Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

* * * * * 7 votes

[New member Section]:A few words about yourself


  • Please log in to reply
4850 replies to this topic

#4816 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 19 June 2018 - 14:03

Έλα να μαζευόμαστε τα ραμολί στο τρελό το παρεάκι! Τελικά αυτό το Dragonball μας έκανε όλους βλαμμένους, ε anime fans ήθελα να πω!

 

Btw welcome!

 

ps: Κάποιος που έκανε register και έγραψε κάτι, ~σνιφ!  :if:

ΔΛΔ τι να πείτε με εμένα που άρχισα anime με Bleach?



#4817 fatisis

fatisis

    Guitarist

  • Members
  • 1 posts

Posted 19 June 2018 - 14:20

Πρέπει να πατήσεις full view κάτω κάτω για να σου εμφανίσει το forum με το κανονικό skin κι όχι το mobile.

 

Το έκανα, δε μου το εμφάνιζε αλλά ήμουν στη δουλειά και είχα δουλίτσα οπότε δεν το έψαξα... Πρέπει να ψάξω το forum... Να δω που μπορώ να ανεβάσω arts που είχα κάνει χρόνια πριν... Ας τα δει και κάποιος!  :congrats:

 

Δημιούργησα ένα άλλο τοπικ στο Fan Art που ρωτάω για βιβλία που θελω να προμηθευτώ για να σχεδιάζω manga με το σωστό τρόπο, έτσι ώστε να αποκτήσω το skill και να μπορώ να κάνω παραλλαγές γιατί μέχρι τώρα σχεδίαζα με το Sharingan μου... Copy από την οθόνη του υπολογιστή και προσπαθούσα να υπολογίσω που πάει το καθένα... Παλιά ασχολούμουν με photoshop και κρίμα που έκανα εκεί το lineart και shadows και highlights γιατί αν τα έκανα illustrator θα έπαιζα με vectors... Όσο μεγαλώνεις μαθαίνεις...  :hehehe:


cb19eb64932af9b994028a86893ca7dfb44128aa


#4818 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 19 June 2018 - 14:27

Αν θες να βάλεις σχέδια σου τότε καλύτερα κάνε ένα account στο imgur και βάζε τα link από εκεί! Ποιο εύκολο και για σένα μπορείς να τα δημοσιεύσεις κι αλλού!


rsrGbGx.gif

#4819 fatisis

fatisis

    Guitarist

  • Members
  • 1 posts

Posted 19 June 2018 - 14:34

Αν θες να βάλεις σχέδια σου τότε καλύτερα κάνε ένα account στο imgur και βάζε τα link από εκεί! Ποιο εύκολο και για σένα μπορείς να τα δημοσιεύσεις κι αλλού!

Thanks! I'll do that!


cb19eb64932af9b994028a86893ca7dfb44128aa


#4820 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 19 June 2018 - 15:42

ΔΛΔ τι να πείτε με εμένα που άρχισα anime με Bleach?

 

Πάρε εδώ να χεις!

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#4821 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 19 June 2018 - 15:51

Αφού εσύ είπαμε είσαι μεγάλος σαν τους δεινόσαυρους (γκουχgdprγκουχ)!   :hypno:

Απλα δεν καταλαβα με ποια δικαιολογια μου κλειδωσαν το account στο twitter.Μου λενε εισαι κατω των 13 xD...με ανακαλυψαν.Τους εστειλα κ φωτο απο ταυτοτητα με τα στοιχεια που ζητουσαν αλλα δεν εκαναν τπτ μεχρι τωρα.


p.s. Σε πληροφορω οτι ημουν συμαθητης του Cthulhu στο δημοτικο.


Edited by AliceChan, 19 June 2018 - 15:56.

320?cb=20161114052234


#4822 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 19 June 2018 - 22:56

Το έκανα, δε μου το εμφάνιζε αλλά ήμουν στη δουλειά και είχα δουλίτσα οπότε δεν το έψαξα... Πρέπει να ψάξω το forum... Να δω που μπορώ να ανεβάσω arts που είχα κάνει χρόνια πριν... Ας τα δει και κάποιος!  :congrats:

 

Δημιούργησα ένα άλλο τοπικ στο Fan Art που ρωτάω για βιβλία που θελω να προμηθευτώ για να σχεδιάζω manga με το σωστό τρόπο, έτσι ώστε να αποκτήσω το skill και να μπορώ να κάνω παραλλαγές γιατί μέχρι τώρα σχεδίαζα με το Sharingan μου... Copy από την οθόνη του υπολογιστή και προσπαθούσα να υπολογίσω που πάει το καθένα... Παλιά ασχολούμουν με photoshop και κρίμα που έκανα εκεί το lineart και shadows και highlights γιατί αν τα έκανα illustrator θα έπαιζα με vectors... Όσο μεγαλώνεις μαθαίνεις...  :hehehe:

Εαν θες 2D Animation δες το Pencil2D  που σου επιτρέπει να κάνεις 2D Animation.

Ακόμη επένδυσε σε μια γραφίδα Wakom.



#4823 fatisis

fatisis

    Guitarist

  • Members
  • 1 posts

Posted 20 June 2018 - 08:02

Εαν θες 2D Animation δες το Pencil2D  που σου επιτρέπει να κάνεις 2D Animation.

Ακόμη επένδυσε σε μια γραφίδα Wakom.

