Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Hunter x Hunter [1999 TV Series / OVA]


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#91 sakura_^^92

sakura_^^92

    My Anime Wold

  • Members
  • 38 posts

Posted 23 September 2008 - 21:05

This anime it's over in march 2008 ^^
this is the opening italina :

[media]http://it.youtube.com/watch?v=SPeKBpMTUPg[/media]

#92 donald13

donald13

    living on the dark side..

  • Members
  • 483 posts

Posted 23 September 2008 - 23:02

Δεν καταλαβα τελικα, κυκλοφορει φημη οτι θα εχουμε συνέχεια????
Posted Image

#93 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 26 September 2008 - 17:08

ρε σεις τα σπαει το ανιμε το μανγκα δυστυχως σταματησε αν και εγινε πολυ βιαιο στο αντ αρκ παρολα αυτα εχουν πολυ πραμα για να συνεχισουν το ανιμε 200+ chapters.Ama συνεχιστει θα ναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!Αυτο με τα ιταλικα τι ακυρο ειναι???

#94 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 26 September 2008 - 20:52

εγινε πολυ βιαιο στο αντ αρκ παρολα αυτα εχουν πολυ πραμα για να συνεχισουν το ανιμε 100+ chapters.Ama συνεχιστει θα ναι ΤΕΛΕΙΟ;;; Αυτο με τα ιταλικα τι ακυρο ειναι???


Κάποιες διορθώσεις.
Αυτή την στιγμή αν θυμάμαι καλά είμαστε στα +95 chapter περίπου. Μπορούν να βγάλουν άνετα ~30 επεισόδια (το GI ήταν ~65 ch και έβγαλε 22 eps).

Το αν θα βγει καλό δεν το ξέρουμε. Για μένα ξεκίνησε αταίριαστα και υπερβολικά το νέο arc και μέχρι εκεί που έχω διαβάσει συνεχίζει έτσι (δεν το έχω τελειώσει ως το "on-going").
Βέβαια έχει κάποιο ενδιαφέρον αλλά δεν μου άρεσε όσο τα προηγούμενα...
Δεν είναι βέβαια επί της παρούσης η συζήτηση (και υπάρχει και το manga thread).

Τα Ιταλικά είναι άκυρα όπως είπατε. Κατά πάσα πιθανότητα εννοεί ότι το HxH τελείωσε τον Μάρτιο στην Ιταλία. Το αν/πότε θα συνεχιστεί το anime εξαρτάται από τα κέφια του mangaka.
Ότι/όποτε ανακοινωθεί κάτι θα postαριστεί "επίσημα" και εδώ (από την χαρά μας θα διοργανώσουμε και HxH δέηση ).

Edit: A! Το μόνο νέο που έμαθα σχετικά πρόσφατα (εγώ) έχει σχέση με τα R1 DVD της Viz. Το πρώτο set (εκ των 4) της βασικής σειράς (62 eps) θα βγει γύρω στις 9 Δεκέμβρη. Θα έχει 15-16 eps και προτεινόμενη τιμή 50 $ (!!! από την μύγα ξύγκι οι άτιμοι).
Μπορούμε να ελπίζουμε σε ένα καλό rip για δώρο Χριστουγέννων.

Edited by RiDeLub, 26 September 2008 - 21:03.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#95 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 27 September 2008 - 13:09

nai ontos einai απο το 185 περιπου μεχρι το 280.Ε και παλι 100 chapters einai πολλα

#96 dimitorisu

dimitorisu

    Three Days Grace fan

  • Members
  • 102 posts

Posted 28 September 2008 - 03:00

Εγω ιταλικα επεισοδια εβλεπα κ τα διεκοψαν τον μαρτιο. Αλλα δεν μπορουσα να περιμενω κ πηρα μανγκα κ εφτασα στο τελος το Greed Island. Καλα ο The Bomber ειναι τελειος λολ.

Και Οι Αραχνες χεχε
Resident Evil Cosplay- bhterror.web.fc2.com
Posted Image

#97 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 26 December 2008 - 00:14

Χα πάρτε να 'χετε

Λοιπόν το καλύτερο Χριστουγεννιάτικο δώρο τώρα που είμαι άρρωστος είναι αυτό το release

[Shindou-Anime] Hunter x Hunter Eps 1-3 R1 DVD Rip

Encodes από τα dvd της Viz. Dual audio αν και δεν μας νοιάζει.

Θα επιστρέψω με άλλα στοιχεία.

Λοιπόν από πρώτη ματιά βλέπω ότι έχει διπλά subs (σκέτο karaoke και full subs), διπλό vorbis ήχο σε περίπου 230MB/ep. Αφού κατεβάζω τώρα θα ελέγξω εικόνα.edit: Δεν έχουν καλό distro οπότε θέλει υπομονή go go grub them
Το english audio το σχολιάζουν ως άθλιο (ως fandub :P ).
Edit: Great video quality

Το group είναι μικρό αλλά έχει κάνει και άλλα έχει κάνει και άλλα 3 R1 rips με κανένα completed.
Διαβεβαίωσαν ότι θα κάνουν τουλάχιστον τα 15 πρώτα (όσα έχουν βγει) με ταχύτητα ανάλογα με την real life τους.

