Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ye olde Hunter x Hunter manga thread


  • This topic is locked This topic is locked
333 replies to this topic

#46 Hatake Kakashi

Hatake Kakashi

    Anime Professional

  • Members
  • 985 posts

Posted 30 September 2008 - 23:10

Απο το εξωφυλλο του shounen jump αυτης της εβδομαδας

Spoiler:


ο καιρος ειναι κοντα

#47 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 01 October 2008 - 18:12

Απ' ότι είδα βγήκαν και τα πρώτα spoiler του 281. Δεν τα βάζω γιατί είμαι στο 260 και δεν θέλω να spoilerιαστώ :bleh:

Λογικά Παρασκευή θα έχουμε ζεστό chapterακι. Προλαβαίνω να τα βγάλω ως την Πρασκευή 20 ch ώστε να καίγομαι μαζί σας στην αναμονή....


Το μόνο που βάζω είναι η δηλωσούλα του δημιουργού (μάλλον την έχει στο chapter) σε πρώιμη μεταφρασούλα μαζί με ένα σχολιάκι του μεταφραστή (σαν τον Αυτιά ακούγομαι :P)

It's inexcusable for me to have kept you waiting. I've recently taken a
license, my own identification. It was fun. <Yoshihiro>
[That's Togashi's first name, if you didn't know.]
[And yeah, I don't get this. Hopefully there'll be a better translation in the scanlation.]

He also said later that this would be another 10 week thing.

Στέκομαι μόνο στο γεγονός ότι πάει για μια ακόμα 10αδα (γμτ)
Edit: Για διευκρίνηση (10αδα=10 chapter μετά στο περίμενε)

Edited by RiDeLub, 01 October 2008 - 19:05.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#48 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 01 October 2008 - 18:45

10δα δηλαδη?

#49 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 04 October 2008 - 12:17

Hunter X Hunter 281 page 00 | One Manga



Eπιτελους
Edit Killua is back!!!!!!!!!

Edited by lordofblues, 04 October 2008 - 16:34.

Posted Image



#50 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 06 December 2008 - 00:40

Εφόσον αυτή την εβδομάδα βγήκε και το 290 θα έχουμε πάλι διακοπή επ' αόριστον.
Λογικά κατά τον Απρίλιο θα έχουμε άλλα 10 chapters και μετά πάλι διακοπή μέχρι να πεθάνουμε περιμένοντας.

Διάβασα λοιπόν 281-290.
Σχόλια:
Αρχικά απ' ότι φαίνεται του χρόνου τέτοια εποχή πάλι εδώ θα ήμαστε.
Γενικά το Chimera Ants Arc μου φαίνεται ως ένα μεγάλο (τεράστιο) filler. Ακόμα δεν μπορώ να πω ότι με έχει ξετρελάνει. Έχει υλικό που δεν μου αρέσει τόσο όσο η υπόλοιπη σειρά, ενώ το συνεχές hiatus με έχει εκνευρίσει...

Από τα 10 ch που βγήκαν τώρα μου άρεσαν το πολύ 3.
Από το γενικό action ο Killua έσπειρε (έστω και για πολύ λίγο), o Netero είχε μια ωραία κίνηση και οι άλλοι μου την έσπασαν με τις επιλογές τους (η μάλλον τις επιλογές του mangaka).
Τελικά μετά από 2,5 μήνες
Spoiler:

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#51 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 06 December 2008 - 01:36

τωρα θα επρεπε να ειναι στο 500 chapter ελεος με τις διακοπες και γω τα διαβασα πριν απο λιγο.Ωραιο ark αλλα ειναι λιγο ασχετο επισης που ειναι ο HISOKA?????

