Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Beautiful People


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 07 July 2007 - 16:45

Το πήρα εχθές από το Solaris και μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωσ.Είναι διάφορες ιστορίες συγκεντρωμένες σε 1 βιβλίο,απαισόδοξες κάπως αλλά πολύ συγκηνιτικές.Το έχει διαβάσει κανείς άλλος?
Posted Image

#2 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 12 January 2008 - 15:46

Εμ.. κ 4 μήνες μετά..
το διάβασα κ εγώ κάπου το καλοκαίρι κ όπως οι περισσότερες δουλειές της Mihara με άφησε άφωνη.
Δεν ξέρω τι απόλαυσα περισσότερο, το σχέδιο ή την ικανότητά της να λέει τόσο όμορφα ακόμα και την πιό λυπητερή ή "διεστραμένη" ιστορία.
Κρίμα που και αυτό ήταν oneshot

Posted Image


#3 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 13 January 2008 - 02:54

εξαιρετικό manga. Αγαπημένη μου ιστορία από το συγκεκριμένο είναι το Blue Sky. Πιστεύω πως η Mihara έχει τη μοναδική ικανότητα να λέει στην περιορισμένη έκταση μιας one-shot ιστορίας με πολύ καυστικό τρόπο πράγματα που άλλοι δημιουργοί δε θίγουν παρά μόνο επιφανειακά σε σειρές με πολλούς τόμους. Σε όποιον άρεσε, συστήνω ανεπιφύλακτα το IC in a sunflower
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#4 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 13 January 2008 - 03:27

Σε όποιον άρεσε, συστήνω ανεπιφύλακτα το IC in a sunflower


Το οποίο και κατά τη γνώμη μου είναι κατά πολύ ανώτερο του Beautiful People,και σε επίπεδο σκίτσου αλλά και ιστορίας,ειδικά όσο αφορά το Iron Maiden....
Posted Image

#5 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 13 January 2008 - 11:26

Νομίζω ότι η καλύτερη δουλειά της είναι το doll κ το ic
περιμένω βέβαια να δω και πως θα εξελιχθεί το embalmer

Posted Image


#6 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 15 January 2008 - 15:17

Mitsukaza Miharu power!!!!!


Και θα συμφωνισς με Katan-sensei για IC in a sunflower!

Posted Image


#7 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 16 January 2010 - 00:08

*Βump*

Προκειμένου να δούν αυτό το πανέμορφο πραγματικά manga και όσοι δεν το ξέρουν. Ναι ίσως να έχει κάνει και καλύτερες δουλειές η Mitsukazu Mihara Και ειδικά όσες είναι μεταγενέστερες αλλά το beautiful people είναι σίγουρα από εκείνα τα manga τα οποία πρέπει να διαβάσει κανεις.

Και όντως το Blue sky ήταν και η δική μου αγαπημένη ιστορία. Στο τέλος της είχα δακρύσει.

#8 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 18 February 2010 - 00:22

Ωραιο manga Μικρο αλλα θαυματουργο, σε κανει να αναρωτιεσε ποσα πραγματα μπορει να χωρεσει κανεις σε 80 σελιδες, αλλα τωρα να μου πεις αν ο αλλος εχει ταλεντο.....

Αγαπημενη μου ιστορια ηταν με την miss frankenstein, ειδικα οι τελευταιες σελιδες οπως και το blue sky.

qzMHWHd.png