Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Το πρωτο μου hentai


  • This topic is locked This topic is locked
62 replies to this topic

#31 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 11 December 2007 - 14:14

αν είναι έτσι τότε μπορεί ο καθένας να κάνει ότι topic θέλει αρκεί να γράφει 18+...

δεν νομίζω ότι είναι σωστό για ενα 13+ forum.

#32 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 11 December 2007 - 14:18

τότε να λογοκρίνετε κάθε εικόνα και κείμενο,έτσι?να κάνουμε συζητήσεις που θα κάναμε μόνο στο γυμνάσιο?δλδ εντάξει,δεν είπα να μπαίνει το οτιδ'ηποτε,αλλά σε ένα forum με 2 ecchi thread δεν νομίζω ότι είναι σωστό να ακούγονται τέτοια πράγματα για λογοκρισία....
Posted Image

#33 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 December 2007 - 14:41

Σόρρυ αλλα τα βάζει σε spoiler.....βάλτε όπως και στο hentai topic να λέει όριο ηλικίας 18+...

Ακόμα και το "18+" που γράφει στον τίτλο του το hentai thread, δεν εμπόδισε να σβηστεί ένα link προς guro hentai material... οπότε my point stands. :nosey:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#34 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 11 December 2007 - 14:57

τι να πώ,αν αυτό βρίσκετε ως σωστό,εγώ προσωπικός δεν συμφωνούσα ούτε που είχε σβηστεί το λινκ εκείνο,αλλά εσε΄ς είστε οι μοντς,πάω πάσο...
Posted Image

#35 Thoririn

Thoririn

    Silence equals sane

  • Members
  • 59 posts

Posted 11 December 2007 - 15:36

Το πρωτο καπου χανει... Το δευτερο ειναι λιγο παραπολυ διεστραμενο... αλλα τα σπανε !:riiight:

:wis:


#36 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 11 December 2007 - 17:05

τότε να λογοκρίνετε κάθε εικόνα και κείμενο,έτσι?να κάνουμε συζητήσεις που θα κάναμε μόνο στο γυμνάσιο?δλδ εντάξει,δεν είπα να μπαίνει το οτιδ'ηποτε,αλλά σε ένα forum με 2 ecchi thread δεν νομίζω ότι είναι σωστό να ακούγονται τέτοια πράγματα για λογοκρισία....


Συγνώμη που θα βγώ και πάλι off topic και ξέρω πως δεν πρέπει να ανακατεύομαι στις δουλείες των mod, ναι red pyramid ίσως έχεις δίκιο αλλά η δεύτερη εικόνα και η φράση "επρεπε να βαλω κατι να απειλει το νεκρο κορμακι της!!" (psycho??) είναι λιγάκι too much για 13+
Τεσπά, αυτή είναι δουλεία των mod όπως είπες οπότε ας το αφήσουμε σε αυτούς.

#37 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 11 December 2007 - 17:21

Kenny αυτο το πραγμα θα επρεπε να εχει ειπωθει απο τις πρωτες απαντησεις..
Ειδα και αλλες εικονες με γυμνο περιεχομενο σε διαφορα thread, οπως και το hentai thread..Στο κατω κατω, προειδοποιω, βαζω ακομα κ spoiler tag για να μην το δουνε οσοι θεωρουν οτι δε τους ταιριαζει. Αν παλι εχουν την ορεξη να δουνε κατι ανηθικο, μπορουν ανετα να πανε στο google.Χωρια οτι οι εικονες μου δεν παρουσιαζουν κατι πολυ τραβηγμενο....Πιστευω οτι η αφαιρεση εικονων ειναι πολυ ακραια.
Και αν προσεξες, την πρωτη φορα που ειπα " Καλο θα ειναι οι <18 να μην το δουνε" , οι απαντησεις που πηρα ηταν του στυλ" Ναι λες και δεν εχουμε δει κατι τοοοοοοσο ακραιο ποτε"

Συγνώμη που θα βγώ και πάλι off topic και ξέρω πως δεν πρέπει να ανακατεύομαι στις δουλείες των mod, ναι red pyramid ίσως έχεις δίκιο αλλά η δεύτερη εικόνα και η φράση "επρεπε να βαλω κατι να απειλει το νεκρο κορμακι της!!" (psycho??) είναι λιγάκι too much για 13+
Τεσπά, αυτή είναι δουλεία των mod όπως είπες οπότε ας το αφήσουμε σε αυτούς.

