Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 5 votes

Manga Recommendations

recommendations

  • Please log in to reply
1133 replies to this topic

#1111 Super Sayan Girl

Super Sayan Girl

    Sesshomaru~sama

  • Members
  • 108 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 31 December 2015 - 14:22

Ψαχνω για ενα manga με romance αλλα να μην ειναι το κλασικο γλυκο στορυ να εχει μεσα τραγωδια κτλ και να μην εχει απαραιτητα καλο τελος. 


TMWsBT7.png        


#1112 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 31 December 2015 - 14:33

Apollo's Song



#1113 iGi

iGi

    Something between stupid and happy. Stupidιhappyyyy!!

  • Members
  • 2 posts
  • LocationGreece

Posted 11 January 2016 - 12:29

Ψαχνω για ενα manga με romance αλλα να μην ειναι το κλασικο γλυκο στορυ να εχει μεσα τραγωδια κτλ και να μην εχει απαραιτητα καλο τελος. 

Dengeki Daisy


large.gif


#1114 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 16 January 2016 - 14:32

Καλημέρα, κάτι ΕΘΙΣΤΙΚΟ σε ύφος Gantz kai Berserk? Αν έχει τελειώσει κιόλας θα ναι ιδεατό και ονειρικό.



#1115 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 16 January 2016 - 16:51

Claymore και basilisk για αρχή.

stasou%2520mygdala.jpg


#1116 Aki

Aki

    Anime Newbie

  • Members
  • 55 posts
  • LocationHQ

Posted 31 March 2016 - 18:12

Κάποια Manga, όπως:

 

1) Boku wa Imouto ni Koi wo Suru

2) The Flowers of evil

3) Angel Sanctuary

 

Γενικά σε τέτοιο πλαίσιο. Σκοτεινό, βιτσιόζικο, μπόλικο και αρρωστημένο fap-material και προπάντων, τραγωδία!

 

Ή κάτι στο στυλ "Nozoki Ana", επίσης...

 

Το Freezing σε μια φάση κοντά στην αρχή το έφερνε έτσι και το πήγαινε καλά (εκεί που η Satelizer γύρισε στο πατρικό της arc), όμως μετά επικεντρώθηκε στις μάχες και τις αγριότητες σχεδόν αποκλειστικά, για κάποιο λόγο...


Edited by Aki, 31 March 2016 - 18:18.


#1117 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 01 April 2016 - 02:08

Όλα τα έργα του Inio Asano.


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#1118 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 01 April 2016 - 05:02

Vagabond



#1119 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 12 June 2016 - 15:13

Προσφατα αρχισα να διαβαζω manga ,ημουν πιο πολυ του anime. Anyway i discovered my guildy pleasure is (dont judge me plz) shoujo manga. Τα γνωστα γλυκαναλατα, με τον μυστηριωδη κουκλο που η χαζοβιολα πρωταγωνιστρια κανει τα παντα να του τραβηξει την προσοχη και περναμε 25 εκατομυρια chaps μεχρι να της πιασει το χερι. Αυτα. :riiight:  Διαβαζω το Ao Haru Ride και λατρεψα με πολυ παθος το Orange. Τι μου προτεινετε αλλο? Δωστε μου και αλλα γλυκανατα.  :lovulovu:  :blingeye2:



#1120 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 03 July 2016 - 08:35

Boku no Hatsukoi wo kimi ni sasagu - Για πολύ δράμα

Hapi Mari

Shinobi Life

High School Debut

Kaichou wa maid-sama

 

Αν γίνεται την επομενη φορα δωσε περισσοτερο ινφο αν θες school life, sports για να ξέρουμε τι να προτείνουμε.



#1121 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 03 July 2016 - 16:37

School life κυριως. Τα sports δεν με τραβανε. 
Σε ευχαριστω πολυ.



#1122 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 21 March 2017 - 17:05

Καλησπέρα!!!

Εγώ έχω μια μικρή πόρωση με τα shounen ai ή yaoi, αλλά θα ήθελα να ξεινήσω και shoujo ai. 

Θα ήθελα να μου προτείνετε κανα καλό κομμάτι που να έχει μέσα και αρκετή περιπέτεια ή ακόμα καλύτερα και δράμα και όχι μόνο σούξου μούξου μάνταλα και από τις δύο κατηγορίες.

Και επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το βιβλίο και όχι να διαβάσω κάτι ονλάιν, προτείντε κάτι που να αξίζει το χρήμα του.


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#1123 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 16 April 2017 - 23:04

Καλησπέρα ξανά μετά από χρόνια :P

Πάσχα χωριό έχει πέσει μεγάλη βαρεμάρα και χρειάζεται manga η κατάσταση ...

Γενικά θα ήθελα κάτι ευκολοδιάβαστο, μακριά από romance και υπερβολικά μπουρδουκλωμένα σενάρια.

Έχω διαβάσει μπόλικα και δυσκολεύομαι στο τι να διαλέξω ... Εδώ είναι και η λίστα μου για reference : https://www.mangaupdates.com/mylist.html?id=307323&list=read


we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#1124 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 16 April 2017 - 23:21

Δοκίμασε το Rakia για μεταφυσικό, θα σου έλεγα και κάτι σε Promised Neverland για να περνάει η ώρα ή Abandoned Sacred Beasts. 
Welcome to the Ballroom για χορευτικές αναζητήσεις και Haikyuu αν δεν έχεις ήδη λιώσει το anime. Dragon head για survival horror και μία γενικά καλή πρόταση είναι το Lucifer and the Biscuit hammer. 



#1125 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 17 April 2017 - 00:22

Ευχαριστώ πολυ για τις προτάσεις!!! Το Hoshi no Samidare δυστυχως το εχω διαβάσει ήδη (πολύ ευχάριστο) αλλά το dragon head με εψησε και αποτι βλεπω εχει πάρει και βραβεια οπότε αρχίζουμε και βλεπουμε!!! :D

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 




Also tagged with one or more of these keywords: recommendations