Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

* * * * * 7 votes

[New member Section]:A few words about yourself


  • Please log in to reply
4850 replies to this topic

#3301 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 01 June 2010 - 14:52

Γεια και απο εμενα.... παρακολουθω το forum καποιο καιρο τωρα, αλλα μολις χτες αποφασισα να γραφτω. Βλεπω animes απο την εποχη τoυ καπαμαρου, του υποβρυχειου κεραυνος και του "time bokan" (αθανατα junior TV και 0-6).
Απο πιο συχρονα αυτα που ξεχωριζω ειναι τα One Piece, απο animes, Angel Sanctuary και οι Getbackers (και αλλα), απο manga. Επισης ειμαι "προσκυνητης" και φανατικος συλλεκτης των Ευρωπαικων κομικς. Τα λεμε in forum!:tensai:

#3302 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 01 June 2010 - 17:42

καλώς ήρθες.

#3303 Kino no Tabi

Kino no Tabi

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 05 June 2010 - 17:06

Γεια!!! Αργησα λιγο να δικτυωθω με την παρεα σας αλλα τελικα σας βρηκα! (τυχαια) Δεν θυμαμαι πως, μαλον εψαξα στον γουγλο...

Λοιπον... με λενε Ευτυχια και απο anime ειμαι σαν την Kino no Tabi εξωτερικα και εσωτερικα! Λατρευω τα ταξιδια και συγκεκριμενα τα ταξιδια με ποδηλατο γι αυτο ειμαι και σαν τον Shinozaki Mikoto απο το Overdrive!

Τα υπολοιπα θα τα βρουμε σε καποιο αλλο ποστ!!
See you around the forum...
I do not know whether everyone is crazy or it is just you...

#3304 Paprika!

Paprika!

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 06 June 2010 - 16:50

Γεια σας ! :hi: Ονομάζομαι Paprika και χαίρομαι που είμαι είμαι πλέον μέλος της παρέας σας. Αγαπώ ιδιαίτερα την ιαπωνική κουλτούρα και θεωρώ τα manga και τα anime ως αναπόσπαστα κομμάτια της ιαπωνικής παράδοσης, δεδομένης της μακρόχρονης ιστορίας και της παγκόσμιας αναγνώρισής τους. Αν και δεν έχω ακόμη προλάβει να εξερευνήσω ολόκληρο το site, είμαι βέβαιη πως στις σελίδες του θα βρω πολύτιμες και ενδιαφέρουσες πληροφορίες. Μια και είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω σε forum σχετικά με το anime, θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά όσους συντελούν στο να διαδοθεί αυτό το υπέροχο είδος (είτε ηλεκτρονικά είτε έντυπα) και βοηθούν τους θαυμαστές του να έχουν πρόσβαση σε κάθε νέα πληροφορία και εξέλιξη!

Προς το παρόν σας χαιρετώ και θα τα πούμε και πάλι μέσα στα forums! :riiight:

#3305 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 06 June 2010 - 17:05

καλως ηρθατε στο φορουμ!
καλη διαμονη,διαβαστε τους κανονες λειτουργιας , ψαξτε για τα θρεντ που σας ενδιαφερουν και ποσταρετε οσο θελετε.

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#3306 Shinobi no mono

Shinobi no mono

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 13 June 2010 - 22:26

γεια σας και απο εμενα παιδες!!με λενε γιαννη και ειμαι απο θεσσαλονικη!!!ειμαι 18 χρονων και μολις τελιωσα με τις !%@^εξετασεις!!!!anyway ειμαι πορωμενος με manga kai anime απο την εποχη τοy kapamaru .hobby μου ειναι περα απο τα παραπανω η μουσικη τα fantasy novels,story writing και η γυμναστικη!!

#3307 Glaurung

Glaurung

    Anime Fan

  • Members
  • 234 posts

Posted 13 June 2010 - 22:35

γεια σας και απο εμενα παιδες!!με λενε γιαννη και ειμαι απο θεσσαλονικη!!!ειμαι 18 χρονων και μολις τελιωσα με τις !%@^εξετασεις!!!!anyway ειμαι πορωμενος με manga kai anime απο την εποχη τοy kapamaru .hobby μου ειναι περα απο τα παραπανω η μουσικη τα fantasy novels,story writing και η γυμναστικη!!


Καλός σε δεχτήκαμε ! Καλά να περνάς τώρα το καλοκαίρι , σου εύχομαι να πετύχεις και τους στόχους σου :ureshii:
Posted Image

#3308 arachne-sama

arachne-sama

    Starting...

