Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#88456 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 10 April 2019 - 21:40

Youtube Video


xbJ3b2w.jpeg


#88457 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 10 April 2019 - 23:31

An important day for this thread  :8):

https://eventhorizontelescope.org/

black-hole.jpg?quality=70&strip=all&w=12

Μας ποιάσαν astropaparazzi.



#88458 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 11 April 2019 - 01:00

Βασικα αν κοιταξεις λιγο καλυτερα δεν ειναι μαυρη τρυπα....

 

2y8p4y.jpg


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#88459 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 11 April 2019 - 01:06

Ψέματα, συκωφαντιες!
CjaBV5b_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f
フカフカ

#88460 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 11 April 2019 - 01:33

PH4YpqF.png

 

Clopy paste από ρέντιτ


E5VV38U.jpg


#88461 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 April 2019 - 02:10

Χαχαχαχαχαχα ρε όντως μοιάζει με λουκουμά ~πω πείνασα~


xbJ3b2w.jpeg


#88462 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 11 April 2019 - 09:25

απεργια ντελιβεραδων σημερα και ειμαι ο μονος που δηλωσε ανοιχτα οτι απεργει , ελπιζω να μαι ντελιβερας και αυριο



#88463 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 April 2019 - 13:15

Και ενώ έλεγα όλη τη βδομάδα να θυμηθώ να μην παραγγείλω τίποτα από έξω σήμερα, χθες βάζω παραγγελία στο Public με παράδοση στο σπίτι! Fail at failing!  :beaten:


rsrGbGx.gif

#88464 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 April 2019 - 13:18

απεργια ντελιβεραδων σημερα και ειμαι ο μονος που δηλωσε ανοιχτα οτι απεργει , ελπιζω να μαι ντελιβερας και αυριο

 

Γιατί είσαι ο μόνος? Όλους τους υπόλοιπους τους λούζουν με λεφτά και τέλειες εργασιακές συνθήκες? Μπράβο σου που απεργείς, δεν πιστεύω ότι θα σε διώξουν για μία ημέρα απεργίας εκτός και αν το αφεντικό σου είναι ο χειρότερος [enter expletives of your choice]. Αν κάνει πώς σε διώχνει, τρέχεις για επιθεώρηση εργασίας έτσι όπως είσαι.

 

Ο Hazuki από την προηγούμενη βδομάδα έκανε προγραμματικές δηλώσεις "Στις 11 θα μαγειρέψουμε, δεν παραγγέλνουμε τίποτα! Αλληλεγγύη το όπλο των λαών κλπ κλπ" Και την πάτησε με τον κούριερ χαχαχαχαχ


xbJ3b2w.jpeg


#88465 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 11 April 2019 - 13:29

Γιατί είσαι ο μόνος? Όλους τους υπόλοιπους τους λούζουν με λεφτά και τέλειες εργασιακές συνθήκες? Μπράβο σου που απεργείς, δεν πιστεύω ότι θα σε διώξουν για μία ημέρα απεργίας εκτός και αν το αφεντικό σου είναι ο χειρότερος [enter expletives of your choice]. Αν κάνει πώς σε διώχνει, τρέχεις για επιθεώρηση εργασίας έτσι όπως είσαι.

 

Ο Hazuki από την προηγούμενη βδομάδα έκανε προγραμματικές δηλώσεις "Στις 11 θα μαγειρέψουμε, δεν παραγγέλνουμε τίποτα! Αλληλεγγύη το όπλο των λαών κλπ κλπ" Και την πάτησε με τον κούριερ χαχαχαχαχ

H ημέρα απεργίας των delivery γράφετε ένα έπος στην κουζίνα ηηηηη ΟΧΙ ΝΗΣΤΕΙΑ!!!!!!!!

 

Εγώ ανυπομονώ πότε θα φύγουν μάνα κόρη και πατέρας για διακοπές για να γράψω το επόμενο έπος του καλοκαιριού.....

(Κλασικά Μουσακά, Κοτόπιτα)

 

Χμμ τον Αύγουστο τι άλλο να μαγειρέψω!!!!!! Λες να απο πειραθώ να κάνω σουτζουκάκια, η να κάνω γεμιστό μπιφτέκι με τυρί και bacon; Χμμ έχω απορία πως γίνονται τα ψωμάκια για Burger, για ολικης αλέσεως ψωμί τι αλεύρι χρειάζετε;


Edited by pc_magas, 11 April 2019 - 13:48.


#88466 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 11 April 2019 - 16:28

τελικα κατεβηκαμε ολοι και επειδη ειναι αλυσιδα ηρθε και χαρτι απ τα κεντρικα να μην ανοιξουμε σημερα



#88467 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 11 April 2019 - 18:44

Είμαι αρκετά άτυχος γτ Πέμπτη βράδυ πάντα παραγγέλνω επειδή έχω συνήθως ρεπό Παρασκευή, αρχικά είπα να πάρω μετά τις 12 να έχει πάει Παρασκευή υποτίθεται αλλά εντάξει ακόμα και για μένα είναι πολύ low τελικά αποφάσισα να τα πάρω στο γυρισμό από δουλειά και να πάρω ταξί για να μην κρυώσουν.

                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#88468 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 12 April 2019 - 17:37

οποιος δουλευε πεμπτη μετα τις 12 ειχε ξεκινησει απο παρασκευη αφου



#88469 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 12 April 2019 - 18:14

Λογικά θα αλλάζει από μαγαζί σε μαγαζί αλλά μου φαίνεται ότι λογικά η βραδινή βάρδια θα αρχίζει από απόγευμα πέμπτης  και θα τελειώνει ξημερώματα παρασκευής άρα πιάνεται πέμπτη συνολικά.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#88470 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 12 April 2019 - 20:32

Πήγα Πρεσβεία Ιαπωνίας είχε Παρουσίαση για την Υποτροφία MEXT.

Τελικά μου φάνηκε ποιο βατό, πρην υπότροφος πήγε γνωρίζοντας Ιαπωνικά επιπέδου Ν5-Ν4, άρα πληροφορική σε Διδακτορικό δεν νομίζω να είναι τροχοπέδη οι ελάχιστες γνώσεις Ιαπωνικών. Σαφώς Kiss Goodbye Akihabara για να το πετύχω ή Shikansen για Akihabara, με την προϋπόθεση ότι θα πετύχω και θα είμαι ο 1 απ΄ τους 4-5.


Edited by pc_magas, 12 April 2019 - 20:36.