Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Paranoia Agent


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 November 2005 - 11:09

Korifaia seira, me edelos psycho ipothesi, apla foveri. Mistiriodeis epitheseis ehoun xekinisei apo ena paidi me inline skates kai me ena spasmeno ropalo htipontas "agnostous" sto kefali, horis vevaia na tous skotonei. Arhika na po oti shedio kai ihos einai se ipsilo epipedo apla logo tis fiseos tis ipothesis min perimenete na deite ta trella action sequence. To gmt me auti ti seira einai oti mehri ti mesi les "to ho" meta omos ti mesi sou pataei ena girisma kai se afinei na les "ohhh re si ti egine edo, gmo !!!!!!!!", e kai sto telos se stelnei edelos adiavasto. :) Osoi tin ehete parei deite tin asap. *************[psilo-]Spoiler*************Opoios thelei as dei prota to akira [se periptosi pou den to ehei kanei idi], tha voithisei :D
rsrGbGx.gif

#2 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 03 February 2008 - 21:01

Exω μια απορια..
κατεβασα τη σειρα σε .avi αλλα ειδα μπροστα σημα ενος fansub group .. ΤΟ περιεργο ειναι οτι ειναι dubb kai oxi sub..Υπαρχει subbed pouthena???

#3 Yoda-sensei

Yoda-sensei

    Starting...

  • Members
  • 17 posts

Posted 03 February 2008 - 21:18

Εγώ πάντως το έχω σε πολύ καλή ποιότητα από τους a4e όπου είναι σε .mkv και μπορείς να διαλέξεις αν θα είναι subbed ή dubbed.

#4 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 03 February 2008 - 21:22

Εγώ πάντως το έχω σε πολύ καλή ποιότητα από τους a4e όπου είναι σε .mkv και μπορείς να διαλέξεις αν θα είναι subbed ή dubbed.

Και γω απο αυτους το κατεβασα..πως επιλεγω?
Ακυρο το βρηκα χεχε

#5 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 03 February 2008 - 21:22

Πολυυυυυ "δυσκολη" σειρα...
Πραγματικα δεν θα την προτεινα σε κανεναν εκτος αν καποιος εχει πορωση με totaly psycho οτιναναι καταστασεις μυστηριου :P
Εμενα παντως με κουρασε παρα τα λιγα επεισοδεια της
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια

#6 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 03 February 2008 - 21:26

Ρε συ σημερα κατεβηκε και με το που ειδα το intro απλα κατι εκανε κλικ μεσα μου.
Θα το δω σε μια βδομαδα π τελειωνει η εξεταστικη αλλα ως τοτε απλα εχω μεγαλες απαιτησεις απο τη σειρα,.

#7 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 03 February 2008 - 21:26

Αυτή η σειρά είναι μια από τις αγαπημένες μου, μου κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο λεπτό.
Μ' άρεσε κ όλο το ψυχολογικό της υπόβαθρο κ δεν τη βρήκα καθόλου δύσκολη ή κουραστική.
Spoiler:

Posted Image


#8 Yoda-sensei

Yoda-sensei

    Starting...

  • Members
  • 17 posts

Posted 04 February 2008 - 03:29

Eze δες το οπωσδήποτε πραγματικά είναι μοναδική εμπειρία!
Γενικά πάντως να ξέρεις ότι είναι πολύ πειραματική και ιδιαίτερη και για αυτό να είσαι προετοιμασμένος για το τι θα δεις. Πάντως έχει πολύ προσεγμένο και πρωτοπόρο σχέδιο, καταπληκτικό animation, ευφυέστατες ιδέες και είναι γεμάτη μηνύματα και συμβολισμούς για την καθημερινότητά μας.
Αποτελεί κι εμένα μία από τις αγπημένες μου :wooi2: !

#9 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 04 February 2008 - 09:06

Eze k Yoda-sensei, από τη στιγμή που το έχουν βγάλει οι Anime-Kraze είναι κρίμα να το δείτε από a4e (καλά από a4e είναι κρίμα να δεις οτιδήποτε, αλλά είναι άλλο θέμα αυτό)

Παρόλο που τα γούστα μου είναι στο genre της συγκεκριμένης σειράς, δε με ξετρέλανε.

Posted Image


#10 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 04 February 2008 - 09:17

Αμα σας αρεσουν οι ταινιες και το στυλ του Satoshi Kon, τοτε θα σας αρεσει και η σειρα...

Παντως απο το 5ο επεισοδιο και μετα ξεφευγει λιγο.. Μην περιμενετε πολυ ρεαλισμο και την τηρηση των κανονων της φυσικης...

:wooi2:
Posted Image

#11 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 04 February 2008 - 09:23

Όχι απαραίτητα. Εκτός από το Tokyo Godfathers που δεν έχω δει ακόμα, λάτρεψα τα έργα του.

Posted Image


#12 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 04 February 2008 - 09:55

Εγώ πάλι μάλλον ανάποδα είμαι. Οι ταινίες του Satoshi Kon μου φαίνονται μέτριες, αλλά το Paranoia Agent μου άρεσε πολύ (το συσχετισμό με το Akira βέβαια, ούτε και εγώ τον βλέπω)

#13 Yoda-sensei

Yoda-sensei

    Starting...

  • Members
  • 17 posts

Posted 04 February 2008 - 10:34

Eze k Yoda-sensei, από τη στιγμή που το έχουν βγάλει οι Anime-Kraze είναι κρίμα να το δείτε από a4e (καλά από a4e είναι κρίμα να δεις οτιδήποτε, αλλά είναι άλλο θέμα αυτό)

Παρόλο που τα γούστα μου είναι στο genre της συγκεκριμένης σειράς, δε με ξετρέλανε.


Κοίτα επειδή το έχω κατεβάσει και από τους δύο η ποιότητα στους a4e μου φάνηκε πολύ καλύτερη. Πάντως η σειρά ξεφεύγει εντελώς από τα καθιερωμένα οπότε είναι λογικό να προκαλεί ποικίλες εντυπώσεις.

#14 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 04 February 2008 - 12:16

Σε αυτη τη περιπτωση θα το δω απο τους a4e και με υποτιτλους και με dubb..Η ποιοτητα μετραει αγρια!~

#15 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 04 February 2008 - 16:46

Την σείρα την τελείωσα πριν λίγο καιρό και πραγματικά είναι κορυφαία. Η όλη psycho φάση είναι πολύ. Αλλά γενικότερα εμένα μου αρέσουν άνιμε με ψυχολογικά, παραφυσικά κτλ.

Πάντως άμα δεν θέλετε να τα καταβαίνετε όλα σε ένα άνιμε αυτό μάλλον πρέπει να το αποφύγετε.
Posted Image