Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Nightmare


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#16 stainless

stainless

    Sutenresusei

  • Members
  • 88 posts

Posted 19 November 2007 - 07:11

Εμενα αντιθετα μ'αρεσει πιο πολυ το "εφηβικο"...:wooi2:
τι διαολο εφηβος θα ημουν αλλωστε?

Α, και κατι ακομα, αν δεν κανω λαθος, υπονοησες οτι η φωνη του Ruki απο Gazette δεν ειναι και πολυ καλη, ετσι???
Το καλο που σου θελω, κανε κανα edit πριν το δει η yami-chan!!! xD
:fromabove::run::run:


Δεν είμαι έφηβη, αλλά και να ήμουν πάλι δεν θα τους άκουγα. (Ο λόγος είναι ότι και ως έφηβη άκουγα "σκληρά"...)
Το μόνο edit που έκανα ήταν γιατι έγραψα "GezettE" αντί για "GazettE".
Η φωνή του Ruki είναι καλή. Μάλιστα είδα και όλη την Decomposition Beauty (Meaningless Art that People Showed) συναυλία σε dvd και μπορώ να πω πως με ενθουσίασε και γενικά ακούω πολύ το συγκεκριμένο συγκρότημα...
Στο προηγούμενο ποστ μίλησα για "χροιά" φωνής. Αυτό το κάτι που μπορεί να έχει μια φωνή και να την κάνει ιδιαίτερη. Ο Ruki έχει ιδιαίτερη φωνή. Αλλά την βάζω πιο κάτω από Hizumi και Satoshi.
Υποκειμενικότητα το λένε...

#17 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 19 November 2007 - 14:07

Ο Ruki έχει ιδιαίτερη φωνή. Αλλά την βάζω πιο κάτω από Hizumi και Satoshi.

he does..that's why we like it X333
he started as a drummer after all,not as a vocalist :3
later he found out that he CAN sing :hahaha:
and i like Hizumi and Satoshi too equally <3 <3

as for Yomi..σε καποια τραγουδια μου αρεσει η φωνη,σε καποια οχι..he sounds like he's singing with his nose most of the time o.o and it's annoying at some points..

#18 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 19 November 2007 - 15:38

Δεν είμαι έφηβη, αλλά και να ήμουν πάλι δεν θα τους άκουγα. (Ο λόγος είναι ότι και ως έφηβη άκουγα "σκληρά"...)
Το μόνο edit που έκανα ήταν γιατι έγραψα "GezettE" αντί για "GazettE".
Η φωνή του Ruki είναι καλή. Μάλιστα είδα και όλη την Decomposition Beauty (Meaningless Art that People Showed) συναυλία σε dvd και μπορώ να πω πως με ενθουσίασε και γενικά ακούω πολύ το συγκεκριμένο συγκρότημα...
Στο προηγούμενο ποστ μίλησα για "χροιά" φωνής. Αυτό το κάτι που μπορεί να έχει μια φωνή και να την κάνει ιδιαίτερη. Ο Ruki έχει ιδιαίτερη φωνή. Αλλά την βάζω πιο κάτω από Hizumi και Satoshi.
Υποκειμενικότητα το λένε...


Sorry, misunderstanding!!! Ενταξει, τη γλιτωσαμε!!! ^_^
Ε σιγουρα, τα 'χουμε πει αυτα: around appetite, the pumpkinpie....

#19 stainless

stainless

    Sutenresusei

  • Members
  • 88 posts

Posted 19 November 2007 - 16:55

he sounds like he's singing with his nose most of the time o.o and it's annoying at some points..


Ακριβώς αυτό.

#20 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 27 February 2008 - 09:28

Όσο κι αν μ' αρέσουν οι Naito, για τη φωνή του Yomi έχετε απόλυτο δίκιο. Άντε, σε πιο γρήγορα κομμάτια κάπως τα βολεύει, αλλά στις μπαλάντες φαίνεται καθαρά ότι υστερεί.:emptyonexg1:
Βέβαια, το ότι παραμένει ο τραγουδιστής έχει κι αυτό την εξήγησή του. Όταν οι Nightmare ήταν ακόμα indies, Nightmare και Sendai Kamotsu ήταν ένα και το αυτό. Όταν έγιναν major, έγιναν δύο συγκροτήματα. Συμφωνώ πως είναι προτιμότερος ένας άλλος τραγουδιστής στους Nightmare (κάν'το βρε Sakito, το αξίζει η μουσική σου), αλλά από την άλλη δε μπορώ να σκεφτώ καλύτερο frontman για τους Sendai Kamotsu από τον Yomi :3333

6dqFccT.gif


#21 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 posts

Posted 20 March 2008 - 12:25

Ο Yomi εχει υπέροχη φωνή ακόμη και στις μπαλάντες, Είναι αρκετά unusal. Τα αγαπημένα μου είναι WORLD, Alumina, Tokio Shounen, Hate, Raven Loud Speaaaker klp.
Κατεβάζω το WORLD ruler τώρα.. Νόμιζα ότι αναφερόταν μόνο στο WORLD, το opening του DN.... >>
Aναρωτιέμαι αν υπάρχει thread για τους GazettE....

