Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Claymore


  • Please log in to reply
982 replies to this topic

#886 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 24 April 2012 - 22:48

??? πως το τσιμπησες αυτο, ειναι και αρκετο ατελες το σχεδιο...πλακα εχει παντως
Posted Image

#887 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 24 April 2012 - 23:30

Έχει βγάλει σε 2 volumes από 2 τέτοια μικρά gaiden ο Yagi, που δίνουν μερικές σημαντικές πτυχές του παρελθόντος των ηρώων. Αυτό ήταν πολύ φρέσκο, 5 6 ημερών, ίσως δούμε και άλλο μέσα στις επόμενες μέρες, γιατί μέχρι τώρα 2 2 τα κάνει και είναι ο καιρός τώρα που βγάζει κάθε χρόνο τόμο το claymore. Είχα βρει τα άλλα εδώ.

http://unixmanga.com/onlinereading/Claymore.html

Τα 4 special πάνω πάνω.

#888 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 25 April 2012 - 11:26

ναι , τα ξέρω (τα έχω τα volumes :thatsit: ) απλά αυτό που πόσταρες μου έκανε εντύπωση γιατί δεν το είχα βρει πουθενά (ακόμα δεν το βρίσκω!). Job well done!

ps. και επίσης το σχέδιο μου κάνει πολύ προχειρίλα, τα προηγούμενα ήταν πιο προσεγμένα. Ιδιως τη riful χάλια την έχει κάνει...
Posted Image

#889 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 25 April 2012 - 15:20

Είναι από τον τόμο 22 που μόλις κυκλοφόρησε, φαίνεται. Και δεν θα το έλεγα πρόχειρο, μάλλον κάνει λίγο πιο ό,τι να ναι τις στολές επειδή τότε ήταν οι απαρχές όλης της ιστορίας. Ούτε τα ζιβάγκο με τα σύμβολα φοράνε.

#890 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 02 May 2012 - 19:54

New Chapter!

#891 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 03 May 2012 - 17:18

Επιτελους η ιστορια φαινεται να προχωραει λιγο..

#892 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 03 May 2012 - 17:20

Είμαι ο μόνος που ανησυχεί αρκετά, ειδικά με το νέο νόμο κιόλας; Θα 'ταν μεν ψυχοπαθές να τελειώσει εδώ, αλλά είναι όλα φλου.

#893 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 03 May 2012 - 17:35

Είμαι ο μόνος που ανησυχεί αρκετά, ειδικά με το νέο νόμο κιόλας; Θα 'ταν μεν ψυχοπαθές να τελειώσει εδώ, αλλά είναι όλα φλου.

Ποιο νεο νομο?

#894 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 03 May 2012 - 17:39

Αλλάζουν τα πνευματικά δικαιώματα στην Ιαπωνία (και αυτό έκανε το δημιουργό του Negima να το τελειώσει). Γενικά μέχρι να δω συνέχεια αυτό το END θα με προβληματίζει.

#895 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 03 May 2012 - 17:40

δεν υπαρχει καπου να παω να αγορασω το μανγκα.......αξιζει να το διαβασω online?Επισεις να πω οτι δεν εχω δει το ανιμε

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#896 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 03 May 2012 - 17:41

Αλλάζουν τα πνευματικά δικαιώματα στην Ιαπωνία (και αυτό έκανε το δημιουργό του Negima να το τελειώσει). Γενικά μέχρι να δω συνέχεια αυτό το END θα με προβληματίζει.

Ναι ισχυει και εμενα με παραξενεψε η προταση εκεινη, αλλα στα περισσοτερα sites το εχουν κατηγοριοποιημενο ως ongoing οποτε δεν νομιζω οτι θα πρεπει να ανησυχουμε ιδιαιτερα.


δεν υπαρχει καπου να παω να αγορασω το μανγκα.......αξιζει να το διαβασω online?Επισεις να πω οτι δεν εχω δει το ανιμε


Μπορεις να το αγορασεις ειτε απο μαγαζια public, που ειναι αλυσιδα και εχει σε αρκετες περιοχες, ειτε αν βρεις σε καποιο μεμονομενο βιβλιοπωλειο. Αλλιως υπαρχει παντα το internet (amazon π.χ.) και ναι αξιζει να το διαβασεις.

Edited by Zentsugi, 03 May 2012 - 17:43.


#897 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 03 May 2012 - 17:42

Αξίζει, δεν χρειάζεται να έχεις δει το άνιμε και για να τ' αγοράσεις υπάρχει και το διαδίκτυο. Amazon, bookdepository κτλ

Ναι ισχυει και εμενα με παραξενεψε η προταση εκεινη, αλλα στα περισσοτερα sites το εχουν κατηγοριοποιημενο ως ongoing οποτε δεν νομιζω οτι θα πρεπει να ανησυχουμε ιδιαιτερα.


Δεν ξέρω και θα 'θελα μια επίσημη πληροφόρηση. Επίσης δεν πολυεμπιστεύομαι τη Shueisa

Edited by OdyMonaxos, 03 May 2012 - 17:44.


#898 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 03 May 2012 - 17:53

Οπως σου ειπα Ody,οι πληροφοριες μου λενε οτι θα υπαρξει sequel.

Spoiler:

#899 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 03 May 2012 - 18:13

Ναι ισχυει και εμενα με παραξενεψε η προταση εκεινη, αλλα στα περισσοτερα sites το εχουν κατηγοριοποιημενο ως ongoing οποτε δεν νομιζω οτι θα πρεπει να ανησυχουμε ιδιαιτερα.




Μπορεις να το αγορασεις ειτε απο μαγαζια public, που ειναι αλυσιδα και εχει σε αρκετες περιοχες, ειτε αν βρεις σε καποιο μεμονομενο βιβλιοπωλειο. Αλλιως υπαρχει παντα το internet (amazon π.χ.) και ναι αξιζει να το διαβασεις.

Public συνταγμα η Metro Mall πεζει να το βρω ....και γω το προτειμω σε κανονικο μανγκα!!

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#900 Vaizard

Vaizard

    Ghost of Perdition

  • Members
  • 298 posts

Posted 03 May 2012 - 19:16

Ελπίζω μόνο να μην τελείωσε γιατι αφήνει πολλά κενα έτσι!

Posted Image