Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Black Mages (pay attention)


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 16 September 2007 - 00:44

για όσους δη γνωρίζουν τους black mages τους δημιούργησε o nobuo uematsu ,πιο γνωστός ως ο κύριος που έγραψε τα ost του Final Fantasy Series(ooohh yesss) k παίζουν με rock/progressive τρόπο τα κομμάτια του FF k αλλα k alla.είναι ένα Japanese instrumental rock band k αξίζουν προσοχή

Posted Image


Posted Image

#2 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 16 September 2007 - 23:33

επειδή δη βλέπω k πολύ ανταπόκριση στο συγκεκριμένο thread( k κρίμα δηλαδή )απλά δείτε αυτό το βιντεάκι....
YouTube - One Winged Angel by The Black Mages
eeee
pppp
oooo
ssss
Posted Image

#3 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 07 November 2007 - 18:08

Μόλις είδα το βιντεάκι στο Youtube και μου άρεσε, πολύ καλή εκτέλεση και γούσταρα αρκετά όταν ακουγόντουσαν τα φωνητικά να λένε ''Sephiroth'':nod:
...let's see another one...searching black mages in Youtube
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#4 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 08 November 2007 - 02:01

Οι Black Mages είναι κορυφαίοι. Θα έδινα τα πάντα για να τους δω από κοντά, ενώ έχω ακούσει σχεδόν όλα τα τραγούδια τους. Δεν νομίζω να υπάρχει άτομο που να μην του αρέσουν :nod:

E5VV38U.jpg


#5 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 15 November 2007 - 03:25

Spoiler:


^_~

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#6 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 20 November 2007 - 00:39

Αν και δεν εχω παιξει ουτε ενα FF θα ομολογησω οτι ανατριχιαζω οταν το ακουω αυτο το κομματι.Ειναι αψογο.

#7 lou

lou

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 16 December 2010 - 19:36

εκτός από το επικό One-Winged Angel:head::head:
πολύ καλά των The Black Mages είναι και αυτά
όποιος έχει δει την ταινία τα γνωρίζει;)


[media]http://www.youtube.com/watch?v=n8NK6WlAQHA&feature=related[/media]


[media]http://www.youtube.com/watch?v=qwaoxq4WkYA[/media]
Posted Image

#8 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 16 December 2010 - 19:54

Οι Black Mages είναι κορυφαίοι. Θα έδινα τα πάντα για να τους δω από κοντά, ενώ έχω ακούσει σχεδόν όλα τα τραγούδια τους. Δεν νομίζω να υπάρχει άτομο που να μην του αρέσουν :nod:


Εγω αμα πηγαινα μετα θα εκανα και Sepukku.Ειναι απλα γαματοι!!!!Και φυσικα με τον θεο Nobuo απο πισω :nod::nod:
Posted Image

My 1st warn :hero: My 1st ban :riiight: 3rd Poster of the year:wis: