Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Onegai Twins


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#16 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 27 May 2008 - 21:27

εγω μολις τελειωσα το επισοδειο 3. πολυ καλη συνεχεια, εχει μεσα τους χαρακτηρες απ οτο onegai teacherr, χωρις ομως να ειναι αυτοι οι βασικοι και να γινεται βαρετο, η Morino ειναι απιστευτη, αν συνεχισει ετσι πιστευω οτι θα μου αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#17 lne

lne

    Anime Newbie

  • Members
  • 32 posts

Posted 28 May 2008 - 12:44

μία λέξη: πατάτα.

#18 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 28 May 2008 - 16:15

ε ναι, τωρα που το τελειωσα το ιδιο λεω και εγω. ελαφρυ παντως, και αν καταληξετε να το δειτε, δνε χαθηκε κα ιο κοσμος. παντως δεν το προτεινω. αντιθετα το please teacher ειναι οτι πρεπει

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#19 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 28 May 2008 - 17:27

Melkor οταν κοιταξα το πρωτο Post που λες οτι ειναι αρκετα καλο λεω κατσε να το τελειωσει πρωτα... :hehe:(Πλακα πλακα το onegai sensei δεν το εχω δει πρεπει να το δω και αυτο)

#20 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 28 May 2008 - 17:29

κοιτα, δεν το μετανιωσα που το ειδα, απλα το πρωτο ειναι καλυτερο ( κατα την δικια μου κριση παντα ε, μην σας παρω και στο λαιμο μου).
απλα πολυ κακο για το τιποτα

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#21 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 29 May 2008 - 17:24

Αρνητικοτητα βλεπω, παντως εμενα μου αρεσε σαν σειρα, η σεναριακη ιδεα ειναι οτιναναι, η αλληλεπιδραση των Miina&Karen ειδικα σε σχεση με τον πρωταγωνιστη εχει ενδιαφερον, και οι δευτερευοντες χαρακτηρες εχουν τη δικα τους προσωπικοτητα [(την Ichigo απλα τη λατρεψα (ενω στο Onegai Teacher το αντιθετο)] και η Mizuho ειναι ενα ευχαριστο bonus. Το μονο που θα ηθελα ηταν λιγοτερο fanservice (ειπαμε, οχι και σε καθε επεισοδιο μπανιο).
Posted Image

#22 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 29 May 2008 - 18:43

Κατι που με απογοητευσε πολυ ητανε
Spoiler:


Γενικα βλεπετε δεν μπορεις να πεις αλλα παντα θα υπαρχει κατι καλυτερο να δεις:wooi2:

#23 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 29 May 2008 - 18:51

κοιταχτε. τα 3-4 πρωτα επς εναι πολυ καλα και βτγαζουν γελιο. μετα παιρνει την κατω βολτα, αλαλ δεν μπορει να κανει κα ιαλλιως. ετσι ειναι το σεναριο. και μονο ετσι μπορει να εξελλιχθει και να μην ειναι για κλαμματα.
παντως , η Μinoru Ichigo, εινα ικατι παραπανω απο θεα. πολυ γελιο kuku...

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#24 akiba-kei

akiba-kei

    eimai nini akoma

  • Members
  • 4 posts

Posted 30 May 2008 - 22:44

μιουρ. Νιούφις εδώ. Το onegai teacher ήταν το πρώτο anime που είδα και μετά απλά κόλλησα με την όλη φάση (anime). Όντως το onegai teacher ήταν καλύτερο από το twins και είχε ελαφρός πιο διασκεδαστικό story. Πάντος και στα δύο η μπανιέρα είχε την τιμητική της. :bath:

#25 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 17 June 2008 - 11:42

Δεν ξέρω τι λέτε.Εμένα μου άρεσε περισσότερο το Twins, καθώς ήταν ποιο προσγειωμένο σε σύγκριση με το Teacher:hero:.Μην παραλείψω να αναφέρω ότι το intro είναι επίσης εξαίσιο:blingeye2:.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#26 akiba-kei

akiba-kei

    eimai nini akoma

  • Members
  • 4 posts

Posted 15 July 2008 - 09:51

Κοίτα. Το θέμα είναι ότι το story είναι λίγο επίπεδο. Ξέρεις τι θα γίνει στο τέλος σχεδόν από το πρώτο ep. Δεν έχει κάποια σοβαρή ανατροπή. Εντάξει, δεν λέω ωραίο είναι, αλλά σαν κάτι να του λείπει.

#27 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 15 July 2008 - 11:11

Καλά δεν θα μπορούσαν να υπάρχουν και οι τρελές ανατροπές σε μία τέτοια σειρά πιστεύω...Αλλά μην μου πεις ότι από το 1ο κιόλας επεισόδιο ξέρεις ποια από τις 2 είναι η πραγματική αδερφή του Μaiku...:orly:

#28 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 15 July 2008 - 11:26

κοιτα, αν ειχαν κα ιτα 2 κοριτσακαι την ιδια ηλικια, θα ελεγα, δυσκολο να πεις. αλλα εφοσον η μια ειναι μικροτερη, παει αμεσως το μυαλο σου, με επιφυλαξη παντα. δεν ηταν δυνατον να κανει σχεση με το μωρο

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#29 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 15 July 2008 - 15:48

Κοίτα. Το θέμα είναι ότι το story είναι λίγο επίπεδο. Ξέρεις τι θα γίνει στο τέλος σχεδόν από το πρώτο ep. Δεν έχει κάποια σοβαρή ανατροπή. Εντάξει, δεν λέω ωραίο είναι, αλλά σαν κάτι να του λείπει.

Comedy σειρα ειναι, τι ανατροπες περιμενεις να δεις; :P

Melkor, απ'οσο ξερω οι δυο κοπελες ειναι ιδια ηλικια
Spoiler:

Posted Image

#30 akiba-kei

akiba-kei

    eimai nini akoma

  • Members
  • 4 posts

Posted 16 July 2008 - 10:21

Comedy σειρα ειναι, τι ανατροπες περιμενεις να δεις; :P

Spoiler: