Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Gyakkyou Burai Kaiji: Ultimate Survivor


  • Please log in to reply
258 replies to this topic

#241 fgma

fgma

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 06 October 2011 - 17:15

Όντως και εμένα ο Ηyoudou μου άρεσε πιο πολύ στην προηγούμενη seson. Επίσης ο Kaiji έγινε τζογαδόρος, δεν ήτανε(κάπως έπρεπε να συνεχιστεί η σειρά και ο τρόπος ήταν να υπάρχει το κίνητρο της εκδίκησης από το γέρο, στην αρχή δεν του άρεζε η ιδέα του τζόγου).

Αν έβαζα σε σειρά ποια παιχνίδια των 2 πρώτων seson μου άρεσαν περισσότερο θα έβαζα:
1.e-card
2.Αυτό με τα ζάρια στη φυλακή
3.restricted πέτρα ψαλίδι χαρτί
4.Brave men road
5.The Bog

Δεν βάζω το παιχνίδι με το γέρο και το λαχνό γιατί τέλειωσε πολύ πιο γρήγορα από τα άλλα.

#242 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 08 October 2011 - 19:55



Spoiler:


what he said... αν και πιστευω αν βγει 3η σαιζον και πηγαινει με του ιδιους εκνευριστικα αργους ρυθμους, μαλλον θα δυσκολευτω το δω.
Posted Image

#243 Shura

Shura

    Representative of Death

  • Members
  • 16 posts

Posted 13 October 2011 - 14:03

what he said... αν και πιστευω αν βγει 3η σαιζον και πηγαινει με του ιδιους εκνευριστικα αργους ρυθμους, μαλλον θα δυσκολευτω το δω.


Ισχύει πολύ αυτό που είπες! Και εμένα μου αρέσει πολύ η σειρά αλλά στο Bog το κατέστρεψαν. Τα 15 λεπτά του επεισοδείου ήταν μπάλες να κουνιούνται πέρα δώθε γύρω γύρω και τίποτα από κανονική πλοκή. Αν ξαναγίνει αυτό και σε επόμενη σεζόν, δεν νομίζω πως θα είναι στα Must-Watch μου...
Posted Image

#244 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 13 October 2011 - 14:52

Αν έβλεπα κι εγώ τη σειρά ongoing μάλλον θα έλεγα το ίδιο. Όμως βλέποντάς την ολόκληρη, νομίζω πως εν τέλει πήγε με πολύ καλούς ρυθμούς. Μου άρεσαν πάρα πολύ οι παρομοιώσεις που χρησιμοποιούνταν και θεωρώ απαραίτητη την εξέλιξη των επεισοδίων ως είχε.

Spoiler: χοντρό spoiler για το τελευταίο επεισόδιο της 2ης σειράς

E5VV38U.jpg


#245 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 25 November 2011 - 00:34

KAIJI KAIJI KAIJI

Δε ξέρω τι λέτε για εκνευρισμό, για αργό ρυθμό κτλπ, δε σας καταλαβαίνω καν. Την είδα μονοκόματα, με είχε συνέχεια στη τσίτα και σε εν γρήγορση. Αυτά τα ψυχολογικά ανεβοκατεβάσματα, οι συνεχόμενες ανατροπές, ήταν το ζουμί όλης της σειράς. Καλύτερη, ισάξια, χειρότερη από τη πρώτη σεζόν, μικρή σημασία έχει για τον απλούστατο λόγο ότι η σειρά είναι Ε-Π-Ο-Σ. Τα πάντα, τα πάντα, από μουσική, από voice acting δε ξέρω τι να πω. Ανεπανάληπτο, δε συγκρίνεται με τίποτα. Ο kaiji είναι ο ορισμός του αντι-ήρωα. Δεν έχω λόγια να περιγράψω το πόσο έντονα έζησα τη σειρά. Μέχρι και το τελευταίο 5λεπτο του τελευταίου επεισοδίου σε αφήνει να κολυμπάς στην αγωνία και στην απελπισία. Ονειρικό ήταν, μακάρι να βγει και τρίτη σεζόν.

In Kaiji We Trust:8)::8):

#246 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 21 January 2012 - 05:35

Τρελή πώρωση η σειρά, αγωνία συνέχεια, σε βάζει σε σκέψεις και διαπιστώνεις πόσο σωστή είναι η φράση "για τα λεφτά γ@μιεσαι άνθρωπε με ευκολία"...
10 επεισόδια μεχρι στιγμης και το μοναδικο μου παραπονο ειναι
Spoiler:

Berserk___Gatsu.jpg


#247 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 January 2012 - 19:28

EEEE μην κανετε ποστ σε αυτο το θρεντ!!! ...γιατι με κανετε να νομιζω οτι βγηκε σαιζον 3 οταν βλεπω το οτι υπαρχουν καινουρια ποστ!!! ...και μετα ξενερωνω...

p.s. εννοειται οτι κανω πλακα.
Posted Image

#248 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 10 February 2012 - 00:52

Youtube Video


Sorry DT, αλλα επρεπε να το βαλω.
I rest my case now. :nod:

Spoiler:

" On life's vast ocean diversely we sail. Reasons the card, but passion the gale. ,,


Alexander Pope


#249 atB

atB

    ♥ I Love Chaos ♥

  • Members
  • 83 posts

Posted 29 March 2012 - 23:07

zawa zawa και δεν ειμαι καλα!Τρομερο anime!Καθε σκηνη μεσα στο αγχος και γενικα εχει θιξει ενα θεμα που οτι και να πει λιγο ειναι....
Τεσπα σιγουρα απο τα καλυτερα που εχω δει τελευταια!
:Blissfull:


Posted Image


Fascea My Manga!


#250 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 13 August 2012 - 22:27

απλα δε μπορουσα να το βαλω στο cosplay thread γιατι εδω θα εχει την αναγνωριση που του αξιζει

Posted Image

#251 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 25 April 2015 - 22:18

Το 3 μερος του Kaiji ποτε το περιμενουμε?


Posted Image



#252 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 26 April 2015 - 03:45

Πολύ δύσκολο να βγει άρχισε το manga καλύτερα.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#253 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 01 November 2015 - 01:23

Ειδα το Ultimate Survivor!!!!!

Το λατρεψα, απλα το λατρεψα!!!!! :8):

Ειχε παρα πολυ αγωνια, σε εβαζε πραγματικα στην θεση του Kaiji και γενικα δηλαδη ειχε ωραιους χαρακτηρες!!!!

Το Hakairoku Hen λεει να το δω?Αν θυμαμαι καλα ειχα διαβασει διαφορα παραονα για αυτο και γενικα απο οτι ξερω δεν ειναι τοσο καλο οσο το Ultimate Survivor!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#254 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 01 November 2015 - 09:55

Αξίζει κι αυτό, έχει κι αυτό αξιομνημόνευτα παιχνίδια-δοκιμασίες.



#255 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 01 November 2015 - 10:42

Μαλιστα, ευχαριστω για την απαντηση!!!

Αρα θα το δω σιγουρα και αυτο σε καποια φαση!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om