Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Hammerfall


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 24 November 2007 - 16:02

Posted Image

Πρόσφατα κατέβασα ένα Album των Hammerfall για έναν καθηγητή στο σχολείο, το Ten Years of Glory. Γνωρίζοντας ότι έχει καλό γούστο στη μουσική, αποφάσισα να το ακούσω. Πραγματικά οι άνθρωποι τα σπάνε.
Κυριολεκτικά, σε όλα τα Albums τους, σπάνια θα βρει κανείς μέτριο τραγούδι. Ακόμα και από το Ten Years of Glory, που έχει κάπου 30 τραγούδια, λοίπουν αρκετά καλά.

Αγαπημένα μου τραγούδια τους είναι τα Natural High, Hearts on Fire, Crimson Thunder, Back to Back, και το remix (remake βασικά) του Riders of the Storm των Doors.

Ακούει κανείς άλλος αυτό το απίστευτο Power Metal συγγρότημα; :wooi2:

Edit: Oh shit... Στα Video Games το έκανα. Ο_Ο

oR4yYRl.gif


#2 alucard

alucard

    anime=κινέζικα Μίκι Μάους

  • Members
  • 88 posts

Posted 24 November 2007 - 17:14

Εγω κατεβασα ολη τη δισκογραφια τους για εναν φιλο μου. Καλοι αλλα δεν ειναι του στυλ μου.

#3 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 24 November 2007 - 19:39

ΤΖΙΣΟΥΣ, οι hammerfall είναι από τα αθλιότερα bands.. χειρότεροι και απο stratovarious :P

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#4 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 24 November 2007 - 19:48

Πρώτη αντίδραση μου όταν άκουσα Hammerfall

Χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Αλλά 'ν΄ταξει,για το είδος που παίζουν σίγουρα είναι καλοί,έχουν συμπαθητικά σολάκια,και όσο για στοίχους καλύτερα να μην σχολιάσω.

Βασικά,αν υπάρχει ένας λόγος που έχουν γίνει πολύ γραφικοί είναι ότι ξεκινίσανε αυτό το τρού μέτσαλ κίνημα...
Posted Image

#5 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 25 November 2007 - 14:58

Είμαι φάν. Μ'αρέσει πολύ το στυλάκι τους και για να είμαι ειλικρινής μέχρι πρίν απο λίγο νόμιζα οτι είμαι ο μόνος που τους ακούει :P
Posted Image

#6 Skyhigh

Skyhigh

    In need of vacation...

  • Members
  • 99 posts

Posted 26 November 2007 - 00:50

Έχω τρεις δίσκους τους και έχω ακούσει τους υπόλοιπους. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι fan αλλά πρέπει να υπογραμμίσω την χρηστική τους αξία:

Είναι το ιδανικό πρωινό soundtrack εκεί που είσαι χώμα, ένα με το στρώμα, κομμάτια κτλ
:gn2:
να σε κάνει και πάλι να κινείσαι λίγο λίγο να να έχεις επαφή με το σύμπαν. Το ονομάζω αυθαίρετα "uplifting metal" ™ :P

(όχι το black metal δεν κάνει για αυτό τον σκοπό :P )

#7 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 26 November 2007 - 00:52

Έχω τρεις δίσκους τους και έχω ακούσει τους υπόλοιπους. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι fan αλλά πρέπει να υπογραμμίσω την χρηστική τους αξία:

Είναι το ιδανικό πρωινό soundtrack εκεί που είσαι χώμα, ένα με το στρώμα, κομμάτια κτλ
:gn2:
να σε κάνει και πάλι να κινείσαι λίγο λίγο να να έχεις επαφή με το σύμπαν. Το ονομάζω αυθαίρετα "uplifting metal" ™ :P

(όχι το black metal δεν κάνει για αυτό τον σκοπό :P )


μην παίρνεις κι όρκο.......:wis:

εγώ παλι είμαι με mormengil και red pyramid... επιεικώς γελοίοι για τα γούστα μου.... αλλά αν είχαμε όλοι την ιδια αποψη ο κοσμος θα ταν βαρετος...

Posted Image

Spoiler: &#33909


#8 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 26 November 2007 - 01:02

(όχι το black metal δεν κάνει για αυτό τον σκοπό :P )


Χμ,δλδ εγώ που ξυπνάω με Emperor τι να κάνω γιατέ μου????:hahaha:
Posted Image

#9 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 26 November 2007 - 01:20

Χμ,δλδ εγώ που ξυπνάω με Emperor τι να κάνω γιατέ μου????:hahaha:

να ακους Insahn instead.
more progressive.more modern.more interesting.

