Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ye olde Hunter x Hunter manga thread


  • This topic is locked This topic is locked
333 replies to this topic

#91 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 24 June 2010 - 21:18

Έχεις avatar Bleach και υπογραφή reborn, δεν θα επεκταθώ περαιτέρω επειδή είσαι μικρότερος.
Posted Image

#92 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 24 June 2010 - 21:21

Εαν διαβασες 310 τσαπτερς και ηρθες να γραψεις στο θρεντ των φαν αυτα τα λογια,τουλαχιστον μια περιληψουλα για εξηγηση θα μας εφτανε...:D

" On life's vast ocean diversely we sail. Reasons the card, but passion the gale. ,,


Alexander Pope


#93 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 24 June 2010 - 21:23

Posted Image

#94 Bartimew tigg

Bartimew tigg

    Σωσίπατρος

  • Members
  • 98 posts

Posted 24 June 2010 - 21:42

Έχεις avatar Bleach και υπογραφή reborn, δεν θα επεκταθώ περαιτέρω επειδή είσαι μικρότερος.


αυτο συμβαινει απλα επειδη μου αρεσουν αυτες οι εικονες, και ναι εισαι μεγαλυτερος και εχεις διαβασει παρα πολλα περισσοτερα manga απο εμενα και πιθανως γι αυτο δεν εχω βρει καποιο χειροτερο .τωρα το γιατι δεν μου αρεσει αφου θελετε να μαθετε :
το σχεδιο σε πολλα σημεια δεν ειναι καθολου καλο τουλαχιστον οχι της αρεσκειας μου, δευτερον το η ιδεα με το nen( και γι' αυτο και οι περισσοτερες μαχες) καθως και η εξωτερικη εμφανιση του βασιλια δεν μου αρεσει καθολου και μου θυμιζει dragonball το οποιο δεν μου αρεσει καθολου(οχι οτι ξερω και τιποτα για το dragonball απλα οτι εχω ακουσει αρα μπορει να κανω λαθος), τριτον βρισκω την πλοκη απολυτα βαρετη σε πολλα σημεια του manga, τεταρτον καθε ηρωας που βρισκω ενδιαφερον εχει πολυ καιρο να εμφανιστει, καθως και το πως αποδεχονται τους θανατους τοσο ευκολα δεν μου κανει καθολου για shounen, επιπλεον δεν που αρεσει που ο ηρωας ξεκιναει απο μια τοσο νεαρη ηλικια, εχω βρει μερικα λαθη σε μερικες μαχες(σχετικα με την δυναμη των αντιπαλων: κυριο παραδειγμα η τελικη μαχη στο green island). Κυριως αυτα, δεν θα κατσω να λεω τι δεν μου αρεσει σε καθε chapter. .

Συγνωμη για την καθυστερηση απλα γραφω υπερβολικα αργα...

Posted Image

#95 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 24 June 2010 - 21:52

Σεβομαι το οτι δεν σαρεσε το σχεδιο,το οτι δεν σαρεσει η ιστορια με το νεν και το οτι σε μερικα σημεια ειναι βαρετο.Αυτα.Και thanks που απαντησες.
Θα αφησω τον Dragon να σου απαντησει σε ολα αν θελει και αυτος,εμενα με καλυψες...

" On life's vast ocean diversely we sail. Reasons the card, but passion the gale. ,,


Alexander Pope


#96 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 01 July 2010 - 09:09

Η νέα μου τρομερή ανακάλυψη ! http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Hunter_x_Hunter:hihi2:
Posted Image

#97 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 04 July 2010 - 14:18

Έριχνα μια ματιά στις σειρές του Jump και σκεφτόμουν πως ο Togashi με τα έργα του πρέπει να έχει επηρεάσει περισσότερες σειρές από τον Yoriyama.
Πέρα από το γεγονός ότι το HxH και το YYH αποτελούν τις βάσεις των 2 από τις 3 μεγάλες σειρες της εποχής , και τα πολλά shonen του Jump έχουν πάρει στοιχεία.
Έχουμε και λέμε ..
Toriko : Manga με κυνηγούς και εξειδίκευση στο φαί.
Metallica - Metalluca : Manga με κυνηγούς και εξειδίκευση στα μέταλλα.
Psyren : Το PSI είναι μια διαφοροποιημένη μορφή nen.
Ακόμα και στην ιδέα των εξελλισόμενων μωρών στο Reborn, το Hunter έχει προηγηθεί με την Biscuit που αλλάζει την ηλικία της.
Posted Image

#98 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 28 August 2010 - 19:40

Το έφτασα up to date με την σειρά μου κι εγώ. Μερικά (ας τα πούμε έτσι) λογάκια για την σειρά:

Spoiler: Long

Edited by Zoro, 28 August 2010 - 20:44.


