Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#91531 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 21 March 2021 - 13:40

Τα ελληνοπουλα δεν χρειάζονται εκπαιδευση και σχολεια, αυτα ειναι πολυτέλεια.

Ψεκασμενη Κορονοκρατεια.
フカフカ

#91532 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 22 March 2021 - 13:47

Οι μάσκες και οι κοινωνικές αποστάσεις που προστατεύουν από τη νόσο Covid-19 μπορεί να χρειαστούν για αρκετά χρόνια έως ότου επιστρέψουμε στην κανονικότητα, προειδοποιεί κορυφαία Βρετανή επιδημιολόγος, όπως αναφέρει το BBC.

 

Πιστεύω σίγουρα πώς τα μέτρα θα πρέπει να τηρηθούν για λίγα χρόνια ακόμη, τουλάχιστον έως ότου και άλλα μέρη του κόσμου εμβολιαστούν τόσο καλά όσο εμείς και τα κρούσματα μειωθούν παντού, δηλαδή όταν μπορούμε να επιστρέψουμε σταδιακά σε μία πιο φυσιολογική κατάσταση».

 

Εγω μια φορα δεν μπορω να καταλάβω απο την στιγμή που εμβολιαστει το 70% και ισως και παραπανω (καποια στιγμη) για ποιο λογο θα πρέπει να προσέχουμε τόσο πολυ. Αφου θα υπάρχει προρστασία από το εμβόλιο και οι περισσοτεροι θα το παιρνανε είτε ασυμπτωματικά, είτε σαν απλη γρίπη. Κατι που ισχυεί και ΧΩΡΙΣ τα εμβόλια. Απλά με τα εμβόλια θα προστατευτούν πολλοί περισσότεροι. Οπότε γιατι να πρέπει να εχουμε μασκες?

Εδω το Ισραηλ παει στις καφετεριες και τα μπαρ χωρις μασκα και ειναι περιπου στο 60% οι εμβολιασμοι.


Edited by Erudinam, 22 March 2021 - 13:52.

wdasa.png


#91533 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 23 March 2021 - 15:29

Κάτι τελείως άσχετο. Έχω δει το Kaiji μέχρι και το τελευταίο επεισόδιο του δεύτερου κύκλου, δηλαδή ό,τι έχει βγει μέχρι τώρα σε anime. Θέλω να διαβάσω το manga, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς να διαβάσω, μιας και υπάρχουν αρκετά Kaiji με λίγο διαφορετικό όνομα το καθένα. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος;
Posted Image

#91534 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 24 March 2021 - 12:45

Κάτι τελείως άσχετο. Έχω δει το Kaiji μέχρι και το τελευταίο επεισόδιο του δεύτερου κύκλου, δηλαδή ό,τι έχει βγει μέχρι τώρα σε anime. Θέλω να διαβάσω το manga, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς να διαβάσω, μιας και υπάρχουν αρκετά Kaiji με λίγο διαφορετικό όνομα το καθένα. Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος;


No problemo.
Έχεις μεγάλο πράγμα να δεις.
Το mokushiroku και hakairoku kaiji είναι η πρώτη και δεύτερη σεζόν στο manga αντίστοιχα.
Μετά είναι το Datenroku Kaiji η συνέχεια που έχει αντίστοιχα το kazuya hen, το one poker hen και το 24 Oku Dasshutsu hen που νομίζω δεν έχει τελειώσει ακόμα.
Ήδη έχουν αρχίσει να υπάρχουν επίσημες εκδόσεις στα αγγλικά που εκδίδονται και έχω ακούσει καλά λόγια για την δουλειά που έχουν κάνει.
Τώρα αν αξίζει να τα διαβάσεις όλα; Προσωπικά μέχρι το kazuya hen άντεξα γιατί το προηγούμενο arc ήταν με 2 player mahjong και ήταν πολυ μα πολύ κουραστικό ειδικά αν δεν ξέρεις και το παιχνίδι καλά.

#91535 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 24 March 2021 - 13:20

ετοιμαστείτε για Lupin Part 6 (kata 70%)


wdasa.png


#91536 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 24 March 2021 - 22:02

Black Rock, σ' ευχαριστώ πολύ! Θα τα τσέκαρω και θα δω πώς θα με πάει!
Posted Image

#91537 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 27 March 2021 - 01:53

Όσο αφορά τα εμβόλια απορώ γιατί η ΕΕ δεν δοκιμάζει και το Sputnic V2 παράλληλα με αυτά της AstraZeneca, Pfizer/Biontech, Johnson&Johnson;
Εννοώ όσα περισότερα εμβόλια έχεις από διαφορετικούς κατασκευαστές τόσο το καλύτερο.

