Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Comicdom Con Athens 2008


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1 chatzikostis_g

chatzikostis_g

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 30 November 2007 - 21:30

Χωρίς πολλά - πολλά, σας ανακοινώνω ότι το Comicdom Con Athens 2008, θα διεξαχθεί στις 5 και 6 Απριλίου του 2008, στην Ελληνοαμερικανική Ένωση.

Περισσότερες λεπτομέρειες, σύντομα…

#2 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 30 November 2007 - 21:32

Very nice. Όταν έχετε περισσότερες πληροφορίες, φτιάξε μας ένα thread man να το βάλουμε για ανακοίνωση...:riiight:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#3 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 30 November 2007 - 21:38

Οόοοοοοοουυυυυυυυυυ φάκιν γέαααααααααα!!!!!!!!!

Αυτά είναι νέα.Μαζεύω λεφτά απο τώρα να καούμε εκεί!!!
Posted Image

#4 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 30 November 2007 - 23:37

παρακαλείτε ο κύριος που έκανε το thread να επικοινωνήσει μαζί μου με ΠΜ... τον ζητάει ένας πσαράς...

#5 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 30 November 2007 - 23:45

Στάνταρ θα είμαι εκεί. Περισσότερες πληροφορίες είναι ευπρόσδεκτες :nod:

E5VV38U.jpg


#6 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 01 December 2007 - 15:27

μπα εγω δεν το πιστευω οτι θα γινει τετοιο πραμα!
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΜΑ ΜΑς ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΦΩΤΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!
απο την αλλη αμα λες αληθεια για μενα εισαι ο μεσίας!! αν παω σε comicdom στην Ελλαδα τα εχω δει πλεον ολα στην ζωη μου!!!
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#7 djagil

djagil

    Anime Fan

  • Members
  • 127 posts

Posted 01 December 2007 - 16:25

μπα εγω δεν το πιστευω οτι θα γινει τετοιο πραμα!
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΜΑ ΜΑς ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΦΩΤΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!
απο την αλλη αμα λες αληθεια για μενα εισαι ο μεσίας!! αν παω σε comicdom στην Ελλαδα τα εχω δει πλεον ολα στην ζωη μου!!!

Δεν σε καταλαβαίνω αφού και πέρσι έγινε...:nosey:
:fromabove:--> my chain <--:fromabove:

#8 Dain

Dain

    Anime Fan

  • Members
  • 227 posts
  • LocationAthens

Posted 01 December 2007 - 16:30

Πράγματι το Comicdom Con Athens 2008 θα είναι το τρίτο αφού ήδη έγιναν άλλα δύο το 2006 και 2007. Και ήταν και τα δύο ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ. Πραγματικά conventions, με εκθέσεις, εκδηλώσεις, καλεσμένους από Αμερική και αλλαχού, dealers' room, πάρα πολύ κόσμο, βραβεία κλπ κλπ κλπ.
Απίστευτο αλλά να που όταν κάποιος έχει μεράκι όπως τα παιδιά του Comicdom, τέτοια πράγματα μπορούν να γίνουν και εδώ.

#9 chatzikostis_g

chatzikostis_g

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 01 December 2007 - 18:10

Απο μεράκι εμείς εδώ στο Comicdom, άλλο τίποτα!

Σύντομα, θα γίνουν οι πρώτες σχετικές ανακοινώσεις

Και για όσους έχασαν τα δυο προηγούμενα Cons, πάρτε μια ιδέα για το τι παίζει...

2006: Xtras - Comicdom Online

2007: Xtras - Comicdom Online

#10 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 01 December 2007 - 18:15

Τώρα εγώ είχα πάει πέρσυ η πρόπρεσυ? Δε θυμάμε με τη γκαμία μα τα μούσια του Μπαμπαστρούμφ...

Πάντως από εκεί είχα πάρει μια φιγούρα Gatsu και γενικά ήταν καλή φάση για να βρείς πράγματα σε περίεργες τιμές.

