Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Χειμερινές Προβολές στο Nosotros!


  • This topic is locked This topic is locked
277 replies to this topic

#16 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 24 October 2007 - 08:36

Και αναρωτιομουν ποτε θα αρχισουν:wis:
Θα ερχομαι φυσικα!

Και επειδη εγιναν ηδη καποιες προτασεις,η δικη μου προταση ειναι το Toki Wo Kakeru Shoujo απο AC:blingeye2:

#17 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 24 October 2007 - 09:11

Μπράβο!!! Άντε άλλο ένα countdown schedule ξεκίνησε! Απο τότε που γράφτηκα στο φορουμ ήταν το 1ο πράγμα που μου κίνησε το ενδιαφέρον και φυσικά είχα ξενερώσει που είχα χάσει τις τελευταίες προβολές.
I can't wait :)
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#18 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 24 October 2007 - 09:35

Η ερωτηση μου, που ισως να ειναι προιον σαλονικιοτικης ζηλιας, ειναι κατα ποσο μοιαζει η αιθουσα σας με την φωτο στο πρωτο ποστ...

::'D:'D
Posted Image

#19 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 24 October 2007 - 10:50

Η ερωτηση μου, που ισως να ειναι προιον σαλονικιοτικης ζηλιας, ειναι κατα ποσο μοιαζει η αιθουσα σας με την φωτο στο πρωτο ποστ...

::'D:'D


νομίζω πρέπει να οργανωθούμε Άγιου.
επιβάλετε.

Καλή επιτυχία σε Matsu και Lockie και σε όσους συμμετέχουν.

#20 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 24 October 2007 - 11:30

Η ερωτηση μου, που ισως να ειναι προιον σαλονικιοτικης ζηλιας, ειναι κατα ποσο μοιαζει η αιθουσα σας με την φωτο στο πρωτο ποστ...

::'D:'D

Καθολου...
Για την ακριβεια,δεν ειναι καν αιθουσα:
Αλλα την δουλεια της την κανει μια χαρα:wooi2:

Και μιας και το αναφεραμε,οταν λεμε 'Χειμερινές Προβολές' θα τις συνεχισουμε ολο το χειμωνα?
Γιατι οι καιρικες συνθηκες μπορει να μας δυσκολεψουν λιγο:terror2:

#21 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 24 October 2007 - 11:49

αχεμ...

οι χειμερινές προβολές γίνονται στην αίθουσα κάτω ρε Σκανδιναβε , όχι στην ταράτσα...

Spoiler:


#22 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 24 October 2007 - 13:02

Καθολου...
Για την ακριβεια,δεν ειναι καν αιθουσα:
Αλλα την δουλεια της την κανει μια χαρα:wooi2:

Και μιας και το αναφεραμε,οταν λεμε 'Χειμερινές Προβολές' θα τις συνεχισουμε ολο το χειμωνα?
Γιατι οι καιρικες συνθηκες μπορει να μας δυσκολεψουν λιγο:terror2:

Θα προσπερασω λοιπον τα στατιστικα σου Σεσιλια μου, μου φτανει που εχεις ανεβασμενο charisma και χαιρομαι να σε βλεπω...Το Nosotros οταν πηγαμε το καλοκαιρι, και ακομα και τωρα, ειναι σε φαση ανακαινισης. Και φυσικα Nosotros ειναι ολοκληρο το κτισμα, και οχι μονο η ταρατσα στην οποια ανεβηκαμε το καλοκαιρι και της οποιας την σκαλα ο Dante με ρυθμικες κινησεις πηγε να ριξει..:hahaha:...Οταν λεμε λοιπον "Χειμερινες Προβολες" σημαινει οτι θα τις συνεχισουμε ολο το χειμωνα, και αν ολα πανε καλα, και δεν τους μαγαρισουμε τον χωρο, απ'οτι μου ειπαν τα παιδια, μπορουμε να μπουμε πλεον μεσα σαν Anime.gr και να εχουμε δικη μας μερα γενικα..προς το παρον τις προβολες τις κανουμε υπο την Κινηματογραφικη Ομαδα του Nosotros. Το καλοκαιρακι παλι, οταν ξαναρθει (αμαν καναμε να φυγει το τωρινο), μαλλον θα ανεβουμε παλι ταρατσα, αλλα αυτο κανονιζεται εν καιρω...
Το μονο που θελω να παρακαλεσω οσους ερθουν, ειναι να δειξουμε ενα επιπεδο, και οταν φευγουμε, να μην αφησουμε την αιθουσα ρημαδιο..μην νομιζουν οτι κανανε επελαση οι Ουνοι!..για να μπορουμε να συνεχισουμε να κανουμε προβολες, και η συνεργασια μας με το Nosotros να γινει μονιμη..:congrats:
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#23 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 24 October 2007 - 15:15

τα βλεπουμε στην ΝΕΤ,τα εχουμε ολοι στην συλλογη μας,δεν λεω ειναι γαμω να τα βλεπεις σε μεγαλη οθονη αλλα οχι αλλο Τζιμπλι.
ψοφος κακος στον μιγιαζακι και στην ιδια ταινια που εχει γυρισει παμπολλες φορες.



