Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

MUCC!!!


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#16 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 26 November 2007 - 12:55

παρατηρηση:Gaijin Bosozoku εχεις γενικα ενα περιεργο στυλακι στα δικα σου θεματα και στα θεματα στα οποια συμμετεχεις.
Γραφεις απαντηση για καθε νεο ποστ που γινεται!
το κανεις εσκεμενα?
το παρατηρησα εδω και λιγες μερες και απλως μου εκανε εντυπωση.
τιποτα αλλο.



:oo: ! BUSTED!

*off topic conversation mode on*(Σε αυτο πρεπει να απαντησω)
Σε οσα threads μου αρεσουν πολυ, ναι, μπορει να αρχισω συζητηση και να ξαναπαντησω ή αμα θελω να σχολιασω κανα καινουργιο ποστ ή φυσικα εαν σχολιασει αλλος δικο μου ποστ... Το κανω εαν ειναι να συνεχισω τη συζητηση, αμα αυτο εννοεις εσκεμμενα... Good observation though! *off topic mode conversation off*

*Back to MUCC conversation mode* Science fiction 4 real!!!
:emptyonexg1::emptyonexg1::emptyonexg1:

#17 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 26 November 2007 - 13:33

*Back to MUCC conversation mode* Science fiction 4 real!!!
:emptyonexg1::emptyonexg1::emptyonexg1:

:emptyonexg1:
btw,ΜUCC are gonna be in the Taste of Chaos tour 2008...With D'espairsRay D:
*iz dead*

#18 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 posts

Posted 28 March 2008 - 19:24

:emptyonexg1:
btw,ΜUCC are gonna be in the Taste of Chaos tour 2008...With D'espairsRay D:
*iz dead*



MUCC + D'espairsRay = ΧΑΜΟΣ
Θα γίνει χαμός! Θέλω κι εγω να πάω... >>


Μπακ του δε σάμπτζεκτ.
Λατρεύω τους MUCC.
Τους ανακάλυψα όταν έβλεπα μια λίστα με γιαπωνέζικα συγκροτήματα στο Wikipedia....
Mου αρέσει πολύ το utagoe, ανάμεσα σε άλλα:wooi2:

#19 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 31 March 2008 - 20:34

Eτσι μονο και μονο για το update (γιατι αυτοι που ενδια φερονται το γνωριζουν ηδη), εχει κυκλοφορησει το νεο τους αλμπουμ Shion.
Posted Image

#20 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 posts

Posted 31 March 2008 - 23:35

Eτσι μονο και μονο για το update (γιατι αυτοι που ενδια φερονται το γνωριζουν ηδη), εχει κυκλοφορησει το νεο τους αλμπουμ Shion.



Τρέχω να το κατεβάσω! Άμα το βρω δηλαδή.. >>

#21 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 02 May 2008 - 15:35

Τρέχω να το κατεβάσω! Άμα το βρω δηλαδή.. >>


ΘΑ το βρεις, αλλιως θα σε κανω ντα!
Φουλαριστος για jpopsuki!

Anyway, like aniki said, το shion ειναι ενα ωραιο αλμπουμ....

Γενικα εχω την ιδεα οτι ξεφευγει σε γενικες γραμμες λιγο απο το πιο ροκ στυλ των MUCC, αλλα παρ'ολα αυτα εμενα δεν με χαλασε... Εχει πολλα ωραια τραγουδια, εκτος του fuzz και του libra και του flight που ηδη τα ειχαμε ακουσει στα singles, τα καλυτερα (για μενα at least) εκ των οποιων ειναι το Game, sorasawure, anjelier και το shion λιγοτερο... Και φυσικα το Semishigure, το οποιο δυστυχως κραταει μονο 3:30 στο mp3 μου, και αλλες 3,30 ωρες στο κεφαλι μου....:bath:

#22 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 05 February 2011 - 01:02

omg a MUCC thread? I love these guys sfm :x3::x3::x3:

