Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Anime with most filler episodes


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#31 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 18 May 2008 - 22:57

Μήπως το thread να μετονομαστεί σε Naruto? :nosey:
Άσχετο: Megi-καρδούλα τώρα πρόσεξα την υπογραφή σου! Κορυφαία! :hahaha:

#32 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 18 May 2008 - 23:47

Και γιατί να μην το μετονομάσουμε σε Naruto?:orly:Πολλοί από εμας που ξεκίνησαν με Naruto απέκτησαν τάσεις αυτοκτονίας μετά το 150...Κι όχι τίποτ'άλλο,υπάρχουν και fillers ενδιαφέροντα αλλά άμα καταλήγεις και στον ύνο σου ν'ακούς kage bunshin no jutsu ε όχι ρε παιδί μου τα πράματα δεν είναι καθόλου καλά!!!
Posted Image

#33 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 19 May 2008 - 03:39

και αν αρχισεις απο εδω και περα να πεταγεσαι στον υπνο σου και να φωναζεις RASEEENGAN η SASUKEEEEEE παει να πει οτι τα χειροτερα επονται:terror2:

Edited by iristella, 20 May 2008 - 02:17.


#34 Manbearpig

Manbearpig

    You wanna get high?

  • Members
  • 87 posts

Posted 20 May 2008 - 00:54

Naruto....απο 150-220...και τώρα από 58-?....και αυτό το ? είναι που με τρομάζει....:terror2:
Posted Image

#35 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 20 May 2008 - 01:08

Από τα 26 του "Αγάπησα μια Χήνα" δηλαδή πόσα είναι fillers?

Εεεεεμ...τα περισσότερα. :hot:Αριθμητικά δεν θυμάμαι να σου πω.

#36 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 20 May 2008 - 01:54

Εεεεεμ...τα περισσότερα. :hot:Αριθμητικά δεν θυμάμαι να σου πω.

Εμμμ...Δηλαδή σ'ένα τέτοιο anime υπάρχει ιδιαίτερα main plot?Και ας το αφήσουμε αυτό,θέλουμε να το ακολουθεί απαραίτητα το main plot...?:orly:
I mean,c'mon,it's okay as it is...
Posted Image

#37 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 20 May 2008 - 09:35

Naruto Naruto Naruto Naruto Naruto Naruto οι όρχεις μου κουνιούνται Naruto Naruto Naruto Naruto

To ότι ένα από τα μεγαλύτερα και καλύτερα manga που υπάρχουν εκεί έξω κατ’ εμέ, Rurouni Kenshin, το διέλυσαν είναι απ΄ τα χειρότερα πράγματα που έχει κάνει ο κίτρινος λαός. Είχαν στα χέρια τους Enishi Arc το καλύτερο τελείωμα arc του manga, μια απίστευτη ιστορία εκδίκησης και αγάπης (απ΄ ότι ερωτικό έχω δει σε σειρές anime επιμένω πως η ιστορία me Tomoe/Kenshin/Kaoru/scar on the face is da best out there) και προτίμησαν μετά τον Shishio να μας δείξουν τι ωραίες εκδρομές έκανε ο Kenshin, με την Kaoru στην εξοχή και τι όμορφα πικνίκ κάνανε.

[FONT="]Naruto[/FONT][FONT="],[/FONT][FONT="]Naruto[/FONT][FONT="],[/FONT][FONT="]Naruto[/FONT][FONT="],[/FONT][FONT="]Naruto[/FONT][FONT="],[/FONT][FONT="]Naruto[/FONT][FONT="],[/FONT][FONT="]Naruto[/FONT][FONT="] [/FONT][FONT="]οι όρχεις μου κουνιούνται [/FONT][FONT="]Naruto[/FONT][FONT="] [/FONT][FONT="]Naruto[/FONT][FONT="] [/FONT][FONT="]Naruto[/FONT][FONT="] [/FONT][FONT="]NAruto[/FONT]

#38 donald13

donald13

    living on the dark side..

