Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#88036 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 02 January 2019 - 17:28

Καλή Χρονι, χρονια πολλά.



#88037 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 02 January 2019 - 18:11

Χρόνια πολλά, είθε το 2019 να μας βρει ευτυχισμένους όλους :x3:. Καλά να μας μπει ο νέος έτος, με υγεία πάνω απ' όλα, ευτυχία, χαρές, καλύτερα μυαλά (αυτό πάει για τον γράφοντα) και φυσικά χωνευτικό για όλους  :lovulovu: 


E5VV38U.jpg


#88038 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 January 2019 - 18:14

Ρε καλώς τα ματια μας τα δυο. Κοπιαστε.
rsrGbGx.gif

#88039 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 02 January 2019 - 19:07

Ωπα, legacy member alert! Καλώς την πάπια! Χρόνια πολλά! ^^


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#88040 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 02 January 2019 - 19:16

Και λέω θα είναι ο ύπνος και το ονειρεύομαι αλλά όντως βλέπω μια πάπια.

#88041 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 02 January 2019 - 21:44

Χρόνια πολλά, είθε το 2019 να μας βρει ευτυχισμένους όλους :x3:. Καλά να μας μπει ο νέος έτος, με υγεία πάνω απ' όλα, ευτυχία, χαρές, καλύτερα μυαλά (αυτό πάει για τον γράφοντα) και φυσικά χωνευτικό για όλους :lovulovu:

Πώς μας θυμήθηκες ξαφνικά?! Χρόνια Πολλά!

Σε άλλα νέα, γράφω μια εργασία για το πρότζεκτ μου που πραγματεύεται την προπαγάνδα που επικράτησε στον Β'ΠΠ. Είναι σίγουρα από τα πιο ενδιαφέροντα θέματα που έχω αναλάβει ποτέ μου, αν και πραγματικά αηδιάζω ώρες ώρες με το πόσο απάνθρωποι μπορούσαν να γίνουν οι άνθρωποι σε καιρό πολέμου. Ακόμη επιμένω ότι ο δεύτερος παγκόσμιος είναι το τέλειο παράδειγμα για το ποια είναι η πραγματική φύση των ανθρώπων.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#88042 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 02 January 2019 - 22:11

Πώς μας θυμήθηκες ξαφνικά?! Χρόνια Πολλά!

Σε άλλα νέα, γράφω μια εργασία για το πρότζεκτ μου που πραγματεύεται την προπαγάνδα που επικράτησε στον Β'ΠΠ. Είναι σίγουρα από τα πιο ενδιαφέροντα θέματα που έχω αναλάβει ποτέ μου, αν και πραγματικά αηδιάζω ώρες ώρες με το πόσο απάνθρωποι μπορούσαν να γίνουν οι άνθρωποι σε καιρό πολέμου. Ακόμη επιμένω ότι ο δεύτερος παγκόσμιος είναι το τέλειο παράδειγμα για το ποια είναι η πραγματική φύση των ανθρώπων.

Sad Truth...

Εγώ πάλι παλεύω να κάνω group key agreement σε XMPP.



#88043 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 02 January 2019 - 23:05

Πώς μας θυμήθηκες ξαφνικά?! Χρόνια Πολλά! [...]

 

Είχα πεταχτεί για μια ψιλοδουλίτσα εδώ παραδίπλα, όμως είχε κίνηση στον δρόμο και άργησα λιγουλάκι να μπω στο φόρουμ.

 

 

Spoiler:


E5VV38U.jpg


#88044 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 January 2019 - 00:24

Πώς μας θυμήθηκες ξαφνικά?! Χρόνια Πολλά!

Σε άλλα νέα, γράφω μια εργασία για το πρότζεκτ μου που πραγματεύεται την προπαγάνδα που επικράτησε στον Β'ΠΠ. Είναι σίγουρα από τα πιο ενδιαφέροντα θέματα που έχω αναλάβει ποτέ μου, αν και πραγματικά αηδιάζω ώρες ώρες με το πόσο απάνθρωποι μπορούσαν να γίνουν οι άνθρωποι σε καιρό πολέμου. Ακόμη επιμένω ότι ο δεύτερος παγκόσμιος είναι το τέλειο παράδειγμα για το ποια είναι η πραγματική φύση των ανθρώπων.

Και σε καιρό ειρήνης δεν ήταν καλύτεροι. Θυμάμαι ιστορίες του παππού μου όταν ήταν μικρός σε ένα χωριό στη Χίο...το τι ξύλο έπεφτε... Για ψύλλου πήδημα πήγε πατέρας να κάψει το γιο του, ενώ ένας άλλος βαρεσε το παιδί του στο κεφάλι και το σκότωσε χωρίς καν να συλληφθεί. Όσο για τα ζώα, ακόμα χειρότερα. Αλλά αν έχεις δέκα παιδιά να θρεψεις, χωρίς να υπάρχει συγκοινωνία, γιατρός και με φαγητό μετρημένο, αλλιως σκέφτεσαι

#88045 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 January 2019 - 01:22

Ρε παππι σε παρακολουθώ να το ξέρεις όλο κάπου είσαι ή στην λεφίκ ή στο greek dojo ή στο gamers-odyssey να ανεβάζεις videakia! Πέρνα κι από δω γομαροτόμαρο!


rsrGbGx.gif

#88046 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 03 January 2019 - 01:58

Πάρε ένα βιντεάκι για πάρτη σου μόνο

 

Youtube Video

 

:kill4u: 


E5VV38U.jpg


#88047 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 03 January 2019 - 02:26

ΠΑααααπιεεε καλη χρονιά!! Ποσο καιρο εχω να σε δω κιεσενα χαχαχ...
Πιο ευκολα σε πετυχχαινιυμε στα κομικκον παρα εδω τα τελευταία χρονια θα μ πεις..
Μας ελειψες

Edited by GhostPrince, 03 January 2019 - 02:27.

