Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#84466 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 06 February 2017 - 04:14

Ξερει κανεις που θα μπορουσα να βρω ειτε ανιμε ειτε ντοραμα η ταινιες με ιαπωνικους υποτιτλους ?
フカフカ

#84467 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 February 2017 - 12:16

Μάλλον δύσκολα γιατί θα θες για hearing impaired. Αν θες να κάνεις εξάσκηση στα Ιαπωνικά καλύτερα διάβασε κανά raw manga!


rsrGbGx.gif

#84468 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 07 February 2017 - 14:36

Παιδιά ξέρετε καμιά καλή σελίδα για να βρω διαμερίσματα.


ezgif.com-resize.gif


#84469 Arata_Wataya

Arata_Wataya

    Starting...

  • Members
  • 18 posts

Posted 07 February 2017 - 14:41

Spitogatos.gr



#84470 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 February 2017 - 15:48

Ε μόνο η χρυσή ευκαιρία έχει ποικιλία, ξεκίνα από εκεί!


rsrGbGx.gif

#84471 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 07 February 2017 - 15:59

Βρήκα ένα καλό με 400 ευρώ το μήνα, βέβαια 400 βγάζω τον μήνα οπότε μια χαρά μου φτάνουν!!


ezgif.com-resize.gif


#84472 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 07 February 2017 - 22:47

Βρήκα ένα καλό με 400 ευρώ το μήνα, βέβαια 400 βγάζω τον μήνα οπότε μια χαρά μου φτάνουν!!

Εάν θες να κάνεις δίαιτα και είσαι υπέρμαχος ασκητικής ζωής!!!



#84473 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 February 2017 - 10:03

Έχει στην άκρη ρε, είναι φραγκάτος!  :beaten:


rsrGbGx.gif

#84474 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 09 February 2017 - 10:45

Εάν θες να κάνεις δίαιτα και είσαι υπέρμαχος ασκητικής ζωής!!!

Πέρα από την πλάκα, πριν 4 μήνες ήμουν 25 κιλά παραπάνω. Η μλκια βέβαια είναι να σε περνάνε για πρεζάκι.

Το θέμα είναι ότι το να ζεις εξ ολοκλήρου μόνος σου από την μία στιγμή στην άλλη είναι βαρύ. Όπως όταν έχεις ένα σωρό προβλήματα που δεν ξέρεις πως να λύσεις. Δεν ήταν επιλογή μου, απλά ήταν το αποτέλεσμα.
 

Έχει στην άκρη ρε, είναι φραγκάτος!  :beaten:

Ναι με τον χαζουλι πουλάμε φυστίκια στο μοναστηρακι..


ezgif.com-resize.gif


#84475 Aki

Aki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts
  • LocationHQ

Posted 09 February 2017 - 23:57

Ξεκινάει το ηλεκτρονικό εισιτήριο στην Αθήνα

 

https://www.athenacard.gr/

 

Ελπίζω να μην αυξηθεί το κόμιστρο!  :colddd:

Το ότι θα αυξηθεί είναι το μόνο σίγουρο. Και μην γκρινιάξει κανένας. Κάτι ντουβάρια παν και ξηλώνουν τα μηχανήματα εκ του συστάδην! Μέχρι να αρχίσουν να τους συλλαμβάνουν, να σταματήσουν να τους αφήνουν ελεύθερους γιατί μέσα στις τάξεις τους έχουν και γιους υπουργών και να στέλνουν το λογαριασμό επιτέλους στα σπίτια των βάνδαλων, αντί για το ελληνικό δημόσιο και το φορολογούμενο πολίτη, μόνο ζημιές θα έχουμε και έλλειψη εσόδων. Όλοι γνωρίζουμε καλά πως δουλεύει αυτή η χώρα (οι θεοί να την κάνουν). Αντί να ελπίζεις να μην αυξηθεί το κόμιστρο, να ελπίζεις να πάψει το καθεστώς, ιδίως της ατιμωρισίας. Και αντί μια ζωή να γίνονται μάρτυρες αθώοι άνθρωποι και να πληρώνουν τα σπασμένα, να κάθονται στο σκαμνί οι αλήτες, τα τσογλάνια και τα παλιόπαιδα.


