Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

H πρώτη μου προσπάθεια


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Serina

Serina

    Elfen Lied Freak!

  • Members
  • 63 posts

Posted 05 November 2007 - 00:03

Γειά σας!

'Εχω περίπου μια εβδομάδα που ασχολούμε με το photoshop και θέλω να ακούσω κάποιες συμβουλές, κάποιες διορθώσεις ή οτιδήποτε τέλοσπάντων που θα με βοηθήσει να κάνω το χόμπι μου καλήτερο!

Posted Image

Ευχαριστώ για τον χρόνο που μου διαθέσατε! :nod:

#2 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 05 November 2007 - 00:11

Βασικα αυτο που εξεχει στο μαχαιρι στη δευτερη κοπελα φαινεται λιγο περιεργο, δωσε πιο καλο σχημα και το αιμα λιγο πιο κοκκινο γιατι φαινεται σαν ζελε
Γενικα ομως μου αρεσε πολυ


Posted Image


#3 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 05 November 2007 - 00:13

For a first time is nice :3
Απλα θελει λιγη δουλεια το extraction(αν κανεις extract με το polygonal lasso,switch to the pen tool for better results),οπως και το text(white outer glow on red looks kinda bad...try blending the text,ή βαλτου καποιο effect που να μη χτυπαει στο ματι...text is decoration after all...also ενα font εκτος των default των windows θα ηταν καλο Χ3)
ganbatte ne :3

#4 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 05 November 2007 - 00:13

Πολυ ωραιο... το μονο "ψεγαδι" (αν θεωρηθει δλδ) ειναι οτι ειναι Higurashi και οχι Higashi (νομιζω δλδ)... κατα τα αλλα keep up the good work :D
Posted Image

#5 Serina

Serina

    Elfen Lied Freak!

  • Members
  • 63 posts

Posted 05 November 2007 - 00:27

Πολυ ωραιο... το μονο "ψεγαδι" (αν θεωρηθει δλδ) ειναι οτι ειναι Higurashi και οχι Higashi (νομιζω δλδ)... κατα τα αλλα keep up the good work :D


Ναι δυστυχώς αυτό το ανακάλυψα πολύ αργά! Την είχα κάνει ήδη την πατάτα μου! :nosey::emptyonexg1:

Ευχαριστώ πολύ πάντως όσους σχολίασαν και με συμβούλεψαν, θα προσπαθήσω να γίνω ακόμα καλήτερη!

#6 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 05 November 2007 - 00:30

ναι αλλα ειναι το μονο που διορθωνεται σχεδον αμεσως ;)
Posted Image

#7 bleach2black

bleach2black

    playing the angel

  • Members
  • 140 posts

Posted 18 November 2007 - 22:06

Εκπληκτική δουλειά, αν και δε ξέρω το Anime.
Posted Image

#8 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 19 November 2007 - 04:18

Για 1η φορα ειναι αρκετα καλο!
Το extraction πραγματι θελει λιγη δουλεια στην αριστερη rena και το text θελει ισως ενα stroke ελαφυ αντι για glow.

Καλη αρχη εκανες, μην το αφησεις ;)

#9 Thoririn

Thoririn

    Silence equals sane

  • Members
  • 59 posts

Posted 06 December 2007 - 17:30

Για πρωτη φορα ειναι πολυ καλο!
Να προσεξεις λιγο το blur & Sharpen στα περηγραματα, τα μαλια στην αριστερη κοπελα ειναι πιο sharp στο περηγραμα απο την δεξια που ειναι πιο blur... keep up the good work!:thumbup:

:wis:


#10 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 07 December 2007 - 03:20

Λίγο πολύ ότι είπανε οι προλαλήσαντες για τα κοψίματα κλπ. Για πρώτη φορά είναι αρκετά καλό! (όσο θυμάμαι και βλέπω τα πρώτα μου κλαίω...απο τη συγκίνηση :P) Μία φιλική συμβουλή όμως αν σε ενδιαφέρει να δουλέψεις siggies κάνετα μικρότερα αν μή τι άλλο γεμίζουν πιο εύκολα ;)
Posted Image