Άνετα ένα από τ' αγαπημένα μου συγκροτήματα ever. Είμαι σίγουρη ότι και σκυλάδικο να γράφανε, πάλι θα μ' άρεσε (not an understatement).
Νομίζω πως είναι πραγματικά ταλαντούχοι μουσικοί όλοι τους, απίστευτοι live και το γεγονός ότι δεν επαναπαύονται και πειραματίζονται με τη μουσική τους πάντα με εκπλήσσει ευχάριστα.
Ναι, ακόμα και το Karma και οι dance επιρροές από τα χεράκια του Miya. Ομολογώ ότι με ξένισαν στην αρχή, αλλά τις συνήθισα και πλέον λατρεύω το Falling Down ♥
Επίσης, ο Tatsurou είναι γεννημένος για ν' ανεβαίνει στη σκηνή. Σε μαγνητίζει από τη πρώτη στιγμή. Δεν είναι και ο καλύτερος live, but what you gonna do.
Εκτιμώ πολύ και τη γενικότερη στάση τους. Είναι επαγγελματίες χωρίς να παίρνουν τον εαυτό τους και τόσο στα σοβαρά και συνηθίζουν να ξηγιούνται καλά στους fan :P

Από album, αν και δυσκολεύομαι να διαλέξω favorites, θα πω Zekuu, Houyoku, Kuchiki no tou και Shion. Όλα εξαιρετικά σαν σύνολο.
Από τραγούδια... oh, idk, τα πάντα; :P
Τα single τους είναι ένα κι ένα (και συνήθως συνοδεύονται από επίσης φοβερά PV) ενώ τελευταία ακούω συνέχεια το Shion (που είναι μαγευτικό live) και τα δύο τραγούδια στα οποία συνεργάστηκαν με μια σοπράνο, Aoi Mori και Sanbika. Δεν έχω ιδέα ποιανού ιδέα ήταν η σοπράνο, but I approve sfm!

And I'm out, μου τέλειωσαν τα επίθετα που εκφράζουν θαυμασμό :3

6dqFccT.gif


#23 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 05 February 2011 - 17:39

Hahah Tris, αληθεια σαρεσε το τελευταιο αλμπουμ..?
Posted Image

#24 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 05 February 2011 - 18:01

Να σου πω... σαν το Shion και το Kyuutai δε μ' άρεσε tbh. Το άκουσα μια-δυο φορές και εκτός από μερικά ταγούδια, είπα "meh, ΟΚ, έχουν βγάλει και καλύτερα".
Με την καμία όμως δεν φόρεσα πλερέζα κι άρχισα τα "RIP MUCC" και αηδίες.
Αλλά μετά πέτυχα το live stream από τη συναυλία (στο Bochum, iirc?) και στο δεκάλεπτο χόρευα και σκεφτόμουν "fuck yeah, this is good stuff! Γιατί δε μ' άρεσε πριν;" They're sneaky bastards, lol.

tl;dr ναι, μετά το αρχικό σοκ "holy shit, dude, o Miya το 'ριξε στο clubbing!" άρχισα να γουστάρω :P
or idk, απλώς είμαι αθεράπευτο fangirl;

Edited by Tristessa, 05 February 2011 - 18:07.

6dqFccT.gif


#25 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 05 February 2011 - 20:26

Hahaha i see..
Καλα, για κανενα λογο rip mucc...μονο rip girugamesh. >.> :P
Μια φορα το ακουσα κ εγω tbh το cd αλλα με ξενισε αρκετα. Ειχε κατι catchy μελωδιες αλλα οκ.
Μπορειιιιι να το ξανακουσω :P
Posted Image

#26 FunkyFisch

FunkyFisch

    Genin

  • Members
  • 101 posts

Posted 22 June 2011 - 00:25

Aγαπημένο άλμπουμ;Kyuutai.Δεν υπαρχει κομμάτι εκεί που να μαρέσει λιγο.

#27 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 22 June 2011 - 22:41

Aπό το kyuutai αγαπημένο κομμάτι είναι το kagerou
Spoiler:

Posted Image