Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#87751 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 25 October 2018 - 20:41

かわいいね XD
Στα δικα μου χρονια μονο μουτζουρες και πουτσακια εβλεπες XD
フカフカ

#87752 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 25 October 2018 - 21:01

Μα και τωρα μόνο μουτζουρες και πουτσακια βλέπεις xD

Ευτυχώς που το θρανίο το έχουμε κρατήσει καθαρό. Άλλοι τα έχουν κάνει σκατά τα δικά τους.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#87753 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 25 October 2018 - 21:26

Στην εποχή μου δεν είχαμε θρανία!


xbJ3b2w.jpeg


#87754 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 25 October 2018 - 21:34

Στην εποχή μου δεν είχαμε θρανία!

Ποδιές είχατε? :kakaka:


フカフカ

#87755 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 October 2018 - 21:49

Για κανά δυο βδομάδες με τον τότε διπλανό μου ανταλλαζαμε μηνύματα με αυτούς/αυτές που κάθονταν στο θρανίο μας την άλλη βάρδια.

Prehistoric irc.

Πάντως προσωπικά έριχνα άκυρο στα πουτσάκια και ζωγράφιζα καρχαρίες (όσο μπορεις να τους πει κάποιος) με βυθό, φικια, ψάρια κι ολα αυτά επείδη είχαν μόλις σκασει στα μαγαζιά οι πρώτες maui μπλούζες και δεν είχα δεκάρα σαν πιτσιρικάς να πάρω μία. #καΐλαςπρολετάριος
rsrGbGx.gif

#87756 Hisahito85

Hisahito85

    Red Pineapple

  • Members
  • 63 posts

Posted 25 October 2018 - 22:25

Όλο το θρανίο με στίχους των oasis.

Μεγάλο απωθυμενο τα φούτερ Maui. Με αιματηρές οικονομίες από χατζιλικια έφτασα μέχρι Hanes, 8000δρχ. Τα Maui κόστιζαν 15.000.

Edited by Hisahito85, 25 October 2018 - 22:30.

pic.jpg


#87757 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 25 October 2018 - 23:04

Στην εποχή μου δεν είχαμε θρανία!

 

εμεις δεν ειχαμε καρεκλες και στην ωρα της Γλωσσας καθισαμε με το διπλανο μου πανω στο θρανιο με την εγκριση της φιλολόγου. Απιστευτο και ομως αληθινο. Φυσικα δεν αντεξαμε και γελουσαμε  και τελικα μας αλλαξε



#87758 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 25 October 2018 - 23:39

Σήμερα μάθαμε τι σήμαιναν τα κορεατικά σύμβολα πάνω στο θρανίο μας.

Στην αρχή της χρονιάς εγώ και η διπλανή μου, όταν πήραμε εκείνο το θρανίο, παρατηρήσαμε ότι υπήρχαν γραμμένα τρία σύμβολα στα κορεατικά με μπλε ανεξίτηλο μαρκαδόρο. Εδώ και έναν μήνα απλά αναρωτιόμασταν τι μπορεί να σημαίνουν, χωρίς όμως να ψάξουμε να μάθουμε. Κάναμε θεωρίες πως είναι από καμια μπάντα αγοριών της Κορέας ή τίποτα τέτοιο. Καταλήξαμε να το θεωρούμε ένα από τα μυστήρια του σχολείου.
Σήμερα η διπλανή μου θυμήθηκε να ρωτήσει κάποιον που γνώριζε κορεατικά. Μάθαμε ότι τελικά το 사랑해 σημαίνει "I love you".

Αύριο κιόλας θα γράψουμε με τη σειρά μας ένα 愛してる, με την ελπίδα ότι αυτοί που θα πάρουν το θρανίο του χρόνου θα συνεχίσουν την αλυσίδα με οποιαδήποτε γλώσσα θέλουν αυτοί. Αρκεί απλώς να έχουν αρκετή περιέργεια και την ίδια σκέψη με μας.

Αχ τι γλυκο.
 

 

και ισως η μοναδικη που κανει τρομερες προσφορες αλλα δεν εχει ριξει καθολου την ποιοτητα της.
εγω πλεον μονο απο εκει παραγγελνω.!
και εχει και εξαιρετικο app για παραγγελιες.!

ρε φιλε δε ξερω, η ζυμη τους γαμαει, το πεπερονι τους γαμαει, το τυρι τους γαμαει
και η ταμιακη τους με αγαπαει...
τι να πω μπραβο, ελπιζω να πληρωνουν και καλα γτ τα παιδια κανουν πολυ καλη δουλεια
 

かわいいね XD
Στα δικα μου χρονια μονο μουτζουρες και πουτσακια εβλεπες XD

 

Sad but true

 


Edited by LethalMike, 25 October 2018 - 23:40.

ezgif.com-resize.gif


#87759 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 25 October 2018 - 23:47

Τα μαθήματα στο διδασκαλείο είναι αργά μεν αλλά αρκετα για μια επανάληψη φρεσκάρισμα Ν5 προς το παρόν έχουμε Ελληνίδα καθηγήτρια που έζησε Ιαπωνία.

