Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Dragonball Z


  • Please log in to reply
683 replies to this topic

#31 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 10 April 2006 - 20:11

Εντάξει δεν ήταν και τελείως χάλια. Από ιστορία μπορεί να μην έλεγε και πολλά, αλλά οι μάχες από το Baby Saga και μετά ήταν πολύ ωραίες. 64 επεισόδεια ήταν. Θα μπορούσε να τα δείξει και αυτά, γιατί όσοι δεν τα έχουν δει έχουν μείνει με την απορία τι γίνεται παρακάτω.

Και σίγουρα δεν το έκοψαν επειδή δεν ήταν ωραίο. Απλά είδαν ότι ο Φώσκολος πουλάει πιο πολύ από το Dragonball. :!:

E5VV38U.jpg


#32 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 20 May 2006 - 11:25

Στην πόλη που μένω όλοι το παίζουν pro στο DBZ και λένε ότι ο Goku σε κάποια μορφή του έχει άσπρα μαλλιά αυτο αληθευεί εγώ που τα έχω δει όλα (απο ότι νομιζω) δεν το πιστεύω!
I put up my headphones and listen to the deftones

#33 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 20 May 2006 - 11:54

Αυτοί μιλάνε για το Dragonbal AF το οποίο είναι ένα ανεπίσημο σενάριο επιπλέον επεισοδείων Dragonball. ΔΕΝ έχει βγει ούτε σε Anime, ούτε σε Manga. Απλά μερικά άτομα για να σπάσουν πλάκα έγραψαν ένα σενάριο της φαντασίας τους. Εκεί ο Brolly πάει SSJ4, ο Goku SSJ6, η Pan γίνεται Super Saiyan κλπ κλπ.

Όλα αυτά όμως ξαναλέω είναι ανεπίσημα, και το μόνο που θα βρεις από Dragonball AF είναι ορισμένες φωτογραφίες που φτιάχτηκαν με μοντάζ.

Επίσης υπάρχει και το Dragonball AE, http://www.dbzgtlegacy.com/fan/ae.shtml και πολλές άλλες παραλαγές από Dragonball Fans, οι οποίοι δεν ήθελαν να σταματήσει ποτέ το αγαπημένο τους Anime :wink:

E5VV38U.jpg


#34 xxnioxx

xxnioxx

    Anime Fan

  • Members
  • 141 posts

Posted 21 May 2006 - 03:29

O Phantom Duck pisteo kalipse olous osous eixane apories apo apopsi Drangonball AF ... Hatsugaya tin ikona aytin tin exo di k ego einai poli kafriki 8a elega alla opos eipa den iparxoun AF :fun22: orea einai omos k ta onira :wink:

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

GO GO GO spasta spasta spasta xose xose !!!!

______________________________________

One Piece !!!

#35 dnan

dnan

    Anime Freak

  • Members
  • 274 posts

Posted 21 May 2006 - 12:43

Αχ...Dragonball, Dragonball Z kai Dragonball GT...!

Δεν μπορω να χαρατκιρησω την αγπη μου γι'αυτο το anime...! Εχω παθει πορωσει με GT, αλλα δεν εχω αξιωθει να το δω ακομα! Γι'αυτο εχω μπει στην αλυσιδα για το GT και στην αλλη αλυσιδα για Z γαιτι θελω να το ξαναδω γιατι δε θυμαμαι ολη την σειρα στον Αντενα! Εγω τερα ειαμι 14,5...και εχω μεγαλωσα με το Dragonball Z και εγω ξυπναγα με την αδερφη μου και το βλεπαμε και σαββατοκυριακο πρωι...! To GT να δω ακι ας πεθανω...! :D

ssj 4 rulezzzz............

Το GT το δημιουργησαν μοπνοι τους οι παραγωγοι των anime Z και GT χωρις τη βοηθεια του Akira Toriyama?
Posted Image

#36 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 22 May 2006 - 00:27

Το GT το δημιουργησαν μοπνοι τους οι παραγωγοι των anime Z και GT χωρις τη βοηθεια του Akira Toriyama?


