο επεισοδιο του Macross F και καθε κυριακη με δευτερα βγαζουν στο Eclipse τα νεα επεισοδια του Code Geass.

#59 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 30 April 2008 - 21:47

:hahaha::hahaha: το εχεις παλι πολυ σοβαρα!!! το ξερουμε ποτε βγαινουν, απλα δεν εχει νοημα να σχολιαζουμε αμεσα το καθε επισοδειο. btw το τελευταιο δνε μου αρεσε. ειχε μεγαλο κομματι της ιστοριας συμπιεσμενο σε ενα 20λεπτο. θα ηταν καλυτερα πιστευω να το κανανε σε 2 επισοδεια

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#60 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 01 May 2008 - 20:09

Εγώ πάντως θα περιμένω υπομονετικά τους Menclave,αν και κατεβάζω και την έκδοση των Gattai για να είμαι σίγουρος.