フカフカ

#88048 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 03 January 2019 - 08:33

Σε άλλα νέα, γράφω μια εργασία για το πρότζεκτ μου που πραγματεύεται την προπαγάνδα που επικράτησε στον Β'ΠΠ. Είναι σίγουρα από τα πιο ενδιαφέροντα θέματα που έχω αναλάβει ποτέ μου, αν και πραγματικά αηδιάζω ώρες ώρες με το πόσο απάνθρωποι μπορούσαν να γίνουν οι άνθρωποι σε καιρό πολέμου. Ακόμη επιμένω ότι ο δεύτερος παγκόσμιος είναι το τέλειο παράδειγμα για το ποια είναι η πραγματική φύση των ανθρώπων.

Εγώ πάλι, δεν κοιτάω την κατάσταση μου, θα τραβιεμαι σε λίγο στο στρατόπεδο συγκέντρωσης στο sachsenhausen. Εγώ να ξέρετε θα πεθάνω μια μέρα!

Τώρα για αυτό που λες για την ανθρώπινη φύση, κοίτα έτσι είναι, αλλά να μην ξεχνάμε ότι η ζωή (και ακόμα περισσότερο η ανθρώπινη) είναι κάτι που ούτως ή άλλως ήθελε πολύ ιδιαίτερες συνθήκες για να δημιουργηθεί και να ευδοκιμησει. Και που ζούμε και μάλιστα μιλάμε με αυτόν τον τρόπο είναι ένα θαύμα! Άρα δεν είναι παράλογο αν τα πράγματα ξεφύγουν αρκετά, το όλο narrative και κοινωνικό κατασκευάσμα που έχουμε τώρα να καταρρεύσει.
phmava.php

#88049 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 03 January 2019 - 16:22

Τώρα για αυτό που λες για την ανθρώπινη φύση, κοίτα έτσι είναι, αλλά να μην ξεχνάμε ότι η ζωή (και ακόμα περισσότερο η ανθρώπινη) είναι κάτι που ούτως ή άλλως ήθελε πολύ ιδιαίτερες συνθήκες για να δημιουργηθεί και να ευδοκιμησει. Και που ζούμε και μάλιστα μιλάμε με αυτόν τον τρόπο είναι ένα θαύμα! Άρα δεν είναι παράλογο αν τα πράγματα ξεφύγουν αρκετά, το όλο narrative και κοινωνικό κατασκευάσμα που έχουμε τώρα να καταρρεύσει.

φυσικά. Δεν διαφωνώ καθόλου. Αυτό που λέω εγώ είναι ότι στον πόλεμο βλέπουμε πως συμπεριφέρονται οι άνθρωποι απ'ολες τις πλευρές. Οι κυνηγοί, οι κυνηγημένοι, μέχρι και οι ουδέτεροι. Βλέπουμε τις απάνθρωπες πράξεις των μεν, αλλά και την αντίσταση των δε. Υπάρχει απίστευτο υλικό για ανάλυση μέσα από τους πολέμους. Σε αυτό αναφέρομαι μονάχα.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#88050 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 January 2019 - 17:14

 Ακόμη επιμένω ότι ο δεύτερος παγκόσμιος είναι το τέλειο παράδειγμα για το ποια είναι η πραγματική φύση των ανθρώπων.

 

Διαφωνώ, ο πόλεμος είναι μια ειδική περίσταση που δρα κάποιος κάτω από πολύ διαφορετικές συνθήκες ιδιαίτερα αυξημένου άγχους που ξεπερνούν τα επίπεδα του καθημερινού που μπορεί να σου προκαλέσει ένα καυγάς στην εφορία ή αν χάσεις το λεωφορείο και πρέπει να περιμένεις στο κρύο για 40 λεπτά, μιας ας πούμε "κανονικότητας" βρε αδερφέ!

 

Δεν μπορεί να θεωρηθεί παράδειγμα για το ποια είναι η πραγματική φύση των ανθρώπων, σίγουρα μπορεί να είναι παράδειγμα για μελέτη ακραίων συμπεριφορών.

 

Επίσης λέγοντας το παραπάνω μας φέρνει σε μία αντίθεση, από την στιγμή που είναι αυτή η φύση των ανθρώπων ποιος ο λόγος ύπαρξης της προπαγάνδας.

Αφού έτσι είναι οι άνθρωποι τότε γιατί χρειάζεται να τους πείσεις κι όχι μόνο αυτό αλλά να τους φέρεις σε ένα τέτοιο σημείο που να προβούν σε ακρότητες που στην ζωή που είχαν πριν έρθουν σε επαφή με την προπαγάνδα δεν θα σκεφτόντουσαν καν να κάνουν.

 

Τέλος γιατί πας τόσο παλιά, θες να μελετήσεις την προπαγάνδα πιάσε κάτι κοντινό που μπορεί να το θυμάσαι κιόλας.

 

Youtube Video

 

Youtube Video
 


rsrGbGx.gif