Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime Trading IRL


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 wutae

wutae

    Animeworm

  • Members
  • 65 posts

Posted 06 August 2007 - 12:38

καλημέρα σε όλους , ένα πρωινό στην δουλειά καθώς κοιτούσα τα daily releases των "animes" εκείνης τις μέρας, και ενώ δεν ήξερα την ύπαρξη αυτού του site, κάτι με έκανε και πληκτρολόγησα μηχανικά το www.anime.gr.
αφού διάβασα αρκετά posts και φυσικά τα forum rules πρόσεξα ότι κανένας δεν έχει δοκιμάσει IRL trading = In Real Life .
Εάν κάποιος forum admin μου δώσει δικαίωμα και δεν υπάρχει αντίρρηση θα βάλω μια λίστα από όλα τα "animes" που έχω. οποιος-οποια μου κάνει reply και είναι εντός Αθηνας ( βαριέμαι να τρέχω εκτος Αθηνας ) θα μπορεί να μου δώσει μια παρόμοια λίστα και μετά απλά κανονίζουμε τόπο συνάντησης, σκληρό δίσκο και μεταφορά animes :)

p.s τα ελληνικά και όχι greeklish είναι μια προσφορα του All Greek to me! Any Greeklish to Greek

#2 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 06 August 2007 - 12:48

Ρίξε μια ματιά στο ADN section του forum. Αυτό που λες γίνεται, και σε γιγάντια κλίμακα μάλιστα (για τα ελληνικά δεδομένα). Απλώς γίνεται με DVD και όχι με σκληρούς δίσκους.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#3 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 06 August 2007 - 12:48

Πιστέυω οτι το ίδιο μπορεί να γίνει και σε μια αλυσίδα, π.χ. τα μέλη μιας αλυσίδας που μένουν στην ίδια πόλη και άν είναι και κοντά μπορεί μετά απο συνεννόηση μεταξύ τους να επιλέξουν τον χέρι με χέρι, porta-porta ή και IRL τρόπο διακίνησης :D
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#4 wutae

wutae

    Animeworm

  • Members
  • 65 posts

Posted 06 August 2007 - 13:13

Ρίξε μια ματιά στο ADN section του forum. Αυτό που λες γίνεται, και σε γιγάντια κλίμακα μάλιστα (για τα ελληνικά δεδομένα). Απλώς γίνεται με DVD και όχι με σκληρούς δίσκους.



ναι το γνωρίζω αλλα εγώ θα ήθελα να κάνω instant μεταφορά μέσω σκληρού, για πολύ μεγάλες ποσότητες animes etc etc

#5 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 06 August 2007 - 13:29

Kαλωσήρθες.....:Blissfull:

Όσον αφορά το ερώτημα που θέτεις.....έχει ξανασυζητηθεί.....
Θα μπορούσε αν παραφραστεί απλά ως "Ανταλλαγές,Λίστες"....

Η γενικότερη "άρνηση" βασίζεται στο εξής σημείο....."ΑDN".....a.k.a...
Eλεύθερη διακίνηση anime,manga,.....
"Υποτίθεται"...ότι μέσω του συγκεκριμένου section επιδιώκουμε την
εξάπλωση των παραπάνω τμημάτων ψυχαγωγίας...

Είναι ένα σύστημα που βασίζεται στους χρήστες και προσφέρει αφιλοκερδώς
σε όλα τα μέλη του τη δυνατότητα να ασχοληθούν και να εντρυφήσουν στο αγαπημένο τους "άθλημα"....
Φυσικό επακόλουθο της ελεύθερης διακίνησης είναι όμως και οι ανταλλαγές....
οι οποίες υποστηρίζονται απο όλους....καθώς έτσι ενθαρρύνεται περαιτέρω
η διάδοση αυτών....

Απλά έχει αποφασιστεί με βάση τα σημερινά δεδομένα....(μέγεθος ΄κ
λειτουργικότητα του ADN).....πως δεν είναι απαραίτητη
η ίδρυση ενός τέτοιου section τουλάχιστον για την ώρα.......