Yeap.O toriyama den ithele na sinergastei giati ipoptevotan oti tha bgei paparia kai eixe dikio. :)
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#37 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 22 May 2006 - 16:51

Φιλαράκι και εγώ 14 ετών είμαι. Και έγω το έβλεπα το DBZ πάντα θα είναι στην καρδιά μου. Γιατί πιστεύω όλοι με αυτό το anime μεγαλώσαμε.
I put up my headphones and listen to the deftones

#38 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 17 July 2006 - 12:49

DBZ apla korifaio... to dragon ball megalose tous simerinous 17rides 18rides.. 8imame pou ksipnousame to prwi noris gia na min xasoume oute ena deuterolepto.. apla respect!!! :respect:

P.S. DBGT sucks!!

#39 Matthew

Matthew

    Anime Amateur

  • Members
  • 88 posts

Posted 18 July 2006 - 19:09

εγω πιστευω πως το dragon-ball
ειναι ενα απο τα καλειτερα anime...
:kakashithumbup:

#40 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 18 July 2006 - 19:45

Να τονίσω 2-3 πραγματάκια εννοείτε οτι θα πάρετε V και απο εμένα για το dragonball...

:arrow: ΑF= A Fake και όπως είπε και o phantom duck πιο πάνω

:arrow: To dragonball θεωρείται και americanime & amerimanga γιατί ο Toriyama σκεύτικε παγκοσμίως και τα μάτια των χαρακτήρων ήτανε πιο έντονα και πιο σχιστά βλέπε gaara.... ξέρετε τι εννοώ οι πιο πολλοί το στούντιο της Ban Dai έχει πάρει τα πρότυπα απο κει γιατί παντου βλέπεις ομοιότητες των χαρακτήρων του db

...π.χ. στο naruto η sakura είναι σαν android ο sasuke φέρνει songohan.... με λίγο παρατηρητικότητα και φαντασία..... ταυτίζονται ακόμη και οι ήρωες

:arrow: π.χ. οι πρωταγωνιστές είναι πάντα ίδιοι π.χ. naruto... goku... ikki (air gear) πιο παλιά ο kabamaru... λίγο χαζούληδες φαγανοί κ.ο.κ
Θέλω να καταλήξω οτι κάποια πρότυπα παραμένουν ίδια...
Κάτι σαν τον Jimi Hendrix ρε παιδι μου :laughing: :laughing:
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#41 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 19 November 2006 - 01:38

lol reply μετα απο κατι μηνες :hehe: Ενταξει τι να πουμε για Dragonball...ΣΙΓΟΥΡΑ μεσα στα 5 καλυτερα anime ολων τον εποχων.Εχει επιρεασει τοσο τον κοσμο τον anime οσο κανενα αλλο.Και ειδικα τα σημερινα δημοφιλεστερα!Πρωτο και κυριο φυσικα το καλο μας το Naruto!Ενταξει,ολοι ξερουμε οτι ο mangaka του θαυμαζει πολυ το DB.Ολα αυτα τα blasts(αυτες οι στρογγυλες συνηθως μπαλιτσες ενεργειας :bleh: ) που βλεπουμε σε naruto(chidori και rasengan αν δεν κανω λαθος)ποιο anime τα εχει κανει αυτα πρωτο?Η κατι χαπακια που επερναν για να ανακτησουν δυναμη,δεν ειναι τα αντιστοιχα φασολια του dragonball?Και αλλα τοσα στοιχεια.Φυσικα με αυτα που λεω δεν προσπαθω να προσβαλλω το Naruto,απλα να λεμε τα συκα-συκα και τη σκαφη-σκαφη ;) Τι αλλο να πω για το DB.Επικες μαχες που σε κανουν να χαζευεις καπως ετσι :@ ,φοβερο σεναριο,τουλαχιστον επεισοδια τα 1-115(Freezer saga :respect: )Εαν η σειρα ηταν μονο αυτα τα επεισοδια τοτε θα ηταν χωρις πολλες υπερβολες αριστουργηματικo.Αυτα τα λιγα :P Απλα RESPECT.

ΥΓ1:Καπου διαβασα οτι το Yu Yu Hakuso ειναι καλυτερο.Καλο αλλα οχι DB.Ε ρε παιδια μην τα ισοπεδωνουμε ολα :lol:

ΥΓ2:Αν καπου ειπα κοτσανα η κατι που δεν ειναι ειναι σωστο θα χαρω πολυ να με διορθωσετε ;)

Ka...Me...Ha...Me.......HAAAAAAA!!!!!!!