#22 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 28 March 2008 - 23:47

ΑΝΑΚΟIΝΩΣΗ
HELLFEST 2008 France...NIgtmare will be there
(and if u don;t believe me
Hellfest 2008 Open-Air Edition, Clisson – Last.fm
check it out)
Posted Image

#23 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 28 March 2008 - 23:53

ΑΝΑΚΟIΝΩΣΗ
HELLFEST 2008 France...NIgtmare will be there
(and if u don;t believe me
Hellfest 2008 Open-Air Edition, Clisson – Last.fm
check it out)


quoi??????????? Nightmare in HELLFEST????????
το βρισκω εξαιρετικα απιθανο να ειναι οι γιαπωνεζοι Nightmare...
μηπως εννοει τους Γαλλους Nightmare απ τη Grenoble που ουδεμια σχεση εχουν οι μεν με τους δε?? πιο λογικο και πιθανο μου ακουγεται....

Posted Image

Spoiler: &#33909


#24 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 28 March 2008 - 23:56

hmm λες???
δν ξερω δεν το εψαξα το θεμα...
για κατσε μια να κοιταξω αν ισχιει..
(official band einai k αυτοι οι nightmare??
γιατι λογικα 2 official μπαντες με το ιδιο ονομα ...δν νομιζω να γινεται...
αν γινεται να ξερω...να το πω στα παιδια να λεμε την μπαντα PanterA
:hahaha::hahaha::hahaha:Just kidding.w8)
Posted Image

#25 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 29 March 2008 - 00:34

nice....guyz maybe i am wrong....it says that a nightmare band is going to play at hellfest but it doesn;t say if it is the :nightmare: i;m talking about,,,,i am gonna inform u later
Posted Image

#26 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 31 March 2008 - 15:03

Στο επίσημο site δε γράφει τίποτα για εμφάνιση στο Hellfest. Άλλωστε ξεκινούν live house περιοδεία τον Ιούνιο στην Ιαπωνία :3
Α, και βγάζουν καινούριο album με τίτλο Killer Show στις 29 Μαϊου ^____^

PS. I'm so digging the new site (that flash is awesome :3)

6dqFccT.gif


#27 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts

Posted 10 April 2008 - 16:45

Δεν ειναι αληθεια οτι ειναι γνωστοι!!!στην ιαπωνια οσους εχω ρωτησει,καν1ς δεν τους ξερει,και ειναι κριμα γιατι πολυ απλα ειναι τελοιοι,θεοι!!!αλλα ειναι πολυ δυσκολο να βρει καποιος τραγουδια τους!!
[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#28 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 10 April 2008 - 17:09

ξεσ ατομα απο Japan?nC
μιας κ αναφερθηκε,εχω δισκογραφια οποιος θελει
Posted Image

#29 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 10 April 2008 - 20:21

Εντάξει, δεν είναι τόσο γνωστοί όσο η Ayu ή τα Johnny's, αλλά είναι αρκετά δημοφιλείς. Αν ένα συγκρότημα που έπαιξε στο Budokan, μπαίνει στο εβδομαδιαίο Oricon top10 και εμφανίζεται σε τηλεοπτικές μουσικές εκπομπές δεν είναι γνωστό, τότε τι είναι; XDDD

6dqFccT.gif


#30 hachix山P

hachix山P

    Uso datte ite o, Joe!

  • Members
  • 126 posts

Posted 10 April 2008 - 20:41

Εγώ πάλι όσους ρώτησα απο Ιαπωνία για Nightmare τους ήξεραν.Απλώς οι εμφανίσεις τους δεν έιναι πολύ συνηθισμένες.Σπάνιες θα τις αποκαλούσα. Το λέω αυτό διότι βλέπω σχεδόν όλες τις μουσικές(κυρίως) εκομπές που προβάλλονται Ιαπωνία και δεν τους έχω πολυ πετύχει.Τα Johnny's,Ayu,Koda Kumi "και τα άλλα παιδια" είναι συχνοί καλεσμένοι!
Και όσο για το Hellfest μάλλον είναι οι Γάλλοι Nightmare μιας και εμφανίστηκαν και παλαιότερα εκεί.Λίγο δύσκολο να είναι το Ιαπωνικό band.
Και εδώ έχω να καταγγείλω ότι τα για να βρεις τραγούδια τους είναι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ δύσκολο!:Crying2:
Posted Image