Εν κατακλείδι...οι ανταλλαγές βεβαίως ΄κ επιτρέπονται ....απλά καλό θα ήταν
να διενεργούνται με pm.....
Eξάλλου με ένα post στις ζητήσεις_"Requests"....μπορείς να
ενημεώσεις σχετικά με τ5ο τί ψάχνεις και ο 1ος ενδιαφερόμενος θα σου απαντήσει.....Don't worry....:wooi2:

Ελπίζω να απάντησα στην απορία σου...:wis:

Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#6 wutae

wutae

    Animeworm

  • Members
  • 65 posts

Posted 06 August 2007 - 13:57

Kαλωσήρθες.....:Blissfull:

Όσον αφορά το ερώτημα που θέτεις.....έχει ξανασυζητηθεί.....
Θα μπορούσε αν παραφραστεί απλά ως "Ανταλλαγές,Λίστες"....

Η γενικότερη "άρνηση" βασίζεται στο εξής σημείο....."ΑDN".....a.k.a...
Eλεύθερη διακίνηση anime,manga,.....
"Υποτίθεται"...ότι μέσω του συγκεκριμένου section επιδιώκουμε την
εξάπλωση των παραπάνω τμημάτων ψυχαγωγίας...

Είναι ένα σύστημα που βασίζεται στους χρήστες και προσφέρει αφιλοκερδώς
σε όλα τα μέλη του τη δυνατότητα να ασχοληθούν και να εντρυφήσουν στο αγαπημένο τους "άθλημα"....
Φυσικό επακόλουθο της ελεύθερης διακίνησης είναι όμως και οι ανταλλαγές....
οι οποίες υποστηρίζονται απο όλους....καθώς έτσι ενθαρρύνεται περαιτέρω
η διάδοση αυτών....

Απλά έχει αποφασιστεί με βάση τα σημερινά δεδομένα....(μέγεθος ΄κ
λειτουργικότητα του ADN).....πως δεν είναι απαραίτητη
η ίδρυση ενός τέτοιου section τουλάχιστον για την ώρα.......

Εν κατακλείδι...οι ανταλλαγές βεβαίως ΄κ επιτρέπονται ....απλά καλό θα ήταν
να διενεργούνται με pm.....
Eξάλλου με ένα post στις ζητήσεις_"Requests"....μπορείς να
ενημεώσεις σχετικά με τ5ο τί ψάχνεις και ο 1ος ενδιαφερόμενος θα σου απαντήσει.....Don't worry....:wooi2:

Ελπίζω να απάντησα στην απορία σου...:wis:


καλώς όλα αυτά που λες αλλα δεν ζήτησα να δημιουργηθεί section για αυτό το θέμα, εγώ απλά ήθελα να κάνω προσωπικά αφιλοκερδώς κάποιες ανταλλαγές animes, εάν το θέσω ακόμη καλύτερα οποιος διαβάζει αυτό το post και θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου, απλά μπορεί να μου στείλει ένα pm με μια λίστα από τα available animes που έχει και τα βρίσκουμε μέσω pms.
προσωπικά θα ήθελα εκτος του κομματιού για το που μπορούμε να βρεθούμε να γινόταν η δουλειά μέσω replies για να μπορεί οποιος θέλει να βλέπει το τι animes θα διακινούμε και να ξέρει και να ζητάει ότι θέλει αλλα εάν αυτό είναι πρόβλημα δεν με απασχολεί εάν θέλετε να δουλεύω το θέμα μέσω pms :)

το πρόβλημα μου με το ADN είναι ότι δεν θέλω να περιμένω Η' να το θέσω ακόμη καλύτερα δεν θέλω να κάνω διακίνηση μικρής ποσότητας animes . οποτε οποιος θέλει μου στέλνει pm και τα βρίσκουμε :)

#7 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 06 August 2007 - 14:30

Βtw....χρήστο αν μπορείς μετακίνησε το thread στο "Forum Feedback"....

εγώ απλά ήθελα να κάνω προσωπικά αφιλοκερδώς κάποιες ανταλλαγές animes, εάν το θέσω ακόμη καλύτερα οποιος διαβάζει αυτό το post και θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου, απλά μπορεί να μου στείλει ένα pm με μια λίστα από τα available animes που έχει και τα βρίσκουμε μέσω pms.


Fair enough...i guess...:Blissfull:
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#8 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 27 October 2007 - 17:46

Το θέμα λύθηκε. Αν θέλει κάποιος να κάνει ανταλλαγή με τον wutae του στέλνει ένα pm.

~ Locked