Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Nightmare


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#31 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 10 April 2008 - 20:50

Απλώς οι εμφανίσεις τους δεν έιναι πολύ συνηθισμένες.Σπάνιες θα τις αποκαλούσα. Το λέω αυτό διότι βλέπω σχεδόν όλες τις μουσικές(κυρίως) εκομπές που προβάλλονται Ιαπωνία και δεν τους έχω πολυ πετύχει.


Και εδώ έχω να καταγγείλω ότι τα για να βρεις τραγούδια τους είναι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ δύσκολο!:Crying2:

Λογικο ειναι XD Visual kei bands,ακομα και major,σπανια καλουνται σε τετοιες εκπομπες...

Ιt is?:o δε θα το λεγα..Lj is no1 place to find everything by them :3

#32 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 10 April 2008 - 23:00

Εντάξει, φυσικά και υπάρχει διαφορά ανάμεσα στην Kumi, ξέρω γω, και τους Naito :3 H Kuu είναι στα τηλεοπτικά πλατό μέρα παρά μέρα (μέχρι να ξεσπάσει αυτό το χαζοσκάνδαλο βέβαια XD) Τους Nightmare από την άλλη, μετά το συμβόλαιό τους με τη VAP, θα τους δεις να εμφανίζονται στο Music Fighter ή το Music Japan όποτε κυκλοφορούν καινούριο single (μέχρι και το Hey! Hey! Hey! έφτασε η χάρη τους ΧDDD). Μπορεί να μην είναι και το Kouhaku Utagassen, αλλά από το Hotwave όπου εμφανίζονται συνήθως τα visual kei συγκροτήματα είναι μεγάλη βελτίωση, desho?:nosey:
Αλλά visual-kei συγκρότημα είναι, οπότε λογικό, όπως είπε και η yami-chan :3

ΥΓ. hachix山P, Livejournal ή jpopsuki will show you the light XD

6dqFccT.gif


#33 hachix山P

hachix山P

    Uso datte ite o, Joe!

  • Members
  • 126 posts

Posted 10 April 2008 - 23:20

θα προτιμήσω το LJ μιας και έχω ήδη account!Thanks people!
Πάντως αν και visual kei υπάρχουν συγκροτήματα του είδους που εμφανίζονται και πιο συχνά στα media!(νομίζω)Μάλλον είναι και η "πολιτική" τους τέτοια.. Ίσως δεν τους αρέσει κιόλας να γίνονται μαϊντανοί σαν την Koda πχ..(:whistling:!
Και όταν τους είδα στο Heyx3 έπαθα σοκ!"Θα χιονίσει" είπα!Πάλι καλά που τους βλέπουμε και σε κανα MS και MF!!!

LJ showed me the light!God bless LJ!
Posted Image

#34 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 10 April 2008 - 23:29

^ αυτο το τελευταιο ξαναπες το! δοξα και τιμη στο lj και τους users του , τιποτα αλλο!!!

και αν δεν βρισκονται οι Nightmare, τι να πουνε αλλοι κι αλλοι.. :uhh:
Atsushi-sama knows ποσο καιρο εψαχνα αυτο το ρημαδιασμενο το You're my Disease PV των Schwein σε αναλυση της προκοπης (και με το 90% των λινκς να εχουν αποδημησει εδω και καιρο...) :sadist:
με ενα προχειρο search στα σωστα μερη αμεσως θα τους βρεις!!^^

Posted Image

Spoiler: &#33909


#35 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts

Posted 11 April 2008 - 11:12

εχεις δισκογραφεια τους??????????απο που???:nosey:σε ζηλευω!!!το limewire ελαχιστα τραγουδια εχει!!!πες μου plizzzzz:congrats: απο που την βρικες!!
[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#36 hachix山P

hachix山P

    Uso datte ite o, Joe!

  • Members
  • 126 posts

Posted 11 April 2008 - 14:01

Πηγαινε στο livejournal.com και ψάξε!^^
Εγώ "είδομεν το φως το αληθινό" εκεί!
Τα πάντα θα βρεις!^^
Posted Image

#37 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 11 April 2008 - 14:44

εχεις δισκογραφεια τους??????????απο που???:nosey:σε ζηλευω!!!το limewire ελαχιστα τραγουδια εχει!!!πες μου plizzzzz:congrats: απο που την βρικες!!



