Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Donate!!!


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 04 August 2007 - 18:26

Το είχα σκεφτεί εδώ και καιρό.

Ποτέ δεν θα έκανα Donate σε κάποιο site αλλά ....εκτώς τα ανιμε που μου προσφερε απλόχερα το ADN έχω περάσει πολλή ευχάριστα ''νεκρό'' χρόνο στην δουλειά και σε ώρες βαρεμάρας στο WoW κτλ. και το σημαντικότερο γνώρισα παιδιά με παρόμια γούστα με τα δικά μου τα οποία έχω την δυματότητα να γνωρίσω αργότερα και από κοντά (όταν τελειώσω την φοιτησή μου).

Αυτό το foroum έχει δώσει ΤΟΣΑ σε όλους μας,σε άλλους πολλά σε άλλους ακόμα περισσότερα (εγώ είμαι ένας από αυτούς τους τυχερούς:hi:)

Σύγουρα οι στυλοβάτες της επιτυχίας θα πουν ότι η δυναμη και η επιτυχία του εν λώγο forum βρίσκετε στα μέλη του.Δεν διαφωνώ αλλά χωρής 5-10 ατομα (δεν χρειάζονται ονόματα) θα είμασταν ακόμα στην λίθινη περίοδο.

Δεν θα φλυαρίσω άλλο.

-Μην ρωτάς τι μπορεί να κάνει το anime.gr για σένα αλλά τί μπορείς να κάνεις ΕΣΥ για το anime.gr.Κάπως έτσι το είχα ακούσει. :)

Θα έδινα ευχαρίστως καποια λεφτά σαν ένα ευχαριστω,μιά μικρή ''αμοιβή'' για τα όσα κάνανε πως το λένε ρε αδερφέ για το γαμότο.

Δεν ξέρω αν το χουν σκεφτεί οι ''κολώνες'' του foroum αλλά εμένα με βρίσκει positive.

Θέλω και τις απόψεις και των υπολοίπον.
Posted Image

#2 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 04 August 2007 - 18:33

-Μην ρωτάς τι μπορεί να κάνει το anime.gr για σένα αλλά τί μπορείς να κάνεις ΕΣΥ για το anime.gr.Κάπως έτσι το είχα ακούσει. Posted Image

Αμερικανια....

Θα έδινα ευχαρίστως καποια λεφτά σαν ένα ευχαριστω,μιά μικρή ''αμοιβή'' για τα όσα κάνανε πως το λένε ρε αδερφέ για το γαμότο.

:riiight:
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#3 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 04 August 2007 - 23:25

Nαι ναι συμφωνω και εγω!Ειναι ενα site που θες απο μονος σου να κανεις donation και οχι επειδη σε περιοριζουν καποιοι χαζοι περιορισμοι και στην ουσια σε αναγκαζουν να κανεις donation.U_U
Καλο θα ήταν να μαζεψουμε να δωσουμε και εμεις τπτ.Νομιζω οτι θα ήταν αρκετοι οι ενδιαφερομενοι.Να παρουμε καναν καινουριο server κλπ.Ας συμμετεχουν και τα members μια φορα.^^

#4 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 05 August 2007 - 00:03

Donation σε site δε θα έκανα ποτέ πρώτον γιατί δεν έχω paypal(γίνεται αλλιώς; ) και δεύτερον γιατί....δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος απλώς έτσι.Αλλά το συγκεκριμένο site πιστεύω το αξίζει και με το παραπάνω και σίγουρα θα ήθελα και εγώ να βοηθήσω.Έχει γίνει το δεύτερο σπίτι μου και εκτός από το ADN που η αλήθεια είναι ότι αρχικά γράφτηκα μόνο γι'αυτό έχω γνωρίσει και αρκετά ενδιαφέροντα άτομα.Κάποιους τους συμπαθώ πιο πολύ,άλλους πιο λίγο(ονόματα δε λέμε τουλάχιστον για το πρώτο 1-2 πρέπει να ξέρετε ποιοι είναι) αλλά σημασία έχει ότι όλοι μας ήμαστε μέλη μιας κοινότητας οι οποία χωρίς αυτό το forum ίσως να μην υπήρχε.Γι'αυτό πιστεύω χρειάζεται την υποστήριξη όλων μας.Αυτά.

Posted Image


#5 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 05 August 2007 - 00:06

Εγω δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτα που λετε ουτε και το donation ξερω το μονο που καταλαβα και συμφωνησα ειναι το παρακατω...

Quote:
Θα έδινα ευχαρίστως καποια λεφτά σαν ένα ευχαριστω,μιά μικρή ''αμοιβή'' για τα όσα κάνανε πως το λένε ρε αδερφέ για το γαμότο.

:riiight:
Posted Image


ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#6 Dain

Dain

    Anime Fan

  • Members
  • 227 posts
  • LocationAthens

Posted 06 August 2007 - 22:38

LiosAlfa said

Quote:-Μην ρωτάς τι μπορεί να κάνει το anime.gr για σένα αλλά τί μπορείς να κάνεις ΕΣΥ για το anime.gr.Κάπως έτσι το είχα ακούσει.


Strawhat_Nikos replied

Αμερικανια....


:riiight:


Η συγκεκριμένη "Αμερικανιά" είναι σωστή όμως!

....Νεοελληνιές.... :shock:

Anyways, για να μην είμαι offtopic, υπάρχει donation button/banner κάπου και ως γκαβός δεν το βλέπω ή δεν έχει μπει ακόμα?

#7 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 06 August 2007 - 22:48

Στο ίδιο κλίμα... με ενοχλεί που δεν υπάρχει donate button γι' αυτό το site που το αξίζει όσο λίγα.