#52 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 06 December 2008 - 11:21

Εμένα πολύ μ αρέσει η φάση με τα chemera ants στην οποία βρισκόμαστε, αλλά όντως, έχει αρχίσει να μας δείχνει πως έχουν ευαισθησίες και μη μας κάνει καμιά φλωριά τώρα....:erk: Επίσης η ιδεά να το γυρίσει στην αφήγηση, προσωπικά μ αρέσει αλλά όχι σε τόσο μεγάλο σημείο. Με έχει κουράσει
Posted Image

#53 SPfan

SPfan

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 13 February 2009 - 21:40

Προσωπικά βρίσκω τον Togashi έναν εξαίρετο mangaka... Εξίσου και το HunterXHunter! Νιώθω πως ώντος το Ant Chimera Arc παρατραβήχθηκε λίγο, όμως το τελευταίο chapter ήταν αρκετά υποσχόμενο! Απλώς ελπίζω πως θα δούμε σύντομα την πολυσυζητημένη μάχη του Chrollo και του Hisoka! :Blissfull:

#54 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 15 February 2009 - 13:49

Προσωπικά βρίσκω τον Togashi έναν εξαίρετο mangaka...

Δε σκαμπάζει και πολλά από σχέδιο όμως δυστηχώς.Άντε καιρός να ξαναρχίσω το manga του HxH.

#55 Lupafu

Lupafu

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 09 March 2009 - 14:08

Υπάρχει πουθενά καμία ένδειξη ότι θα συνεχιστεί το anime κάποια στιγμή; Δεν διαβάζω τα manga γιατί θέλω να δω το anime όταν και αν βγει...

#56 ssj4nick

ssj4nick

    I lived after the fillers

  • Members
  • 105 posts

Posted 10 July 2009 - 14:32

Μόλις είδα το πρώτο επ της σειράς, φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα κ μου άρεσε πολύ το BGM που δημιουργούσε ενα νοσταλγικό κλίμα.Το anime σταματά απότομα όπως Κένσιν,Berserk π.χ ή δίνεται απλα ένα διαφορετικό τέλος απο το manga?Έχει fillers?K αν ναι, παλεύονται?Παίζει να συνεχιστεί το anime?

#57 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 11 July 2009 - 00:26

Είσαι στο manga thread. Πρόσεχε μην φας κάνα spoiler αν και είσαι στην αρχή :P
The HxH anime thread is here.

Απαντώντας σου τώρα...
Σταματάει κάπως απότομα, τόσο που θα θες να ξεκινήσεις manga (μην το κάνεις για μένα...τσάμπα αναμονή που τσακίζει νεύρα).

Τα filler του είναι μηδαμινά σε αριθμό (3-4 επεισόδια στο σύνολο). Σχεδόν δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχουν.

Το anime παίζει να συνεχιστεί, αλλά πρέπει πρώτα να κλείσει το current manga arc ώστε να το βγάλουν ολόκληρο σε anime. Προσωπικά δεν το βλέπω να γίνεται ούτε μέσα στο 2010 (ούτε το 11 αλλά τεσπα).


PS: Πού στην ευχή είναι ο Togashi... :bahhh:

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#58 Estorial

Estorial

    Starting...

  • Members
  • 6 posts

Posted 25 October 2009 - 14:34

Spoiler:

Edited by Phantom Duck, 25 October 2009 - 15:10.
spoiler tag inserted

Those who afraid the Darkness they can't realize what Light can do ...

#59 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 11 November 2009 - 23:54

Ύστερα από έναν χρόνο αναμονής, ανακοινώθηκε νέο κεφάλαιο που θα δημοσιευτεί στις 4 Ιανουαρίου.

http://www.animenewsnetwork.com/news/2009-11-11/hunter-x-hunter-manga-to-reportedly-return-on-january-4

Σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή. Να δούμε πόσο θα κρατήσει αυτή τη φορά.

E5VV38U.jpg


#60 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 12 November 2009 - 18:21

Ύστερα από έναν χρόνο αναμονής, ανακοινώθηκε νέο κεφάλαιο που θα δημοσιευτεί στις 4 Ιανουαρίου.

http://www.animenewsnetwork.com/news/2009-11-11/hunter-x-hunter-manga-to-reportedly-return-on-january-4

Σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή. Να δούμε πόσο θα κρατήσει αυτή τη φορά.



Απο τι μια χαιρομαι για την ειδηση απο την αλλη αναρωτιεμαι εαν γραψει παραπανω απο 10 κεφαλαια αυτη την φορα.

Posted Image