#42 erculix

erculix

    Anime Amateur

  • Members
  • 83 posts

Posted 15 July 2007 - 10:36

Μακραν απο τα κορυφαια για μένα μαζί με το One Piece ... Οταν το εδειχνε ζουσα και ανεπνεα για τα 2 20λεπτα.Πριν κατι μήνες κατεβασα τα GT και τα είδα.Σε καμια περίπτωση δεν ειχε τοσο ξυλο και μαχη οπως τα Z και η απουσία του Toriyama ήταν αισθητή.
Αλλά γιατί να σταματήσει ο Ακίρα σε εκείνο το σημείο που φεύγει ο Σονγκοκου
για να εκπαιδεύσει τον Μαυρούλη,την μετεμψυχωση του Μάτζιν Μπου??Θα μπορούσε να δώσει πάρα πολλά ακόμη και να το συνεχίσει.Πάντα στην άκρη του μυαλού μας θα υπαρχει αυτη η προσμονη και η ιδεά ,μήπως ξανασυνεχιστεί το Ντραγκονμπολ από εκεινο το σημειο που τελιεωνουν τα Ζ ή εστω απο το τελος των Gt με καποιο πρωτοτυπο σεναριο..
Πάντως θα προτιμούσα τον Τοριγιαμα να το συνεχισει.Απλά θα τα έσπαζε !!!
Και ξέρει κανείς γιατί το έκοψαν απο το παιδκο προγραμμα ? Αφού είχε σούπερ τηλεθεαση.Και αφου το αντ1 πλεον με τιποτα δεν επιστρεφει σε παιδικά γιατι δεν αναλαμβανει να δειξει ντραγκονμπολ καποιο αλλο καναλι έστω απο την αρχη της σειρας και οχι απαραιτητα τα GT?
AAA και το άλλο εκνευριστικό ... καθε φορά που εβαζε 20-30 επεισοδια ... αντε παλι επαναληψη ... μας τα ειχανε πρηξει.
Μήπως ξερετε τιποτα για το αν σκεφτεται κανεις να το βαλει στο παιδικό του προγραμμα ?

#43 freak27

freak27

    Sparking

  • Members
  • 622 posts

Posted 15 July 2007 - 15:35

Ρε σεις πριν που ειδα κατι για αντιγραφες.......Ποιο ηταν πρωτο το kamehame ή το hadouken του Ruy?? Γιατι οποιος το κανε 1ος ο αλλος τον αντεγραψε χαλαρα καθως προκειται για ακριβως την ιδια κινηση......................Απορω πως δεν σφαχτηκαν μεταξυ τους για τα δικαιωματα........
Posted Image

#44 AkiraSato

AkiraSato

    Anime Amateur

  • Members
  • 67 posts

Posted 15 July 2007 - 22:50

Ερχομαι να δηλωσω κι εγω πως λατρευω το Dragon Ball ,πραγματικα τρομερο
και μετραει παρα πολυ ακομα και σημερα.Σχετικα με τις αντιγραφες,αν λαβουμε υποψη πως το Dragon Ball εκδοθηκε το 1984 με το kamehameha να εμφανιζεται νωρις στη σειρα ενω ο πρωτος Street Fighter τιτλος εμφανιστηκε το 1987 στα arcades μπορουμε να συμπερανουμε ευκολα τι εχει συμβει ,αν βεβαια προκειται για αντιγραφη.
Gyarikku Hou

#45 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 posts

Posted 17 November 2007 - 00:25

Δεν ξέρω τι φλασιά έφαγα αλλά θα ήθελα να ξέρω πόσοι (λογικοί πιθανώς) άνθρωποι εκεί έξω σκέφτονται όπως εγώ!
Το θεωρώ ένα απο τα βλακοδέστερα άνιμε όλων των εποχών , όχι τόσο στις αρχές αλλά αργότερα που έγινε σαπουνόπερα...είτε έβλεπες dragonball είτε τη Λάμψη του Φώσκολου (μιάς και τα 2 είναι απο 90s) ένα και το αυτό...
Οι χαρακτήρες , όπως και οι "κακοί" (που αρκετά συχνά γίνονταν καλοί) δεν λέγαν να ψοφήσουν με τίποτα...
Πραγματικά απορίας άξιο γιατί είναι τόσο αγαπητό (όπως και το tarot cafe για να ξύσω πληγές :hahaha: )
υπογραφή εκτός κανονισμών