 

Για αρχή θέλω βιβλία για να μάθω να σχεδιάζω στο χαρτί. Αυτό είναι το topic μου:

http://www.anime.gr/forum/topic/11847-books-drawing-manga/

 

Η Wacom είναι ακριβή για την ώρα και θα προτιμούσα ένα screen tablet για να βλεπω τι σχεδιάζω.  :riiight:


cb19eb64932af9b994028a86893ca7dfb44128aa


#4824 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 20 June 2018 - 10:05

Η Wacom είναι ακριβή για την ώρα

Aν ποτε καταληξεις να αγορασεις μια, σου συνιστω να παρεις τετοια, επειδη ειναι καλη και σχετικα φτηνη. Λιγο μπερδευτικη στην αρχη, αλλα μολις παρεις τον ελεγχο στα χερια σου, κανει πολυ καλη δουλεια. Φυσικα, αυτες ειναι μακραν καλυτερες και κανουν θαυματα αλλα απο εδω και περα μιλαμε για παρα πολλα λεφτα και προφανως επαγγελματικη χρηση. Θεωρω οτι η πρωτη ειναι μια χαρα επιλογη.


Edited by Angel.tze, 20 June 2018 - 10:05.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#4825 fatisis

fatisis

    Guitarist

  • Members
  • 1 posts

Posted 20 June 2018 - 10:06

Thanks! Πιο φθηνό δεν είναι ένα iPad Pro με το manga studio?

cb19eb64932af9b994028a86893ca7dfb44128aa


#4826 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 20 June 2018 - 11:58

Thanks! Πιο φθηνό δεν είναι ένα iPad Pro με το manga studio?

To εψαξα λιγο και υποθετω οτι ειναι πανω κατω τα ιδια λεφτα. Εδω παιζει ρολο και το τι σε βολευει. Θεωρω οτι το να καθεσαι μπροστα σε εναν υπολογιστη και να ζωγραφιζεις ειναι πιο βολικο απο το να καθεσαι σε εναν καναπε και να πρεπει να στηριζεις τα χερια σου πανω στα ποδια κλπ κλπ Το iPad pro ομως ειναι πολυ πιο ευχρηστο για ταξιδια. Ειναι το πως σε βολευει και αναλογα τις αναγκες σου.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#4827 fatisis

fatisis

    Guitarist

  • Members
  • 1 posts

Posted 20 June 2018 - 12:00

To εψαξα λιγο και υποθετω οτι ειναι πανω κατω τα ιδια λεφτα. Εδω παιζει ρολο και το τι σε βολευει. Θεωρω οτι το να καθεσαι μπροστα σε εναν υπολογιστη και να ζωγραφιζεις ειναι πιο βολικο απο το να καθεσαι σε εναν καναπε και να πρεπει να στηριζεις τα χερια σου πανω στα ποδια κλπ κλπ Το iPad pro ομως ειναι πολυ πιο ευχρηστο για ταξιδια. Ειναι το πως σε βολευει και αναλογα τις αναγκες σου.

 

Απ' όσο κοιτάω και εγώ τώρα το iPad Pro έχει πιο πολλά θετικά όσον αφορά το λογισμικό και το sensitivity και το calibration... Ιδίως για μένα που έχω apple συσκευές γιατί ασχολούμαι με φωτογραφία και music και video editing θα ήταν και πιο χρησιμο...

 

Βλέπω να πουλάω καμία κιθάρα για να πάρω!  :cry5:


cb19eb64932af9b994028a86893ca7dfb44128aa


#4828 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 20 June 2018 - 14:32

Κυκλοφορουν πολλα βιβλία πάντος σε pdf  η video, μην ψαχνεις τοσο για μάνγκα , δες γενικοτερα για σχεδιο, ανατομια, προοπτικη, χρωμα κτλπ.

το να κάνεις λιγο μεγαλύτερο το κεφαλι η τα χαρακτηριστικά , δεν ειναι εκει το ζητημα.

Για τους τσαμπατζίδες υπαρχει παντα κιη λυση χαρτι και σκανερ. :canthelp:

 

Καλως ηρθες, αν και αργοπορημένα. ^^


Edited by GhostPrince, 20 June 2018 - 14:32.

フカフカ

#4829 fatisis

fatisis

    Guitarist

  • Members
  • 1 posts

Posted 20 June 2018 - 14:33

Κυκλοφορουν πολλα βιβλία πάντος σε pdf  η video, μην ψαχνεις τοσο για μάνγκα , δες γενικοτερα για σχεδιο, ανατομια, προοπτικη, χρωμα κτλπ.

το να κάνεις λιγο μεγαλύτερο το κεφαλι η τα χαρακτηριστικά , δεν ειναι εκει το ζητημα.

Για τους τσαμπατζίδες υπαρχει παντα κιη λυση χαρτι και σκανερ. :canthelp:

 

Καλως ηρθες, αν και αργοπορημένα. ^^

 

Ναι, γενικά θέλω... Όχι σκάνερ! Απαπα  :cry5:

 

Αργοπορημένα, τι εννοείς;  :dazed:  :colddd:  :yawn2:  Χαχα


cb19eb64932af9b994028a86893ca7dfb44128aa


#4830 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 20 June 2018 - 14:37

Για μένα πήγαινε το αργοπορημένα χαχαχ

 

brw αν σε ενδιαφέρει το ανιμεσιον, δοκιμασε το toonboom. Για 2D πάντα.


フカフカ