Από το "Τί με ενοχλεί σε αυτό το forum;".

Βρίσκω ευκαιρία να το ξαναγράψω ότι νιώθω μια ηθική υποχρέωση να δώσω τον οβολό μου γι' αυτό το site που, όπως ακριβώς λέει και ο συνάδελφος Jiraiya, έχει γίνει το δεύτερό μου σπίτι. :)

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#8 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 08 August 2007 - 23:38

βασικά είμαι υπερ επειδή στους διαγωνισμούς τους "χορηγεί" αυτός που τους διοργανώνει απο την τσέπη του. Νιώθω λίγο άσχημα γι αυτό και θα μου άρεζε να δίναμε όλοι ένα ποσό που να καλύπτει βασικές ανάγκες του φόρουμ και μερικά δωράκια για διαγωνισμούς και παρόμοιες ανάγκες.

#9 Dain

Dain

    Anime Fan

  • Members
  • 227 posts
  • LocationAthens

Posted 09 August 2007 - 01:27

Πολύ καλή ιδέα, Erisabetsu. Εξ άλλου ό,τι προσφέρει κανείς στο φόρουμ, στο φόρουμ πάλι θα επιστρέψει για να γίνει ακόμα καλύτερο.

#10 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 09 August 2007 - 01:51

Η ιδεα με βρισκει θετικο...
+1 απο μενα! :riiight:
Posted Image

#11 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 14 August 2007 - 22:07

βασικά είμαι υπερ επειδή στους διαγωνισμούς τους "χορηγεί" αυτός που τους διοργανώνει απο την τσέπη του. Νιώθω λίγο άσχημα γι αυτό και θα μου άρεζε να δίναμε όλοι ένα ποσό που να καλύπτει βασικές ανάγκες του φόρουμ και μερικά δωράκια για διαγωνισμούς και παρόμοιες ανάγκες.


Στον διαγωνισμό το σκεφτόμουνα πολή έντονα και τότε πήρα τημ απόφαση για το post απλά το καθυστέρησα λίγο εγώ.

Ναι ρε παιδιά θέλουμε και δωράκια?θα τα πληρώσουμε από την τσεπούλα μας για τον όλο χαβαλέ και τζερτζελέ.

Οι ηθήνοντες δεν μίλησαν ακόμα.

Όταν γυρίσω Κοζάνη θα το συζητήσω μαζί τους κατα πόσο είναι πραγματοπιοίσημο.
Posted Image

#12 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 posts

Posted 01 November 2007 - 13:51

Βλεπω οτι δεν εχει ποσταρει κανεις εδω και 2 μηνες, αλλα εφοσον το θεμα δεν ειναι κλειδωμενο...

Θα συμφωνησω απολυτα με τον Lios (wie gehts mein bruder?) και οσους εχουν γραψει μεχρι στιγμης. Το anime.gr ειναι ενας χωρος που γουσταρουμε ολοι μας (ασχετως αν ο γραφων ειχε χαθει για πολυ καιρο) και ειναι καπως αδικο κατι που το γουσταρουν ολοι να το πληρωνουν οι λιγοι.

Αφου μιλαμε για donate που σου δινει το δικαιωμα επιλογης και οχι "συνδρομη" (κοινως ντ@β@τζ1λ1κι, ή τα σκας ή παιρνεις το.... χμ, πτηνο :hahaha: )
πιστευω οτι ειναι πραγματοποιησιμη ιδεα! Στην χειροτερη των περιπτωσεων 1 ευρω το μηνα -που λεει ο λογος- οποιος θελει μπορει να το διαθεσει. Με αυτο φυσικα δεν εννοω οτι οποιος δεν κανει donate πρεπει να νιωθει ασχημα ή να εχει τυψεις, μια παρεα ειμαστε ολοι μας! Κατι τελευταιο:

οπως ανεφερε ο Jiraiya, δεν εχουμε ολοι μας paypal. Θα ηταν καλη ιδεα -εαν καθιερωθει το donate- να σκεφτουμε και μερικες εναλλακτικες λυσεις.
Αν το σκεφτουν σοβαρα οι ιθυνοντες (πσσσσσς!!!!!) και προχωρησουν σε καποια κινηση, θα χαιρομουν πολυ να το μαθω μεσω ανακοινωσης, ειτε με pm :)

Εστω και με κουβεντα πινωντας μπυρες βρε αδερφε! (Dante, παπια, Σπωνη κου λου που, κου λου που, για σας παει αυτο :hahaha: )
All hail the machine
Posted Image

#13 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 01 November 2007 - 14:50

Εστω και με κουβεντα πινωντας μπυρες βρε αδερφε! (Dante, παπια, Σπωνη κου λου που, κου λου που, για σας παει αυτο :hahaha: )


Το έχουμε σκεφτεί και εμείς σαν ιδέα. Ίσως να πραγματοποιηθεί στο κοντινό (ίσως και μακρινό) μέλλον. Στην παρούσα κατάσταση δεν κρίνεται αναγκαίο, ίσως λίγο αργότερα να χρειαστεί.

E5VV38U.jpg


#14 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 01 November 2007 - 15:20

είδες μπύρες και απάντησες αμέσως πάπια, ε;

#15 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 posts

Posted 04 November 2007 - 13:09

είδες μπύρες και απάντησες αμέσως πάπια, ε;


Δεν χρειαζεται να μιλησουμε για σοβαρα θεματα για να πιουμε μπυρες. Αντε, κουνηθειτε επιτελους παλιογεροι :hahaha::hahaha::hahaha:
All hail the machine
Posted Image