Edited by Aki, 09 February 2017 - 23:59.


#84476 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 February 2017 - 09:56

Βασικά σταμάτησε η εφαρμογή του ηλεκτρονικού εισιτηρίου μέχρι νεωτέρας λόγο προστασίας προσωπικών δεδομένων. Αν αυξηθεί το εισιτήριο σίγουρα δεν θα είναι λόγο των βανδαλισμών.

Το κόστος των σπασμένων μηχανημάτων μπροστά στα διαφυγόντα από τα εισιτήρια είναι πολύ μικρότερο.

Ακόμα και με το "ηλεκτρονικό" εισιτήριο το πρόβλημα στα λεωφορεία θα συνεχίσει να υπάρχει μιας και που ο ίδιος ο επιβάτης θα πρέπει να βάζει την κάρτα του κοντά στο μηχάνημα για να "ακυρωθεί" το εισιτήριο.

Το κόστος μάλλον θα αυξηθεί επειδή θα εφαρμόσουν κάποια στιγμή αναλογική χρέωση με αποτέλεσμα διακυμάνσεις στις τιμές των εισιτηρίων. Υποθέτω ότι θα το κάνουν με ζώνες γιατί αν το κάνουν ανάλογα με το πόσες στάσεις περνάς τότε την κάτσαμε!  :wet2:


rsrGbGx.gif

#84477 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 10 February 2017 - 10:55

Βρήκα ένα καλό με 400 ευρώ το μήνα, βέβαια 400 βγάζω τον μήνα οπότε μια χαρά μου φτάνουν!!

με 400 το μηνα τι σπιτι βρηκες?εγω νοικιαζω οροφοδιαμερισμα τριαρι 85 τμ με 40 τμ βεραντα..με τζακι και αυτονομη θερμανση 350....

αν ειναι να μενεις μονος σου κοιτα για γκαρζονιερα που θα παιξεις σιγουρα στα μισα λεφτα και θα ειναι και ποιο ευκολο να το καθαριζεις-μαζευεις,λιγοτερα κοινοχρηστα,ρευμα και τα σχετικα μιας και αυτα πανε με τα τμ..
αν παλι νομιζεις οτι στην γκαρσονιερα θα εισαι στεναχωρα κοιτα στις αγγελιες για στουντιο(ποιο μεγαλα απο γκαρσονιερα και λιγο ποιο μικρα απο 2αρι)...συνηθος ειναι τελευταιοι οροφοι ενιαιοι χωρου με μπαλκονια και με τεραστιες δυνατοτητες customisation μιας και ειναι ενας μονο χωρος με κουζινα και ενα μπανιο...εχω πετυχει και στουντιο με χωρο για κρεβατι οπου ηταν σαν μπαλκονι εσωτερικο στο διαμερισμα..

 

και βασικα τι περιοχη ψαχνεις...?


                                                                       


#84478 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 10 February 2017 - 15:08

Εγω παντος με 230 υπερπολιτελειας γραρσονιερα νοικιαζω, δεν ξερω τι σπίτι βρηκες το400 υπερβολικό μου ακουγεται. Ωστοσο μενω Θεσσαλονίκη ισως αθηνα να ναι διαφορετικες οι τιμες :/
フカフカ

#84479 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 12 February 2017 - 00:17

Ξερει κανεις που θα μπορουσα να βρω ειτε ανιμε ειτε ντοραμα η ταινιες με ιαπωνικους υποτιτλους ?

http://kitsunekko.net/  από εδώ κατεβάζεις τους υπότιτλους από που κατεβάζεις τα dorama και τα anime δεν έχω ιδέα 

βλέπω παραμένεις βλαμένο 

 

 

Spitogatos.gr

από που είναι το avatar σου; χρησιμοποίησαν αυτό το στυλ και σε ένα Ιαπωνικό Dorama.


Edited by Erisadesu, 12 February 2017 - 00:18.


#84480 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 February 2017 - 21:01

θένκυου! ας ελπίσω να συμβαδίζουν οι υπότιτλοι! :P

 

Aν κολήσεις τον ιό δεν ξεφεύγεις εύκολα :beaten:


フカフカ