Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

System of a Down !!!


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#46 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 16 July 2008 - 20:39

Μηπως ξερει κανεις τι σημαινει B.Y.O.B;;;;;;;;;;


Bring your own bombs αν δεν κάνω λάθος.

Θυμάμαι το σοκ που είχα πάθει όταν είχα ακούσει το Toxicity. Απίστευτα κομμάτια αυτό το album και δυστηχώς δεν το ξεπεράσαν ποτέ μα ποτέ. Μάλλον καλύτερα που απο όσο ξέρω διαλύθηκαν μιάς και δεν το βλέπω να κυκλοφορύσαν ποτέ κάτι αντίστοιχο των δυνατοτήτων τους, ειδικά μετά το απαγοητευτικότατο Hypnotize.
Posted Image

#47 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 16 July 2008 - 20:50

Μια φορά πάντως πρωτότυποι δεν είναι.Παίζουνε ότι και οι Faith no more (και οι Mr.Bungle σε μικρότερο βαθμό) δέκα χρόνια μετά.Το Toxicity πολύ καλό,αλλά οι μετέπειτα δουλειές τους λίγα πράγματα.Προτειμώ τον δίσκο του Tankian,o οποίος όντως είναι πολύ καλος.

#48 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 17 July 2008 - 08:47

it's the evolution of Faith No More's musice.

and correct me if I am wrong Faith No more didn't have political lyrics.
Besides SOAD probably were inspired from Faith No More.

#49 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 17 July 2008 - 11:32

Φοβερο ειναι και το aerials!

#50 sasukina

sasukina

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 17 July 2008 - 11:45

diavasa stis parapanw selides pws kapoioi sygxaioun tous killswitch engage me slipknot kai me hatebreed...de mporw na katalavw..ti sxesi exoun oles aytes oi mpantes metaksy tous kai episis de mporw na katalavw gt kapoious tous enoxloun oi stixoi kai to ti ekfrazei o kathenas...o kathenas exei ta pisteyw tou kai thigei opoia thema pisteyei pws ton endiaferoun..
There is no wrong loving .
Posted Image

#51 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 17 July 2008 - 12:35

DONT WRITE IN GREEKLISH

edit your post.

#52 ssj2sanji

ssj2sanji

    This is suicide season!

  • Members
  • 723 posts

Posted 09 February 2009 - 22:46

system of a down FTW:roar:
πρωτο rock band που εχω ακουση:respect:

#53 SakuraBiyori

SakuraBiyori

    I'm at home in the clouds

  • Members
  • 29 posts

Posted 14 February 2009 - 12:06

Μου αρεσουν πολυ.Σε καποια φαση ειχα κολιμα μαζι τους.πριν 3 χρονια.Φοbερο ειναι το Chop Suey kai to Aerials και το Psycho..
Το καλοκαιρι στο Tithora γινετε της τρελης με το Chop Suey:wooi2:.
Posted Image

#54 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 February 2009 - 12:22

τα καλύτερα έρχονται...

στις 16/03 ο Serj Tankian με τον John Psathas Θα παίξουν με την συμφωνική ορχήστρα του Όκλαντ στην Νέα Ζηλανδία τραγούδια απο το elect the dead προσαρμοσμένα σε συμφωνική ορχήστρα αυτή η συναυλία θα βγει και σε dvd και το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΗΜΕΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#55 archer_of_faith

archer_of_faith

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 28 March 2009 - 14:09

Από τα καλύτερα metal συγκροτήματα που χω ακούσει.. Ξεκίνησα ακούγοντας το aerials και μετά το chop suey και απλά επαθα τη πλάκα μου.. Και πανω στη σκηνή έχουν απίστευτη ενέργεια.. simply the best:8):

#56 Satou no Kumo

Satou no Kumo

    hiatus :(

  • Members
  • 213 posts

Posted 28 March 2009 - 16:06

...ο Serj Tankian με τον John Psathas...


who?:borednn9:
btw
Spoiler:

seishun jidai wa watashi no subete desu

#57 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 28 March 2009 - 17:23

νομίζω οτι το Toxicity είναι το κορυφαίο τους album και όταν τους προτοάκουσα επαθα μεγάλη πλάκα!
το τι ρόλο βαράνε βεβαια σε σχέση με τους στίχους κλπ είναι κάτι το σχετικό αν σκεφτείς οτι ο Malakian έχει πλέον ένα απο τα ακριβότερα και με την ωραιότερη θέα στην california! και μετά σου γράφει... california's been invaded by a hippy psychopath! εγω θα το έλεγα... money have invaded a hippy psychopath!
οσο αναφορα στις επιρροές τους δεν είναι οι faith no more αλλα κυρίως οι Slayer όπως δηλώνουν οι ίδιοι, και το όνομα τους είναι βασισμένο σε τίτλο ποιήματος του Malakian "Victims of a Down" το οποίο 'καναν System of a Down γιατι είναι πιο πιασάρικο και επειδη εφοσον ξεκινάει απο το γραμμα S τα cd τους θα είναι πιο κοντα σε αυτα των Slayer στα δισκοπωλεία!!!!
παραμένει για εμένα πάντος το πιο ενδιαφέρον νεο συγκρότημα που έχω ακούσει!

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#58 Johnyman

Johnyman

    Clear Eyes,Full Hearts

  • Members
  • 142 posts

Posted 26 May 2009 - 09:22

το αγαπημενο μου συγκτροτημα:wooi2:
αγαπημενο τραγουδι το byob.το πρωτο τους σιντι πιστευω δν ελεγε τπτ,ομως το δευτερο(toxicity)τα εσπαγε.αλλα μαλλον τα σιντι που εχουν τα καλυτερα κομματια μαζεμενα ειναι τα hypnotize & mezmerize.εχοντας ακουσει και το elect the dead και το scars on broadway,επιμενω στους soad.ενωμενοι ηταν σαφως καλυτεροι

Posted Image


#59 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 26 May 2009 - 09:43

μαρέσουν πολύ γιατί έχουν στίχο με άποψη και πολύ ωραίες εναλλαγές στη φωνή του τραγουδιστή και πρωτότυπη μουσική..τα πρώτα τους αλμπουμ μου άρεσαν πολύ στα τελευταία μόνο 2 ,ένιωσα ότι επαναλαμβάνονται και δεν έχουν και τίποτα καινούριο να δώσουν..Αλλά και μόνο που τα χώνουν σε κάποια τραγούδια στο σύστημα αυτό τους κάνει μια από τις αγαπημένες μου μπάντες
Posted Image

#60 BuNjI

BuNjI

    contractor

  • Members
  • 43 posts

Posted 17 June 2009 - 01:42

Η αγαπημένη μου μπάντα.Toxicity,τι πρωτότυπο,το αγαπημένο μου album και μετά έρχεται το hypnotize,το οποίο μου θύμιζε σε πολλά σημεία τους heavy soad που κατά τη γνώμη μου απουσίαζαν από το mesmerize(χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν γούσταρα mesmerize).Kάποια στιγμή θα επανέλθουν,δεν νομίζω να μιλήσανε ποτέ για διάλυση αλλά για hiatus.