Τέλος τα επεισόδια θα μπουν έχουν μπει και στα bot τους (σήμερα, αύριο).

Edit: Πάρτε και ένα μυστικό που βγήκε από το channel τους. Βασικό στέλεχος του group είναι το παλικάρι πίσω από τους Phantom Troupe (ακούς PK :))

Edited by RiDeLub, 26 December 2008 - 03:54.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#98 freak27

freak27

    Sparking

  • Members
  • 622 posts

Posted 28 December 2008 - 15:58

Θα ακολουθησουν κι αλλα releases? Τα υπαρχοντα επεισοδια ειναι αθλια. Πηγα να το δω και ξενερωσα με την ποιοτητα τους. PLZ λιγη help γιατι το anime φαινεται καλο
Posted Image

#99 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 10 February 2010 - 17:17

Ένα παλικάρι που κάνει release DVD-rip διάφορες anime σειρές στο Demonoid, τελείωσε όλο το Hunter X Hunter. Μπορείτε να βρείτε το torrent και στο Bakabt. Οι Shindou κάνουν σαφώς καλύτερη δουλειά, όμως είναι ακόμα στο επεισόδιο 21. Αν κι εφ' όσον τελειώσουν, θα τους προτιμήσω. Μέχρι τότε κατεβάστε το παραπάνω torrent, μπορεί να μην έχει σούπερ ντούπερ εικόνα όμως είναι πολύ καλύτερα από τα άθλια TV-rips με τον θόρυβο και τα παράσιτα. Μερικές εικόνες:

[media]http://farm5.static.flickr.com/4033/4335539507_e5e49f7f25_o.png[/media]

[media]http://farm3.static.flickr.com/2732/4335539263_3326fc21f6_o.png[/media]

[media]http://farm3.static.flickr.com/2787/4335540141_5c0dd8a3cf_o.png[/media]


Επίσης HxH: OVA, HxH: Greed Island, HxH: Greed Island Final
. Ό,τι πρέπει για ένα rewatch, τώρα που μπορούμε να τα απολαύσουμε σε ανθρώπινη ποιότητα :joyful:

E5VV38U.jpg


#100 Lupafu

Lupafu

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 08 March 2010 - 22:58

Κανένα νέο για το πότε θα βγει το OVA 4 ρε παιδιά;

#101 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 08 March 2010 - 23:28

Λογικά αν έχουμε νέα θα είναι μετά το τέλος του τωρινού manga arc, από όσο γνωρίζω πάντως δεν έχει ανακοινωθεί κάτι. Το πότε θα τελειώσει το arc είναι άλλου παπά ευαγγέλιο... γιατί ο mangaka δε γράφει με σταθερό πρόγραμμα. Γράφει 10 chapters και μετά hiatus.

#102 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 28 August 2010 - 20:26

Καλή σειρά γενικά, αλλά θα συμφωνήσω με τα πρώτα posts που έλεγαν ότι είναι αποκλειστικά για (hardcore imo) shonentards.

Spoiler: Long
Ωστόσο όσο αφορά καθαρά το anime:

Spoiler: light anime spoilers
All in all είναι από τις λίγες φορές που δεν μου άρεσε η μεταφορά μιας shonen σειράς στην οθόνη. Δεν την βρήκα εντελώς άσχημη, αλλά ούτε την προτείνω. Prefer the manga.

Edited by Zoro, 28 August 2010 - 20:47.


#103 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 21 July 2011 - 06:24

Mιας και το βρήκα ας το ποστάρω. Με κάθε δόση επιφύλαξης ανακοινώθηκε νέο Hiatus x Hiatus ahem I meant Hunter x Hunter anime project.

Uhm enjoy?

#104 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 21 July 2011 - 06:40

Wow εντάξει αν δούμε animated (manga spoiler)
Spoiler:
μπορούμε να πεθάνουμε ήσυχοι.
Posted Image

#105 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 21 July 2011 - 10:34

Mιας και το βρήκα ας το ποστάρω. Με κάθε δόση επιφύλαξης ανακοινώθηκε νέο Hiatus x Hiatus ahem I meant Hunter x Hunter anime project.

Uhm enjoy?

honto ka????? Sugoi!!!!!!! btw δεν έχω δει καν το ανιμε αλλά αφού ανακοινώθηκε συνέχεια θα κάτσω να το δω έτσι για να θυμηθώ τα παλιά. greed island=best arc ever
Mister Raindrop falling away from me now

Posted Image