ειχα γραψει απαντηση στο αρχικο ποστ του αση,αλλα δεν το εβαλα στην τελικη.
Οχι ash μια χαρα κανεις.15 εισαι ,λογικο ειναι να ακους τετοιου ειδους μουσικη.
το τραγικο ειναι να την ακους οταν εισαι 40 χρονων.
ακου οτι "σου μιλαει" και ολα τα αλλα ειναι...
λεπτομερειες.

Posted Image


#10 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 26 November 2007 - 01:40

Οχι ash μια χαρα κανεις.15 εισαι ,λογικο ειναι να ακους τετοιου ειδους μουσικη.
το τραγικο ειναι να την ακους οταν εισαι 40 χρονων.


Θα διαφωνίσω...δεν είναι τραγικό να το ακούς ούτε στα 60 σου καν...τραγικό είναι να έχεις την τρού στάση και να απορίπτεις ως *%&#(#* και false όλα τα υπόλοιπα....
Posted Image

#11 Quintessence

Quintessence

    far from the sun

  • Members
  • 50 posts

Posted 26 November 2007 - 01:52

Θα διαφωνίσω...δεν είναι τραγικό να το ακούς ούτε στα 60 σου καν...τραγικό είναι να έχεις την τρού στάση και να απορίπτεις ως *%&#(#* και false όλα τα υπόλοιπα....


So true...Ουτε εμενα μου αρεσουν οι Hammerfall αλλα δεν εχω και κανενα προβλημα μ'αυτους που τους ακουνε και πορωνονται, βασικα καλο ειναι να ψαχνεσαι μουσικα, ακου αυτο που σου αρεσει και σε εκφραζει και ασε τους αλλους να λενε...αυτοι χανουν στην τελικη :wis:

#12 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 26 November 2007 - 02:02

Συμφωνώ με τον Πάστορα στο ότι ακούμε ότι μας "μιλάει" όπως επίσης βλέπω το ότι τα γούστα μας αλλάζουνε καθώς μεγαλώνουμε αλλά δεν βλέπω γιατί αυτό το κάτι που μας "μιλάει" στα 15 να σταματήσει να μας "μιλάει" στα 25 ή στα 35 (εδώ συμφωνώ με τον Πυραμίδα). Οσόν'αφορά τα άτομα που απορρίπτουν όλα τα υπόλοιπα ως μ*****ς και false είναι στενόμυαλα και αμφιβάλλω αν θα πρέπει να ανησυχήσουμε μόνο για τη μουσική...Πιστέυω πως ακούμε ότι μας κάθεται καλα στο αυτί και αν δεν ακούμε κατι που μας άρεσε όταν το πρωτοακούσαμε λόγω π.χ. παρέας ή ιδεολογίας είμαστε ζωάδια.:bike:
Posted Image

#13 chrigeta

chrigeta

    Movie Ripper

  • Members
  • 16 posts

Posted 26 November 2007 - 02:28

Είμαι φάν. Μ'αρέσει πολύ το στυλάκι τους και για να είμαι ειλικρινής μέχρι πρίν απο λίγο νόμιζα οτι είμαι ο μόνος που τους ακούει :P


Οχι δεν εισαι ο μονος που ειναι fan των Hammerfall ,ειμαι μαζι σου εγω και κανα 2 αλλοι:terror2:
Αν και τον τελευταιο καιρο προτιμω Helloween/Gamma Ray.

Posted Image


Wadō Ichimonji - 和道一文字 (The One Road of Harmony)


Attacking from behind is a shameless act among swordsmen


#14 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 26 November 2007 - 02:41

Αν και τον τελευταιο καιρο προτιμω Helloween/Gamma Ray.


Κι εγώ είδικά μετά τη συναυλία τους :head:

Άραγε θα έρθουν ποτέ οι Ηammerfall εδώ? :wooi2:
Posted Image

#15 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 26 November 2007 - 02:45


Άραγε θα έρθουν ποτέ οι Ηammerfall εδώ? :wooi2:


Νομίζω έχουν έρθει και προσφέρανε άφθονο γέλιο(όχι επειδή δεν τους γουστάρω αλλά αν θυμάμαι καλά είχανε πάει άθλια εκείνη την ημέρα).
Posted Image