Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Dragonball. Πόσο σας επηρέασε να αρχίσετε τα anime


  • Please log in to reply
177 replies to this topic

Poll: Το Dragonball στάθηκε αφορμη να αρχίσω τα άνιμε (189 member(s) have cast votes)

Το Dragonball στάθηκε αφορμη να αρχίσω τα άνιμε

  1. Ναί (90 votes [47.62%] - View)

    Percentage of vote: 47.62%

  2. Όχι (99 votes [52.38%] - View)

    Percentage of vote: 52.38%

Vote Guests cannot vote

#166 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 20 February 2009 - 22:41

μπα το dragonball δεν με εκανε να θελω να δω anime. περισσοτερο με επηρεασε το one piece το μετταγλωτισμενο και η cardcaptor sakura
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#167 Batman D

Batman D

    Anime Newbie

  • Members
  • 48 posts

Posted 21 February 2009 - 00:26

same here... Ghost in the shell... οταν το ειδα αλλαξαν τα παντα γυρω μου.
HARD WORK SURPASS TALENT :chigau:

#168 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 21 February 2009 - 00:47

Kαθόλου.Rurouni Kenshin στο Mακεδονία,η αγάπη μου για το fantasy και τους Samurai με έκαναν να ξεκινήσω τα anime.

#169 darkphoenix

darkphoenix

    Ανιμερώνομαι

  • Members
  • 238 posts

Posted 21 February 2009 - 01:12

Οχι...
Το One Piece σταθηκε αφορμη, να ναι καλα ο xHBx που με τα δωκε και ειδα ασπρη μερα!! :P
Posted Image

#170 Kurisu

Kurisu

    ⓢⓤⓟⓔⓡ(⌒_⌒)ⓚή

  • Members
  • 100 posts

Posted 23 February 2009 - 00:24

Βασικα, ποτε δεν χωνεψα το Dragonball. Τα anime που λατρεψα ειναι sailor moon, pokemon, cardcaptor sakura και monster rancher.

Edited by Kurisu, 30 June 2009 - 00:07.

Spoiler: ~The Door~


#171 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 23 February 2009 - 01:30

Καθολου η αληθεια ειναι ποτε δεν το χωνεψα το dragonball μετα τα pokemon τα ερωρευτηκα :P
Posted Image

#172 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 23 February 2009 - 15:43

Eγω να πω την αλη8εια ανιμε κοιταζα και πριν βαλει το dragonball η τηλεοραση απλα με το dragonball ηταν must οταν εγω ημουν πιτσιρικας και για αυτο το συνεχισα μεχρι να το κοψει.Περα απο κει νομιζω οτι συμβαλλε να συνεχισω γενικα να βλεπω ανιμε

Posted Image


#173 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 24 February 2009 - 15:53

Μπα. Τότε δεν ήξερα την διαφορά ανιμε και cartoon. Αυτό που με έκανε να αρχίσω τα ανιμε ήταν το One Piece. Μου έδειξε ένας φίλος μου ότι η συνέχεια υπήρχε στο νετ και σιγά σιγά άρχισα να βλέπω και άλλα.

#174 the goblin

the goblin

    the 4th Espada

  • Members
  • 155 posts

Posted 25 February 2009 - 15:32

εμενα το Dragonball με επηρεασε να αρχισω τα anime γιατι οταν το ειδα για πρωτη φορα οταν ημουν πιο μικρος στον ANT1 ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο και οταν εμαθα οτι υπαρχουν και αλλα anime σαν κι αυτο, κολισα με τα anime :canthelp::hahaha:
[SIGPIC][/SIGPICPosted Imagei can see you

#175 Vizard_Ioannis

Vizard_Ioannis

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 20 May 2009 - 12:13

απο τα πρωτα που ειδα σαν πιτσιρικος

#176 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 29 May 2009 - 09:31

Dragonball η αρχη μου και οχι τυχαια..παντως πριν το ολοκληρωσω ειχα τελειωσει το death note...

#177 AsTraPo

AsTraPo

    Starting...

  • Members
  • 11 posts

Posted 29 May 2009 - 10:51

για εμενα δεν ηταν μονο το DRAGONBALL αλλα ο συνδυασμοσ και αλλων ανιμε μαζι που μου κινησαν το ενδιαφερον. φυσικα αρχισα με το dragonball τοτε που ημουν μικρος. Αλλα απλως πιστευα πως ηταν cartoon, μετα ειδα και το kenshn και αρχισα να ψαχνομε τοτε αρχισα να ασχολουμαι με τα anime περισσοτερο.
[SIGPIC]:uhh:[/SIGPIC]

#178 Scargonar

Scargonar

    Dark Lord

  • Members
  • 110 posts

Posted 13 June 2009 - 08:56

το DB δεν το εβλεπα για καποιον λογο
το DBZ το εβλεπε χωρις να χασω ουτε ενα επισοδειο
ηταν μακραν το καλυτερο
There's only one certainty in life. A strong man stands above and conquers all...