  • Members
  • 18 posts

Posted 15 June 2010 - 14:32

καλησπερα σε ολους!!!!:hi: ειμαι η κατερινα και ειμαι 19 χρονων.Διαβαζω το forum αρκετο καιρο μεσω του αδερφου μου του nikos21 και μολις εχθες γραφτηκα!!!Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω τοσο μεγαλη πειρα οσο καποιοι αλλοι σε manga κ anime αλλα αυτο με τον καιρο θα το καλυψω :wooi2: χαιρομαι που υπαρχει ενα site στο οποιο μπορουμε να μιλαμε να σχολιαζουμε κ να ανταλλαζουμε πληροφοριες σε οτι αφορα την ιαπωνικη κουλτουρα!(εχει τυχει να προσπαθησω να κανω συζητηση στην κολλητη μου για το one piece και το μονο που καταφερα να αποσπασω ηταν ενα<Αααα....δηλαδη κατι σαν μικι-μαους???):Crying2:
αυτααα..... Α το βρηκα πολυ ωραιο εξυπνο να υπαχει αυτο το thread (thread λεγετε ετσι?)γιατι ετσι γνωριζομαστε μεταξυ μας και φευγει κ η αμηχανια του πρωταρη!θα τα πουμε ξανα μεσα στο forum φιλακια πολλα:byejg9:

#3309 FallenSpiritGR

FallenSpiritGR

    ~From Hell i came~

  • Members
  • 248 posts

Posted 15 June 2010 - 16:38

καλησπερα σε ολους!!!!:hi: ειμαι η κατερινα και ειμαι 19 χρονων.Διαβαζω το forum αρκετο καιρο μεσω του αδερφου μου του nikos21 και μολις εχθες γραφτηκα!!!Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω τοσο μεγαλη πειρα οσο καποιοι αλλοι σε manga κ anime αλλα αυτο με τον καιρο θα το καλυψω :wooi2: χαιρομαι που υπαρχει ενα site στο οποιο μπορουμε να μιλαμε να σχολιαζουμε κ να ανταλλαζουμε πληροφοριες σε οτι αφορα την ιαπωνικη κουλτουρα!(εχει τυχει να προσπαθησω να κανω συζητηση στην κολλητη μου για το one piece και το μονο που καταφερα να αποσπασω ηταν ενα<Αααα....δηλαδη κατι σαν μικι-μαους???):Crying2:
αυτααα..... Α το βρηκα πολυ ωραιο εξυπνο να υπαχει αυτο το thread (thread λεγετε ετσι?)γιατι ετσι γνωριζομαστε μεταξυ μας και φευγει κ η αμηχανια του πρωταρη!θα τα πουμε ξανα μεσα στο forum φιλακια πολλα:byejg9:

καλος σε βρηκαμε κατερινιο και ευχομαι καλη συνεχεια και να καλλυψεις το καινο σου .. και εγω το παθενω με τους φοιλους μου αυτο οποτε Welcome to the club...
Posted Image
Spoiler: AnimeList

#3310 Rebus

Rebus

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 16 June 2010 - 14:43

Καλησπερα, αν και ειμαι εγγεγραμμενος στο φορουμ καιρο λεω να συστηθω ;) Λοιπον με λενε Γιαννη και ειμαι 32, μεγαλωμενος με παλια καλα ανιμε...ειναι ενα κολλημα που δεν τελειωνει ποτε...

#3311 mishira nu nin

mishira nu nin

    見知らぬ人

  • Members
  • 113 posts

Posted 16 June 2010 - 17:14

καλησπέρα λοιπόν και από μένα..είμαι ο Δημήτρης και μένω θεσσαλονίκη και αποφάσισα και εγώ να εγγραφώ στο site. Μεγάλωσα με τα anime και αργότερα άρχισα να διαβάζω manga και μου αρέσει γενικά η ιαπωνική κουλτούρα :)

#3312 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 16 June 2010 - 22:28

Καλωσήρθατε παίδες και παιδούλες. Καλή διαμονή στο forum, πλέον δεν υπάρχει επιστροφή :hiding_something:

E5VV38U.jpg


#3313 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 16 June 2010 - 23:45

Καλωσήρθατε παίδες και παιδούλες. Καλή διαμονή στο forum, πλέον δεν υπάρχει επιστροφή :hiding_something:

Κρύβε λόγια εσύ ντέ, κρύβε λόγια...

Οοοο μα ναί περάστε:) Όλοι καλοδεχούμενοι.:wis:

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#3314 HelenGreece4ever

HelenGreece4ever

    Girisha

  • Members
  • 183 posts

Posted 17 June 2010 - 14:04

Γειά, με λένε Ελένη, είμαι 13 χρονών και ειμαι από Αθήνα

Edited by HelenGreece4ever, 17 June 2010 - 19:34.

る  ギ

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#3315 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 17 June 2010 - 14:18

welcome μικρουλα! τα greeklish δεν επιτρεπονται :ureshii:!!

Posted Image