  • Members
  • 483 posts

Posted 22 May 2008 - 17:39

Αν το πάρουμε καθαρά αναλογικά (παρόλο που εγώ δεν διαβάζω manga για να ξέρω τι παίζει ) νομίζω το Naruto. Για το Hitman Reborn δεν είμαι σίγουρος του οποίου σχεδόν τα μισά (40/80) πρέπει να είναι filler
Posted Image

#39 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 25 May 2008 - 02:45

To ότι ένα από τα μεγαλύτερα και καλύτερα manga που υπάρχουν εκεί έξω κατ’ εμέ, Rurouni Kenshin, το διέλυσαν είναι απ΄ τα χειρότερα πράγματα που έχει κάνει ο κίτρινος λαός. Είχαν στα χέρια τους Enishi Arc το καλύτερο τελείωμα arc του manga, μια απίστευτη ιστορία εκδίκησης και αγάπης (απ΄ ότι ερωτικό έχω δει σε σειρές anime επιμένω πως η ιστορία me Tomoe/Kenshin/Kaoru/scar on the face is da best out there) και προτίμησαν μετά τον Shishio να μας δείξουν τι ωραίες εκδρομές έκανε ο Kenshin, με την Kaoru στην εξοχή και τι όμορφα πικνίκ κάνανε.


Αυτό έγινε επειδή το manga του Kenshin ήταν ongoing την εποχή που έβγαινε το anime, επομένως έπρεπε να βάλουν fillers μέχρι να προχωρήσει το manga (φαντάσου το σαν το αντίστοιχο Naruto).
Το κακό είναι πως ενώ το manga ήταν στην καλύτερή του περίοδο, τα fillers του anime ήταν εντελώς εκτός τόπου και χρόνου, με αποτέλεσμα η τηλεθέαση να πέσει κατακόρυφα, και το στούντιο να χρεοκοπήσει πριν προλάβει να συνεχίσει την σειρά.

E5VV38U.jpg


#40 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 25 May 2008 - 16:51

Βleach kai naruto

#41 j0hn"n"y

j0hn"n"y

    ...Mižυ Lυffý... =D

  • Members
  • 31 posts

Posted 20 June 2008 - 13:39

Naruto χωρις καθολου σκεψη, καθως τα επεισοδια απο 130-220 και τωρα απο το 58 και μετα ειναι μες στα fillers!!!!! enough!!!:congrats:

#42 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 20 June 2008 - 16:09

Naruto standard! Όσο κι αν είναι το αγαπημένο μου ατέλειωτο άνιμε τα filler του απλά ήταν μαρτύριο. Έπαψα να τα βλέπω για 2 σχεδόν χρόνια και περίμενα να αρχίσει το Shipuuden! Naruto, αγάπη μου, κάποια πράγματα να λέγονται!

#43 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 20 June 2008 - 20:47

Naruto σίγουρα. Ειδικά με το καινούριο filler arc, δεν το χάνει με τίποτα το βραβείο. Θα έπρεπε να μου δώσουν χρυσό μετάλλιο υπομονής και πλατινένιο βλακείας που κάθισα και τα είδα όλα με τη μία. :deadga6:

Και Rurouni Kenshin. Μετά το Kyoto arc είχα πορωθεί άγρια και ενώ ήθελα σαν τρελή να δω τη συνέχεια μαθαίνω ότι η τρίτη σαιζόν ήταν ΟΛΗ fillers και μετά δεν είχε άλλο. :nanteee:

15fkk04.jpg


#44 Lestat

Lestat

    The vampirian

  • Members
  • 31 posts

Posted 21 June 2008 - 12:34

Γιατι απλα το thread δεν λεγεται naruto???
Δεν παιζουν πιο ενοχλητικα, σπαστικα, πολλα και κουραστικα filler σε ποιο πολλα anime...
Posted Image

#45 Konata

Konata

    mukyu~

  • Members
  • 311 posts

Posted 21 June 2008 - 12:59

Υπήρχαν fillers στο Dragonball?! :o :o
Posted Image