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#11 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 01 December 2007 - 19:06

καλα οντος γινεται τετοιο πραμα....και δεν το ξερω....μπορω να αυτοκτονισω τωρα ανετα...
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#12 chatzikostis_g

chatzikostis_g

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 02 December 2007 - 21:34

Με χαρά, σας παρουσιάζω το πρώτο επίσημο Δελτίο Τύπου…

ComicdomCon Athens 2008


Η ComicdomPress και η Ελληνοαμερικανική Ένωση συνδιοργανώνουν, στις 5 και 6 Απριλίου, το ComicdomCon Athens 2008. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί, για τρίτη συνεχή χρονιά, στο κεντρικό κτίριο της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης (Μασσαλίας 22).

Το πρόγραμμα του ComicdomCon Athens 2008 θα περιλαμβάνει:

·Παρουσία διεθνώς καταξιωμένων δημιουργών. Μέχρι στιγμής, έχουν επιβεβαιώσει τη συμμετοχή τους, ο David Lloyd, σχεδιαστής του πασίγνωστου comicτου AlanMoore, V FOR VENDETTA, και ο Mark Buckingham, σχεδιαστής των FABLES και HELLBLAZER, καθώς και inkerτου ChrisBachaloστα GENERATION X και DEATH.

·Έκθεση πρωτότυπων έργων του Will Eisner. Μέσα από πρωτότυπα έργα που διατρέχουν την καριέρα του θεμελιωτή των αμερικανικών comics, η συγκεκριμένη έκθεση δίνει στο ελληνικό κοινό τη δυνατότητα να παρακολουθήσει την εξελικτική πορεία του σπουδαίου αυτού δημιουργού. Η έκθεση θα συνοδεύεται από επεξηγηματικό υλικό, ενώ κατά τη διάρκεια του διημέρου θα πραγματοποιηθεί αφιέρωμα στη ζωή και το έργο του Will Eisner, που θα περιλαμβάνει μια σειρά από ομιλίες, προβολές και paneldiscussions, με τη συμμετοχή των καλεσμένων μας.

·Sketch event του Φιλανθρωπικού Οργανισμού Draw The World Together. Μετά την επιτυχία του συγκεκριμένου eventτα δύο προηγούμενα χρόνια, το Draw The World Together επιστρέφει, με στόχο ξεπεράσει τα ρεκόρ εισπράξεων που έθεσε το ελληνικό κοινό του ComicdomCon Athens. Το eventθα τιμήσουν με τη συμμετοχή τους, οι σημαντικότεροι Έλληνες καλλιτέχνες, ενώ τη συμμετοχή τους έχουν επιβεβαιώσει και οι καλεσμένοι μας, David Lloyd και Mark Buckingham.

Και όπως κάθε χρόνο:

·Workshops για την τεχνική του σεναρίου και της εικονογράφησης.

·Παρουσιάσεις νέων τίτλων από ελληνικές εκδοτικές comics.

·Bazaarελληνικών καταστημάτων comicsκαι εκδοτικών εταιριών.

·Προβολές (περισσότερα νέα σύντομα).

·Παρουσία ελληνικών fanzines

and last but not least

·Απονομή των Comicdom Awards 2007.


Τόσο η λίστα των καλεσμένων, όσο και το περιεχόμενο του προγράμματος του ComicdomCon Athens 2008 βρίσκονται ακόμη υπό διαμόρφωση. Για όλες τις εξελίξεις, θα σας κρατάμε άμεσα ενήμερους.

#13 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 02 December 2007 - 21:46

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις πληροφορίες chatzikostis_g. :nod: Έχω άχτι να παρευρεθώ σε μία τέτοια συγκέντρωση, μιας και τις προηγούμενες χρονιές δεν μπόρεσα να έρθω

E5VV38U.jpg


#14 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 03 December 2007 - 09:42

Εθελοντική δουλειά παίζει;

#15 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 04 December 2007 - 00:09

Comicdom guys σας λατρεύω! :wooi2: Στάνταρ θα έρθω όταν θα πραγματοποιηθει!
Thanks για τo info.

Posted Image