Ακόμη δε είδα ένα βιβλίο το https://www.mitakosbooks.gr/iaponiki-grammatiki-sta-ellinika λέτε να είναι καλό σαν συμπλήρωμα το Minna No Nihongo στην γραμματική του?



#87760 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 26 October 2018 - 00:12

Τα μαθήματα στο διδασκαλείο είναι αργά μεν αλλά αρκετα για μια επανάληψη φρεσκάρισμα Ν5 προς το παρόν έχουμε Ελληνίδα καθηγήτρια που έζησε Ιαπωνία.
Ακόμη δε είδα ένα βιβλίο το https://www.mitakosbooks.gr/iaponiki-grammatiki-sta-ellinika λέτε να είναι καλό σαν συμπλήρωμα το Minna No Nihongo στην γραμματική του?


興味深いですね、αν ειναι καλο πες μας και ποση γραμματικη καλυπτει.
フカフカ

#87761 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 26 October 2018 - 11:34

Για κανά δυο βδομάδες με τον τότε διπλανό μου ανταλλαζαμε μηνύματα με αυτούς/αυτές που κάθονταν στο θρανίο μας την άλλη βάρδια.

Prehistoric irc.

Πάντως προσωπικά έριχνα άκυρο στα πουτσάκια και ζωγράφιζα καρχαρίες (όσο μπορεις να τους πει κάποιος) με βυθό, φικια, ψάρια κι ολα αυτά επείδη είχαν μόλις σκασει στα μαγαζιά οι πρώτες maui μπλούζες και δεν είχα δεκάρα σαν πιτσιρικάς να πάρω μία. #καΐλαςπρολετάριος

το κορυφαιο ηταν οταν αρχισα να ανταλασω μηνυματα με την αλλη βαρδια και ενας τυπος μου εκανε το κοριτσι και καλα και μου τα εριχνε.δεν ηξερε ομως οτι εγω ηξερα ποιος καθοταν εκει γιατι ειχα φιλο στην αλλη βαρδια.τρολαρισμα before it was cool!
και μια φορα ειχα γραψει.΄΄άσεμε να κανω λαθος'' απο το γνωστο τραγουδι και βρηκα απαντηση απο κατω την αλλη μερα ''και ποιος σε κραταει?''
το κλαμα ηρθε οταν μια χρονια 2-3 μερες πριν κλεισουν τα σχολεια μας βαλανε να τα καθαρισουμε με νεφτι!καποια δεν ηταν καν πρασινα που ηταν το αρχικο τους χρωμα απο πανω.καποιοι ειχαν γραψει μεχρι και στα ποδια των θρανιων!

 

Μεγάλο απωθυμενο τα φούτερ Maui. Με αιματηρές οικονομίες από χατζιλικια έφτασα μέχρι Hanes, 8000δρχ. Τα Maui κόστιζαν 15.000.

θα συμφωνησω και θα προσθεσω και το μπουφαν chevignon με την χηνα στην πλατη.αν και ειχα σχεδον ολα τα μπουφαν τις εποχης οπως flight.τον λυκο που λεγαμε με την γουνα στον γιακα και perfecto
(το δερματινο που φοραγε ο ρουβας στα 90s) αυτο δεν το πηρα ποτε!

 

かわいいね XD
Στα δικα μου χρονια μονο μουτζουρες και πουτσακια εβλεπες XD

και smile με τον φοινικα !!


                                                                       


#87762 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 26 October 2018 - 14:27

Εμεις καναμε κινουμενα σκιτσα και κομικς στα βιβλια, συνηθως με ακαταλληλο περιεχομενο. Ο φιλος μου επισης μουτζουρωνε λεξεις σε κειμενα και αλλαζε το νοημα. Αυτη η συνηθεια κρατησε μεχρι και το 2010. Τι γελιο. Εφτασε στο σημειο το βιβλιο λογοτεχνιας να μην διαβαζεται και στις εξετασεις ζητησε καινουργιο.

#87763 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 26 October 2018 - 15:05

Τα μαθήματα στο διδασκαλείο είναι αργά μεν αλλά αρκετα για μια επανάληψη φρεσκάρισμα Ν5 προς το παρόν έχουμε Ελληνίδα καθηγήτρια που έζησε Ιαπωνία.

Ακόμη δε είδα ένα βιβλίο το https://www.mitakosbooks.gr/iaponiki-grammatiki-sta-ellinika λέτε να είναι καλό σαν συμπλήρωμα το Minna No Nihongo στην γραμματική του?

When I realize I posted on the wrong topic....

 

 

και smile με τον φοινικα !!

Πωωωωωωωωωωω τι μου θύμισες.


Edited by pc_magas, 26 October 2018 - 15:06.


#87764 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 26 October 2018 - 19:20

Εμείς θρανία είχαμε, μυαλό δεν είχαμε.

Κάποιοι από εμάς δε, δεν βάλαμε ποτέ :P
phmava.php

#87765 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 26 October 2018 - 19:24

Στο διδασκαλείο δε έχουν ακόμα τα πράσινα θρανία όπως είναι στο Δημοτικό/Γυμνάσιο/Λύκειο wow!!!