λοιπον...πρωτα σταματηστε να κατευαζετε απο λιμεγογαιρ
...τωρα..
google....sto searh ~utorrent~
homepage-download- utorrent 1.7.7. stable (κατευασε το)
open
μετα...
http://mullemeck.serveftp.org/
sigh up & then
Tracker
ελπιζω να καταλαυες>>>
αν δν τα καταφερεις καλα κανε με αντ στο msn να σε βοηθησω απο εκει
Ja~nne
Posted Image

#38 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts

Posted 11 April 2008 - 17:08

ok!!!!10000000000 thnx!!!!

δεν μου ανοιγει.....το utorret το εχω ηδη αλλα δεν μου ανοιγει τν σελιδα...δλδ βγαζει μια blank page μονο....:nod2:

τελικα τα καταφερα!!!10000000000 thnx!!!!:gotit:

αμην!!μου βγηκε η πιστη αλλα τελικα οκ!!!!:wis:
[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#39 ChaosTheory

ChaosTheory

    Metrosexual my @$$

  • Members
  • 32 posts

Posted 11 April 2008 - 19:49

Φοβεροιιι!

Eξάλλου από nightmare δεν ήταν και το soundtrack του death note?
Λογικα(ΛΟΓΙΚΑ πάντα) θα πρεπε να τους ξέρουν μιας και το death note είτε βλέπεις είτε όχι anime κάτι παίρνει το αφτί σου...Προσωπική εμπειρία λέμε τωραα...
IPosted ImagePARAMORE

#40 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 12 April 2008 - 15:51

heyz~btw να περιμενετε σε λιγο καιρο τον καινουργιο τους δισκο
21/5/2008 γιλ μπι ριλισντ
γƒγ‚¤γƒγƒ΅γ‚ΆοΌNightmare Official Site
Posted Image

#41 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts

Posted 12 April 2008 - 15:57

εγω μπαινω συχνα στο official site τους για να δω τις pic αλλα δεν εχει ιαπωνικα το pc μου!!!!:erk:
[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#42 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 15 April 2008 - 16:11

Εγώ έχω ολο το πρωτο τους CD που λέγεται Libido!!!!
οποιος το θελει ασ μου κανει πμ να το στειλω λινκ στο megaupload να το κανει DL!! :D


If someone of the admins or the mods think that this is not allowed they can edit it or delete!!!

Thanks!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#43 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 22 April 2008 - 14:54

εγω μπαινω συχνα στο official site τους για να δω τις pic αλλα δεν εχει ιαπωνικα το pc μου!!!!:erk:


αν εχεις το cd ton windows το διορθωνεις κ αυτο~
το βαζεις μεσα...κ μετα
~εναρξη
~πινακας ελενχου
~τοπικες ρυθμισεις κ ρυθμισεις γλωσσας
~γλωσσες (2ο πανω)
~κλικ στο κουτακι εκγατασταση αρχειων ανατολιτικης γλωσσας
...μετα τα αλλα τα κανει μονο του...restart k ready~
ENJOY
Posted Image

#44 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts

Posted 24 April 2008 - 13:08

ναι το θεμα ειναι οτι ειμαι και τοσο ζωο που εχασα το cd των windows και οσο το ψαχνω τοσο δεν το βρισκω....:nod:



εχω κατεβασει ολο το σι ντι ανιμα,φοβερο ειναι,το dirty(πρεπει να ειναι το single)και δεν βρισκω το libido!ουτε το ultimate circus!:terror2:
[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#45 Nightwalker

Nightwalker

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 24 April 2008 - 15:58

δεν βρισκω το libido!ουτε το ultimate circus!:terror2:

Εδώ :+: JRock Visual Kei Downloads 7.0 A-ya :+:: Nightmare - Discografia θα βρεις ότι θες από Nightmare ακομά και τα πρώτα τους, πριν το Ultimate Circus και στην αρχική σελίδα έχει και άλλα συγκροτήματα. Δυστυχώς δεν έχει το Dirty, το πιο καινούργιο που έχει είναι το Konoha single. Ίσως το βάλουν αργότερα.