#99 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 28 August 2010 - 19:46

WOW !
Spoiler:



συμφωνω σε αυτο με τους χαρακτηρες, αλλα για μενα αυτο ειναι απο τα θετικα κιολας γιατι διδεται η δυνατοτητα ναανοιχτει η πλοκη και να προσφερει εκπληξεις , πχ το πως εμαθαν για το νεν , τις αποστολες κτλ ο γκον εχει κατι ρομαντικο , σαν , σκοπο, ας πουμε και αυτο διχνει εναν ηρωα αθωο κτλδεν επικεντρωνεται σε εναν αλλα απλωνεται σε πολλα σημεια

Edited by laraska, 28 August 2010 - 20:30.

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#100 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 29 August 2010 - 09:49

Και τωρα μια πραγματικα δυσκολη ερωτηση. Το ναρουτο τελειωνει, το O.P. εχει τον Οντα ε αυτο το ταλαιπωρο το σουνεν με αυτο τον μαλακα τον Ταγκασι πιστευεισ οτι υπαρχει ποτε περιπτωση να ολοκληρωθει?
Anyway, περιμενα αυτο το review καιρο τωρα. Τελικα παρολου που σε ειπα να μην ξεκινησεισ το chimera arc. Lexus δεν αντεξες ετσι? Αμα το δουμε σε ανιμε θα παραμιλανε οι φαν των αλλων ανιμε απλα να μην το λογοκρινουν πολυ γιατι θα χασει ολη την μαγεια του.

Και τελος ξεχασες να προσθεσεις αλλη μια μεγαλη ομοιτητα:
Toukichi from One Outs - Baseball Devil
Spoiler:

Haruma from Eyeshield 21 - Football Devil
Spoiler:

Hisoka from Hunter x Hunter - Hunter Devil
Spoiler:

Posted Image



#101 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 29 August 2010 - 10:54

Φανταστική η αναλυση σου Lexus και μπράβο σου που διάβασες αυτό το αριστούργημα...άντε να αρχίσει :Crying2:
Posted Image

#102 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 29 August 2010 - 17:38

Και τωρα μια πραγματικα δυσκολη ερωτηση. Το ναρουτο τελειωνει, το O.P. εχει τον Οντα ε αυτο το ταλαιπωρο το σουνεν με αυτο τον μαλακα τον Ταγκασι πιστευεισ οτι υπαρχει ποτε περιπτωση να ολοκληρωθει?
Anyway, περιμενα αυτο το review καιρο τωρα. Τελικα παρολου που σε ειπα να μην ξεκινησεισ το chimera arc. Lexus δεν αντεξες ετσι? Αμα το δουμε σε ανιμε θα παραμιλανε οι φαν των αλλων ανιμε απλα να μην το λογοκρινουν πολυ γιατι θα χασει ολη την μαγεια του.


Το κακό είναι ότι, όπως είπα, έχει και αργό pace, σαν να μην του έφταναν τα hiatus. Πχ και το Berserk μες στο hiatus κολυμπάει, αλλά τουλ έχει ήδη καλύψει ένα σημάντικο κομμάτι της υπόθεσης. Ο Oda επίσης μπορεί να έχει ακόμα πολλά να πει και να άρχισε να μπαίνει στον κακό δρόμο των breaks, αλλά προχωράει σταδιακά και σταθερά.

Ο Togashi έτσι όπως πάει τώρα και αν δεν pick up the pace στο μέλλον είναι ένα gamble αν θα το προλάβει αυτός ή αν θα τον προλάβει ο θάνατος πρώτος. :hihi2:

Για το chimera, ε ναι! Την άρχισα που δεν την άρχισα την σειρά, αν περιμένω να ολοκληρωθεί αυτό και το κάθε arc για να το διαβάσω πες αντίο καλύτερα. :despair:

Καλά εγώ με το Naruto το σύγκρινα κυρίως, τους άλλους 2 χαρακτήρες που είπες, τους έχω παρατηρήσει εδώ κι εκεί αλλά μην έχοντας δει τις σειρές δεν μπορούσα να κάνω τον συσχετισμό. :P


laraska και D.Dragon domo, κυρίως γιατί καθίσατε και το διαβάσατε. XD

Άντε να βγουν τα επόμενα!

#103 sirQuackly

sirQuackly

    Ανεμιστήρας

  • Members
  • 99 posts

Posted 25 November 2010 - 22:53

Posted Image

back in january 2011!
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#104 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 26 November 2010 - 00:47

Για ποιο manga χτυπά η καμπάνα; XD

#105 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 26 November 2010 - 22:04

Fake είναι , και αυτό το τρολ που το φωτοσόπαρε θα παθάνει !
Posted Image