ναι και εγω εχω 750 ανιμε στην συλλογη μου τι θα πει ότι δεν πρεπει να δω κανενα...ελεος ποια...
και τον αν προτημας ή όχι τον miyazaki είναι δικο σου θέμα και μόνο...
εμενα προσωπικα μου αρεσει...
γιατι όλοι την έχουμε δει προοδευτικοι...να ξερεις αν δεν ήταν ο Miyazaki ούτε οι μισοι που βλέπουν ανιμε δεν θα είχαν ασχολυθει...είναι καλο να σεβόμαστε τα ρετρο πράγματα...
και ναι στην ελλαδα έχει παιχτει πολυ το Naussica το spirited away...αλλα όπως νομίζω ότι θα ξέρεις υπάρχουν και πραγματα στα stoudio ghibli λιγότερο γνωστα στην Ελλαδα...όπως το pom poko & το cat returns και πράγματα που δεν είναι του Miyazaki οπως το grave of the fireflies ...
επισης τι studio Ghibli εχουν κάνει και το ανιματιον στο evangelion...οπότε μάλλον λιγο περιορισμένη άποψη έχεις πανω στο θέμα...:nosey:

Posted Image
I shall conquer the universe...

#24 etellen

etellen

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 24 October 2007 - 15:24

Βασικα, την διοργανωση την αναλαμβανω μαζι με την Lockie, απλα εγω πηγα και συνεννοηθηκα με τα παιδια του Nosotros και ειπα να γινει η ανακοινωση...γι αυτο, αν αγαπητε admin δεν σου κανει κοπο, βαλε και την Lockie στα credits...χεχε...λογικα, λοιπον, θα δειχνουμε 4 επεισοδια καθε φορα, γιατι πρεπει να προλαβαινουμε και τις συγκοινωνιες για να γυρισουμε σαν ανθρωποι...επειδη το συγκεκριμενο με το οποιο θα ξεκινησουμε εχει 3 επεισοδια, αμεσως επομενη σειρα θα ειναι το death note, που επισης εξεφρασαν επιθυμια τα παιδια του Nosotros να το δουνε...κατα συνεπεια, η μερα που θα ολοκληρωθει το Now and Then, Here and There, θα ξεκινησει και το Death Note...παντως εννοειται προτασεις γινονται δεκτες ετσι?Καποια στιγμη τα παιδια του Nosotros ειπαν οτι θελουν να κανουμε και ενα αφιερωμα στο στουντιο Ghibli, οποτε μπαινει κι αυτο στα σχεδια μας...


Βασικά το Now And then, Here and There είναι 13 επειδόσια όχι 3 Ματσάκι.
Προβολών επάνοδος λοιπόν...
Ωραία. Το είχα άγχος τι θα κάναμε φέτος. Αντε και καλή αρχή.
"I'm the Law"
The Judge

#25 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 24 October 2007 - 15:28

ναι και εγω εχω 750 ανιμε στην συλλογη μου τι θα πει ότι δεν πρεπει να δω κανενα...ελεος ποια...
και τον αν προτημας ή όχι τον miyazaki είναι δικο σου θέμα και μόνο...
εμενα προσωπικα μου αρεσει...
γιατι όλοι την έχουμε δει προοδευτικοι...να ξερεις αν δεν ήταν ο Miyazaki ούτε οι μισοι που βλέπουν ανιμε δεν θα είχαν ασχολυθει...είναι καλο να σεβόμαστε τα ρετρο πράγματα...
και ναι στην ελλαδα έχει παιχτει πολυ το Naussica το spirited away...αλλα όπως νομίζω ότι θα ξέρεις υπάρχουν και πραγματα στα stoudio ghibli λιγότερο γνωστα στην Ελλαδα...όπως το pom poko & το cat returns και πράγματα που δεν είναι του Miyazaki οπως το grave of the fireflies ...
επισης τι studio Ghibli εχουν κάνει και το ανιματιον στο evangelion...οπότε μάλλον λιγο περιορισμένη άποψη έχεις πανω στο θέμα...:nosey:

ναι ειμαι και πολυ προγκρεσηβ.
εγω δεν ξεκινησα με μιγιαζακι παντως.
για να ειναι λιγοτερο γνωστα λογικα ειναι και λιγοτερο καλα.
οσο για το NGE δεν μου ειπες κατι θετικο.

Posted Image


#26 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 24 October 2007 - 15:59

Βασικά το Now And then, Here and There είναι 13 επειδόσια όχι 3 Ματσάκι.
Προβολών επάνοδος λοιπόν...
Ωραία. Το είχα άγχος τι θα κάναμε φέτος. Αντε και καλή αρχή.

Εφαγα κι εγω ενα 1 απο λαθος πληκτρολογηση μωλιεεεεεεε...:deadga6:...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#27 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 24 October 2007 - 16:00

Pleace,brothers and sisters,find the hippie spirit in you and make love,not war...

Προτείνω να προβάλετε το Angel Sanctuary και το Strawberry Panic,όπως επίσης θέλω πολύ να δώ και το Monster.Αν και ακόμη και αν δεν τα προβάλετε πάλι θα είμαι εκεί να σας πρίζω,αλλά πιστεύω θα ήτανε πολύ ενδιαφέρουσες σειρές να προβληθούν...
Posted Image

#28 paraniaproject

paraniaproject

    mad design

  • Members
  • 1 posts

Posted 24 October 2007 - 16:44

bravo!!bravo!!endiaferon......!
Posted Image
Spoiler:

#29 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 24 October 2007 - 17:54

θελω αν μπορειτε να μου πειτε τα εξης

Ποσο παει το εισητηριο?

Μεχρι ποτε θα σας πουμε ποιοι θα ρθουμε?

και τι θα πεζει απο φαγητο ?

αυτα...

Ο θεσαλονικιος που μας την λεει για τον χωρο της αιθουσας του λεω οτι οντως δεν ειναι αυτος... ειναι ο παρακατω σορρυ...

Spoiler:


#30 spyo

spyo

    Το αρνι τσιμπιτσι

  • Members
  • 540 posts

Posted 24 October 2007 - 18:03

valte ligo gungrave na doume kana brandon heat ekei na niosume :P