Η φραση αυτη ηταν προφανως ενα αστειο, επειδη ολοι γνωριζουμε τη χρηση των πλοκαμιων σε τετεια δημιουργηματα.
Signature Removed

#38 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 11 December 2007 - 19:08

τι να πώ,αν αυτό βρίσκετε ως σωστό,εγώ προσωπικός δεν συμφωνούσα ούτε που είχε σβηστεί το λινκ εκείνο,αλλά εσε΄ς είστε οι μοντς,πάω πάσο...


Δηλαδη ειναι περιεργο το οτι σβηστηκε ενα Link προς ενα site με περιεχομενο αυστηρως ακαταλληλο για ανηλικους απο ενα forum PG-13?
Αν το link αυτο ειχε ποσταριστει σε ενα forum ενος γυμνασιου (που θα ηταν PG-13) τοτε θα διαφωνουσες με την αφαιρεση του?


τότε να λογοκρίνετε κάθε εικόνα και κείμενο,έτσι?να κάνουμε συζητήσεις που θα κάναμε μόνο στο γυμνάσιο?δλδ εντάξει,δεν είπα να μπαίνει το οτιδ'ηποτε,αλλά σε ένα forum με 2 ecchi thread δεν νομίζω ότι είναι σωστό να ακούγονται τέτοια πράγματα για λογοκρισία....


Αυτο που διακρινει την συζητηση μεταξυ παιδιων του γυμνασιου και ενηλικων ειναι η σωστη δομηση του λογου,και η υπαρξη αποψεων και επιχειρηματων,και οχι οι οποιοεσδηποτε σεξουαλικες αναφορες.
Having said that,πρεπει να πω οτι οι περισσοτερες συζητησεις τωρα τελευταια δεν ειναι επιπεδου γυμνασιου,αλλα δημοτικου και για αυτο δεν οφειλεται η αφαιρεση links ή εικονων προς site με πορνογραφικο ή με αλλο τροπο explicit περιεχομενο.
Και σχετικα με την αφαιρεση αυτη καθεαυτη,την θεωρουσα (και εξακολουθω να τη θεωρω) επιβεβλημενη και για αυτο και την εκανα.Αν αυτο θεωρειται λογοκρισια,περιορισμος της ελευθερης εκφρασης κτλ,τοτε δηλωνω λογοκριτης:congrats:

#39 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 December 2007 - 19:29

Να προσθέσω στα λεγόμενα του odin:

Ειδα και αλλες εικονες με γυμνο περιεχομενο σε διαφορα thread, οπως και το hentai thread..Στο κατω κατω, προειδοποιω, βαζω ακομα κ spoiler tag για να μην το δουνε οσοι θεωρουν οτι δε τους ταιριαζει. Αν παλι εχουν την ορεξη να δουνε κατι ανηθικο, μπορουν ανετα να πανε στο google.Χωρια οτι οι εικονες μου δεν παρουσιαζουν κατι πολυ τραβηγμενο....Πιστευω οτι η αφαιρεση εικονων ειναι πολυ ακραια.

Καταρχήν, στο hentai thread γίνεται συζήτηση περί hentai, δεν ανεβαίνουν ούτε εικόνες ούτε videos από hentai.

Δεύτερον, στα 2 ecchi galleries του forum υπάρχει ελάχιστο γυμνό. Αλλά και πάλι, Το πρόβλημα δεν είναι και τόσο το γυμνό... το πρόβλημα είναι το gore. Αν θες την προσωπική μου γνώμη, δεν έχω κανένα πρόβλημα με το να βλέπουν παιδιά εικόνες γυμνών, αρτιμελών σωμάτων (ποιος ο λόγος να ντρεπόμαστε γι' αυτό που είμαστε, άλλωστε). Αυτό που δεν θα ήθελα να βλέπουν παιδιά είναι εικόνες με ακρωτηριασμένα/κατακρεουργημένα σώματα. Κι ένα "18+" στον τίτλο δεν θα τα κρατήσει μακρυά από τέτοια θεάματα.