Μάλιστα η Ουγγαρία έφαγε κράξιμο γιατί επέλεξε το Sputnic V2 αντί την γραμμή της ΕΕ. Παράλληλα μου κάνει εντύπωση ακόμα και σε ποια φάρμακα θα επιλέγοντε για τον Cοvid πχ δοκιμές γίντονται για το Ισραηλινό φάρμακο και όχι για την Κολχικίνη as well. Έτσι δεν ξέρω τι παιχνίδι παίζετε γιατί άνετα το κάνω Associate το φάρμακο με την πώληση της ΕΛΒΟ στο Ισραήλ και την κατασκευή νέου τυφεκίου από το Ισραήλ για τον ΕΣ.



#91538 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 29 March 2021 - 12:21

ειπε ενας να μην γινουν οι μετακινησεις το πασχα για να εχουμε καλυτερο καλοκαιρι αλλιως μπορει να ερθει τεταρτο και πεμπτη κυμα το καλοκαιρι.δηλαδη αν ανοιξει η εστιαση, τα σχολεια και το λιανεμποριο το πασχα ειναι οκ. Αν επιτραπει ο τουρισμος 14 μερες μετα ειναι οκ. Το καλοκαιρι σωζεται. Αν ομως επιτρπαει η μετακινησ το Πασχα παει το καλοκαιρι. Δεν εχει λογικη


Edited by Erudinam, 29 March 2021 - 12:22.

wdasa.png


#91539 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 29 March 2021 - 17:07

Ειτε επιτραπεί ειτε οχι η μετακίνηση σε λοκ με κρουσματα στο θεό θα σαι. Οποτε μην αγχώνεσαι.
Ανοιξουν δεν ανοιξουν μονο προς αυξηση παμε, μειωση δεν παιζει.

Edited by GhostPrince, 29 March 2021 - 17:08.

フカフカ

#91540 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 30 March 2021 - 15:14

ετσι και αλλιως του χρονου το φθινωπορο παλι θα τα ξανακλεισουν ολα, οι πρωτες ερευνες λεγαν οτι για να ξεπεραστει αυτο το πραμα θα χρειαζονται 3-5 χρονια,  @erudinam αν δε την παλευεις κοζανη βρες τροπο οταν ανοιξουν να μεταναστευσεις απο εκει , ο ιος μεταδιδεται περισοτερο στο χωρο της δουλειας και ολοι στην κοζανη-πτολεμαιδα εχουν καποιο στην οικογενεια η ενα γνωστο να εργαζεται στα λιγνητορχεια και το εργοστασιο της δεη , οποτε ειναι λογικο η περιοχη εκει να ειναι η πρωτη που ηταν προβληματικη και η τελευταια που θα αρθει το lockdown



#91541 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 30 March 2021 - 18:54

δεν παιζει να τα ξανακλεισουν και για λογους φτωχειας αλλιως θα τους κυνηγησουν. Φαντάζομαι θα εχουμε εμβολια καθε χρονο οποτε θα μενουν ολα ανοιχτα.

 

Απο οσο ξερω, η προηγουμενη πανδημια κρατησε 2 χρόνια και νομίζω χωρις εμβόλια. Οποτε τωρα που εχουμε εμβόλια αντε να παει μεχρι τον Σεπτεμβριο, μετα θα σταματήσει σιγα σιγα και αθ γινει αλλη μια ιωση. Bεβαια θα πρέπει οι επιστημονες να ειναι σε επιφυλακη με το συνεχες προγραμμα εμβολιασμων. Παντως το Ισραηλ προκαλει μια αισιοδοξια με το 60%


Edited by Erudinam, 30 March 2021 - 19:06.

wdasa.png


#91542 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 31 March 2021 - 18:22

Ρε παιδια, ποτε ανοιγουν οι σχολες οδηγων;


ezgif.com-resize.gif


#91543 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 31 March 2021 - 19:51

Ποτε ανοιγουν τα φροντιστήρια ξενων γλωσσων;
Απο σκαηπ δν με ψηνει....
フカフカ

#91544 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 01 April 2021 - 00:12

Καλά, ούτε πρωταπριλιάτικο αστείο δεν έχει, κύριε διαχειριστά; @Hazuki

 

Lazy; very lazy! :P :P



#91545 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 April 2021 - 09:12

Καλά, ούτε πρωταπριλιάτικο αστείο δεν έχει, κύριε διαχειριστά; @Hazuki

 

Lazy; very lazy! :P :P

 

Έλα ρε gamer σχώρα με, έγραφα την εργασία μου, κοιμήθηκα στις 2, ξύπνησα και ήρθα δουλειά!  :beaten:


rsrGbGx.gif