Τρίτον, αν και με τρώει η περιέργεια να μάθω τι θεωρείς εσύ τραβηγμένο, θα προτιμήσω να μην το δω, ειδικά μέσα στο forum. :terror2:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#40 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 posts

Posted 11 December 2007 - 20:12

Μεχρι στιγμης, καλες οι προσπαθειες σου Eze και σκιτσαρεις αρκετα καλα! Θα συμφωνησω κι εγω οτι το guro δεν χρειαζεται και μιλωντας προσωπικα για μενα, οχι τοσο για να προστατεψω την αθωα παιδικη ψυχη μου :hahaha: , οσο για να ευχαριστησω την αισθηση του γουστου μου. Οχι στο guro, ναι στο παλιο, καλο, υγειες hentai :congrats:
All hail the machine
Posted Image

#41 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 12 December 2007 - 01:13

Να προσθέσω στα λεγόμενα του odin:Καταρχήν, στο hentai thread γίνεται συζήτηση περί hentai, δεν ανεβαίνουν ούτε εικόνες ούτε videos από hentai.

Δεύτερον, στα 2 ecchi galleries του forum υπάρχει ελάχιστο γυμνό. Αλλά και πάλι, Το πρόβλημα δεν είναι και τόσο το γυμνό... το πρόβλημα είναι το gore. Αν θες την προσωπική μου γνώμη, δεν έχω κανένα πρόβλημα με το να βλέπουν παιδιά εικόνες γυμνών, αρτιμελών σωμάτων (ποιος ο λόγος να ντρεπόμαστε γι' αυτό που είμαστε, άλλωστε). Αυτό που δεν θα ήθελα να βλέπουν παιδιά είναι εικόνες με ακρωτηριασμένα/κατακρεουργημένα σώματα. Κι ένα "18+" στον τίτλο δεν θα τα κρατήσει μακρυά από τέτοια θεάματα.

Τρίτον, αν και με τρώει η περιέργεια να μάθω τι θεωρείς εσύ τραβηγμένο, θα προτιμήσω να μην το δω, ειδικά μέσα στο forum. :terror2:

To εχουν δει σε αλλα forum το τι θεωρω τραβηγμενο...δεν υπαρχει αναγκη να γινει και εδω...αλλα διαμελισμενα κορμια ειναι το κυριο συστατικο του elfen lied , το οποιο δε θεωρειται τραβηγμενο...anyway, θα κοιταξω να μην ζωγραφισω κατι πιο gore apo ayta :D , οχι οτι εχω καποιο λογο να τα κανω αιματηρα , απλα ετυχε.
Signature Removed

#42 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 12 December 2007 - 01:15

Βασικά,χωρίς να θέλω να βγώ οφ τόπικ,καλύτερα άλλαξε sign,δεν σε βλέπω να την κρατάς καιρό....
Posted Image

#43 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 12 December 2007 - 01:16

Ε τωρα μη μου πεις οτι και αυτη ειναι ακαταλληλη....4cs , μονος μου την εφτιαξα χεχε...
Signature Removed

#44 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 12 December 2007 - 01:19

Ε,ακόμη και εγώ που διαφώνησα πιο πάνω,μάλλον ακατάλληλη θα την έβρισκα....
Posted Image

#45 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 12 December 2007 - 21:43

Για το ονομα ρε eze,θες να τα ακουσεις και εδω..?
λυπησου τους αλλους αν οχι εμενα...
και μην ξαναδω catgirl σε τετοιο πραμα γιατι μετα ξερεις..:hiding_something:


Urusai εσυ :hahaha:

To εχουν δει σε αλλα forum το τι θεωρω τραβηγμενο...δεν υπαρχει αναγκη να γινει και εδω...αλλα διαμελισμενα κορμια ειναι το κυριο συστατικο του elfen lied , το οποιο δε θεωρειται τραβηγμενο...anyway, θα κοιταξω να μην ζωγραφισω κατι πιο gore apo ayta :D , οχι οτι εχω καποιο λογο να τα κανω αιματηρα , απλα ετυχε.


Idd :terror2:

Και στους υπολοιπους, εφω που ειμαι 16 και εχω δει και τα 2 χενται του εζε (σε αλλα φορα πρωτα) δεν επαθα και τιποτα
Βεβαια δε ξερω αν ειναι μεγαλη η διαφορα 13-16, αλλα το guro που κατηγορειτε στη 2η εικονα δεν ειναι τοσο αξιπροσεχτο και τραυματικο, ισως κυριως γιατι δεν εχει χρωματα...

Και ον-τοπικ εζε ωραιο σχεδιο αν και το 2ο εχει οντως καπως επριεργο θεμα...

Posted Image